Problem z Troy Shadow X5 .

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: ProScan »

Takie zbiegi okoliczności zdarzają się...

A te predatory są mono czy stereo?

:pa

proscan
marcinch1979
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: marcinch1979 »

E tam sluchawki, czas na nowe, cieszcie sie ze wykrywacz dziala i ze master Yoda (czyt. Proscan) pokonal bez zadnego "ale" Ciemna Strone Mocy :lol:
pytanie tylko czy mistrz ma juz swojego ucznia Jedi, bo strach pomyslec jak zacznie marzyc o emeryturze ;)
PS pytanie z innej beczki, czy jesli udaloby mi sie skombinowac elementy od Explorera SE albo ETraca (lepiej) czy daloby przerzucic elektronike od EXII?
:pa
marcinch1979
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: marcinch1979 »

ProScan pisze:Takie zbiegi okoliczności zdarzają się...

A te predatory są mono czy stereo?

:pa

proscan

predatory mozna przelaczac z mono na stereo (w muszli sluchawek jest schowane male pokretlo)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: ProScan »

Czy na obie pozycje działają na tym Troyu?

:pa

proscan
marcinch1979
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: marcinch1979 »

mono tylko, jak bylem posiadaczem tego Troya to zeby uzywac Predatorow na Etracu sciagnietych z X5 musialem przekrecac pokretlo, o ktorym pisalem wczesniej, to samo z bylo z innymi sluchawkami - trzeba bylo przelaczyc
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: ProScan »

Właśnie zauważyłem, że ktoś myśli, że jestem taki brzydki jak master Yoda (w rzeczywistości jestem jak Jabba).

A Luke Skywalker już zapewne jest i to nie jeden.

:pa

proscan

PS
Niech moc będzie z Wami.
peter79
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:19 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: peter79 »

tak jak obiecalem dam znac jak sprawuje sie troy po naprawie .

Wypad udany, pogoda super, jak na te porę roku, słońce, zero deszczu, udało mi się znaleźć ciekawy fant, odważnik do monety z XV wieku, używany był przez szlachtę i kopców w celu sprawdzenia wagi i autentyczności monety link do monety ;
http://wildwinds.com/coins/SE/SE2093.html
link do odważnika;
http://time-lines.co.uk/fifteenth-centu ... 219-0.html

pierwszy wypad w tym roku

a tu muj odwarznik
Obrazek

Obrazek

wykrywacz spisuje sie super nie zamienię go na zaden inny chodzi mi po głowie zęby kupić drugiego troya tak na wszelki wypadek jakby się coś z moim stało

jeszcze raz dziękuje za naprawę

pozdrawiam

:D
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: ProScan »

Ładna znajdka =D>

Nic dziwnego, że sentyment do wykrywacza umacnia się :1

:pa

proscan
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: Zapytanie_email »

Witam!

Czy mogę wysłać [...] do serwisu?:

-wymieniłem w nim głośnik (bo się spalił zaraz po tym jak go kupiłem w tym roku w USA) u znajomego technika elektronika od RTV, mówił że dobrał odpowiednią oporność, głośnik który jest obecnie jest o wiele cichszy niż oryginalny-możliwa jest wymiana na oryginał?lub zamiennik, który będzie lepiej pracował?
-jest bardzo wrażliwy na wilgoć, natychmiast zużywa baterie i milknie nie dając żadnych sygnałów, jak wrócę z lasu, wysuszę na kaloryferze, założę ponownie nowe baterie to pracuje normalnie ale jak jest słoneczna pogoda i nie ma rosy
-ma bardzo mały zasięg a czytałem że Troy jest całkiem niezły... klamra max 20cm, czy to normalne??? można poprawić jego czułość? Jak ustawię fabryczne 8 to wzbudza się przy każdym ruchu cewką

Dodam, że chodzę na ustawieniach fabrycznych-nie dostrajam do gleby bo tego nie umiem.

Czy wysyłać bez sztyc? tylko cewki i procesory?
Proszę o odpowiedz i podanie orientacyjnego czasu serwisu
Byłbym wdzięczny za określenie orientacyjnej ceny usługi i mam nadzieje, że nie przewyższy ona wartości sprzętu;)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Troy Shadow X5 .

Post autor: ProScan »

Uwagi że wykrywacz jest wrażliwy na wilgoć należałoby kierować do producenta – nie do serwisu. W tym zakresie nic nie będę w stanie zagwarantować. Troy był - o ile pamiętam uszczelniany, ale skoro oddał pan w ręce znajomemu "fachowcowi", to trudno zgadywać co on tam nawyczyniał.

Ceny nie jestem w stanie podać, bo nie znam zakresu robót.

Wymiana na oryginał głośnika nie wiem czy będzie możliwa, chyba że ten „fachowiec” z RTV oddał Panu oryginał i będę widział co było oryginalnie włożone.

Co nastaw, to proszę sprawdzić na typowych monetach (tabelka poniżej). Nie wiem co za klamra, więc nie jestem w stanie skomentować. Niektóre wykrywacze o dużej częstotliwości (np. Tesoro) bardzo nędznie reagują na duże rzeczy o wysokiej przewodności – w tym klamry aluminiowe (ale jaka była klamra, to tylko Pan wie).

Test Troy X5.jpg


W kwestii wysyłki, to proszę nie wysyłać nic ponadto, co jest potrzebne do wykonania naprawy.

Bez baterii wykrywacz ląduje na koniec kolejki.

Dalsze informacje tutaj; viewtopic.php?f=1&t=236

:pa

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ