Problem z słuchawkami Koss 30

Osobny dział poświęcony konkretnym podzespołom, które wymagają wymiany.
ODPOWIEDZ
ac81
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 12:51 pm

Problem z słuchawkami Koss 30

Post autor: ac81 »

witam posiadam słuchawki koss 30 ur problem lezy w przewodzie kiedy pierwsz raz sie załamał dałem gosciowi do zlutowania pochodził jakis miesiac i znow to samo łamał sie coraz wyzej az z kabla nic nie zostalo moje pytani czy nie ma przewodu jakiegos zbrojonego bardziej wytrzymałego i ile mlus minus by to kosztowało jesli bym wyslał słuchawki do proscanu chodzi o wymiane okablowania ewentualnie dzek pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z słuchawkami Koss 30

Post autor: ProScan »

Mam jedną sztukę tego kabla - czekam na wpłatę kolegi AC81.

I jest on znacznie dłuższy (ok. 1,5m bez rozciągania).

Zamówiłem krótsze, ale dopiero czekam.

Proszę to traktować jako jednorazową akcję.

Zdjęcia wtyczki Amphenola wewnątrz zrobię przy okazji.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z słuchawkami Koss 30

Post autor: ProScan »

Tak to wygląda:

Obrazek

Korpus metalowy.

:pa

proscan
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Problem z słuchawkami Koss 30

Post autor: lechowiec »

Wygląda ambitnie. Zabezpieczenie przeciwzwarciowe jest. Czy ta końcówka czarna pełni jakąś funkcję umożliwiającą klinowanie kabla?? Dla porównania moja wtyczka i to co z niej zostało:

Obrazek

Ta końcówka metalowa została w gnieździe wykrywacza :evil:

A to moja przystawka do Tejona:

Obrazek

Obrazek

Układ prościutki, wnętrze:

Obrazek

Obrazek

Kabel na razie telefoniczny :? , ale spełnia swoją rolę.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z słuchawkami Koss 30

Post autor: ProScan »

To czarne to gumka pełniąca funkcję uszczelnienia i odgiętki.

:pa

proscan
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Problem z słuchawkami Koss 30

Post autor: lechowiec »

Zagięcie tych metalowych blaszek na kablu powinno załatwić sprawę mam nadzieję, w końcu to dobra firma. Wtyczka którą używam skręca się z dwóch części i kabel trzymany jest bardzo pewnie. Niestety reszta to szajs.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z słuchawkami Koss 30

Post autor: ProScan »

Gdybym ja to robił, to po zagięciu naciągnąłbym jeszcze koszulkę termokurczliwą.

:pa

proscan
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Problem z słuchawkami Koss 30

Post autor: lechowiec »

Dobra radą, jestem dalej chętny.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z słuchawkami Koss 30

Post autor: ProScan »

Kabla jeszcze nie mam - ale dokładam takie zdjęcie:

Obrazek

:pa

proscan
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Problem z słuchawkami Koss 30

Post autor: lechowiec »

Ta wtyczką mimo że nie kątowa wydaje się być lepsza mechanicznie. Coś takiego właśnie szukałem. Jak będzie kabel proszę dać znać:)
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z słuchawkami Koss 30

Post autor: ProScan »

Kabla jeszcze nie ma, ale wpadła mi w oko taka aukcja:

http://www.allegromat.pl/aukcja37893

:D

proscan
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Problem z słuchawkami Koss 30

Post autor: lechowiec »

Chyba jednak wolę poczekać na kabel:)
Ostatnia wtyczka to też amphenol tylko z czarnym wykończeniem? Ta firma oferuje także te wkładki do klinowania kabla i pasują chyba do wszystkich wtykow tego rozmiaru tej firmy.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z słuchawkami Koss 30

Post autor: ProScan »

Nie wiem co to za firma. No name z miejscowego sklepu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z słuchawkami Koss 30

Post autor: ProScan »

Przyszedł wreszcie ten kabel. Jest krótszy i ich chudszy niż poprzednik. Kosztuje 15zł, ale jest słabszy od Kossa, więc za bardzo nie polecam (mogę wysłać na priv zdjęcie porównujące oba kable.

Świetne jest za to złącze Amphenol - polecam.

:pa

proscan
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Problem z słuchawkami Koss 30

Post autor: lechowiec »

Dobrze, więc dziękuję za info. Proszę jeszcze o zdjęcie na mail porównujące te kable ale raczej i tak się skuszę na zestaw kabel z wtyczką nawet jak jest bardziej delikatny. Za jakiś czas najwyżej zmienię.

Mój mail to waldiii1@1op.pl bez tych dwóch jedynek sąsiadujących z @. Proszę od razu o dane do przelewu.

Edit:

Mam małe problemy z netem, odpisałem dziś na mail, jakby nie doszło proszę dać znać.

Edit:

Przelew zrobiony, dzięki bardzo i pozdrawiam!

Edit:

Paczuszka dotarła, towar pierwsza klasa :D
ODPOWIEDZ