Znaleziono 8125 wyników

autor: ProScan
pn sty 05, 2026 6:25 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Najtańszy wykrywacz, który wykryje kanister na 2m.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 12936

Re: Najtańszy wykrywacz, który wykryje kanister na 2m.

Najtańszy nie jest - warty mniej niż jabel, ale wyceniany jak kable sieciowe dla audiofuli.

Jeśli Nowak jest pod ręką, to myślę że da radę (o ile działa - co nie jest wcale pewne).

:pa

proscan
autor: ProScan
wt paź 28, 2025 12:12 am
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Cscope cs 6 mxi awaria
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 23444

Re: Cscope cs 6 mxi awaria

ano.

Ale skoro działa, to używać. Jak padnie to wysłać. Ewentualnie podesłać w zimie.

:pa

procan
autor: ProScan
czw paź 23, 2025 9:17 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Cscope cs 6 mxi awaria
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 23444

Re: Cscope cs 6 mxi awaria

można - bez rurek, ale z zasilaniem.
autor: ProScan
wt paź 21, 2025 9:34 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Cscope cs 6 mxi awaria
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 23444

Re: Cscope cs 6 mxi awaria

czasami jakiś port ulegnie uszkodzeniu - to może się przytrafić.

Natomiast tutaj widzę konieczność poprawy lutów, a następnie diagnostykę toru analogowego. Z sondą włącznie.

:pa

proscan
autor: ProScan
wt paź 21, 2025 7:05 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Cscope cs 6 mxi awaria
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 23444

Re: Cscope cs 6 mxi awaria

Tak - to fejsbuk wykończył wszelkie fora internetowe. Teraz królują grupy fejsbukowe, a za każdą z nich stoi jakiś handlarz lub celebryta. Masa pyszałków, chwalipięt i samorodnych fuchowców.

Signum tempori. Młodzi w ogóle komputerów nie mają - tylko komórki.

Mnie też można znaleźć na fejsbuku ...
autor: ProScan
pn paź 13, 2025 10:14 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Cscope cs 6 mxi awaria
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 23444

Re: Cscope cs 6 mxi awaria

To są jakieś dwie płytki? Nie do końca rozumiem, bo chyba tego wykrywacza jeszcze nie naprawiałem.

Proszę wstawić jakieś zdjęcia.

:pa

proscan
autor: ProScan
pn paź 13, 2025 9:37 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Kabel XP Gold Max Gmaxx Adventis ADX
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 8170

Re: Kabel XP Gold Max Gmaxx Adventis ADX

Da się zrobić - a sam kabel w jakim stanie? Nie było z nim innych problemów, bo jak robić to może lepiej cały wymienić (razem w wtyczką).

:pa

proscan
autor: ProScan
czw wrz 25, 2025 4:43 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Wymiana cewki Fisher CZ20
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 913

Re: Wymiana cewki Fisher CZ20

Witam,

Nie ma opcji.

Do CZ20 pasują tylko sondy od ze serii CZ5/6/7

12800 nie będzie pasować i żadna regulacja tego nie zmieni.

Dotykanie potencjometrów w CZ20 oznacza koszmarne rozstrojenie i poważne kłopoty.

:pa

proscan
autor: ProScan
sob paź 26, 2024 9:59 am
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: podwodna ramówka
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 73954

Re: podwodna ramówka

Jabel nadaje się do zrobienia ramy. Sam nie próbowałem (aczkolwiek mógłbym spróbować bo mam cewkę ramową), ale wiem, że były osoby, które z sukcesem to zrobiły. Na pewno Mrand to robił. Gdzieś na PS jest wątek.

Pomysł z buteleczką wydaje mi się dziwny i nieoczywisty do realizacji, bo jabel generuje ...
autor: ProScan
czw lip 25, 2024 10:06 pm
Forum: Podzespoły i części zamienne
Temat: Słuchawki Spectra V3i - remont
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 90711

Re: Słuchawki Spectra V3i - remont

Używane gąbki mam. Nie są idealne, ale się nie sypią.

plastiki zwykle da się skleić.

Pianki do słuchawek spetry wymieniałem w życiu może dwa komplety.

:pa

proscan
autor: ProScan
czw lip 11, 2024 3:27 pm
Forum: Podzespoły i części zamienne
Temat: Słuchawki Spectra V3i - remont
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 90711

Re: Słuchawki Spectra V3i - remont

Witam,

Zapewne White's to u kogoś zamawiał z półki. Ale nie mam źródła zamienników. Gąbki to pewnie da się dobrać, a plastik skleić. Tylko ze to nie jest raczej robota dla mnie. Kwestia poszukania na allegro jakichś gąbek.

:pa

proscan
autor: ProScan
czw maja 02, 2024 9:15 am
Forum: Podzespoły i części zamienne
Temat: Zasilacz do minelab e trac
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 7102

Re: Zasilacz do minelab e trac

Akumulatorki NiMh jeśli pozwolimy im rozładować się grubo poniżej 1V to już nie odzyskają swojej sprawności - przypuszczam, że ogniwo lub kilka ogniw "padło" i stąd problem.

Ta cena z amazona jest całkiem dobra. W kwestiach szczegółowych proszę o email.

:pa

proscan
autor: ProScan
śr maja 01, 2024 7:20 pm
Forum: Podzespoły i części zamienne
Temat: Zasilacz do minelab e trac
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 7102

Re: Zasilacz do minelab e trac

Witam,

To nie jest ładowarka - to po prostu zasilacz 15V. Elektronika ładująca znajduje się wewnątrz zasobnika.

Prędzej coś nie tak z akumulatorkami.

:pa

proscan
autor: ProScan
ndz kwie 14, 2024 10:28 am
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Aktualne terminy
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 246462

Re: Aktualne terminy

znowu kolejna wiosna.