Zamiana GTI 1500 na Whitesa

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
Tomcio
Posty: 14
Rejestracja: pt wrz 12, 2008 8:19 am
Lokalizacja: Częstochowa

Zamiana GTI 1500 na Whitesa

Post autor: Tomcio »

Witam wszystkich ! Mam pytanko, posiadan GTI 1500 zakupione u Wikinga jeszcze na gwarancji :D. Ostatnio dowiedziałem się, że znacznie lepsze zasięgi ma Whites serii 3900 i serii 5900/6000 czy to prawda :?: Faktycznie mimo, że są to wykrywki juz nie produkowane (przynajmniej serii 5900/6000) to są w dalszym ciągu dość poszukiwane na rynku cos musi w tym być. Potrzebuje wykrywacza uniwersalnego, możliwie prostego w obsłudze i stabilnego czy takimi są wymienione Whitesy, czy sęsowna jest wymiana GTI 1500 na takiego Whitesa :?: Jeżeli ktoś ma doświadczenie z tymi wykrywkami to proszę o napisaniu kilku słówek z góry dzięki. Pozdro...
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zamiana GTI 1500 na Whitesa

Post autor: ProScan »

Ostatnio dowiedziałem się, że znacznie lepsze zasięgi ma Whites serii 3900 i serii 5900/6000 czy to prawda Question


A jakie jest źródło tej informacji?

Potrzebuje wykrywacza uniwersalnego,


3900 nie jest uniwersalny. GTI 1500 też nie. W ogóle nie ma co porównywać typowego statyka z typowym dynamikiem.

czy sęsowna jest wymiana GTI 1500 na takiego Whitesa


To znaczy na jakiego? Na 3900 czy 5900?

Wszystko też zależy od operatora. Jeśli ktoś nie będzie umiał stroić wykrywacza do gruntu i szuka monetek w celach rekreacyjnych, to lepiej zostać przy 1500.

:pa

proscan
Tomcio
Posty: 14
Rejestracja: pt wrz 12, 2008 8:19 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zamiana GTI 1500 na Whitesa

Post autor: Tomcio »

Dowiedziałem sie tego od znajomych ale dokładnie nie pamiętam o jaki model chodziło prawdopodobnie o 5900 lub 6000. Dowiedziałem sie wtedy, że 1500 ma lepsze zasięgi w powietrzu ale w glebie juz ma gorsze.
1500 nie jest uniwersalny, Viking na swojej stronie twierdzi, że jest uniwersalny ale może sie myli w koncu to tylko sprzedawca wykrywek. Tak naprawdę to chodzi mi o modele 5900/6000 zakładając, że będę je własciwie stroić do gruntu itp. to wyniki moge mieć lepsze od 1500 :?:

A tak właściwie to 1500 do czego najlepiej sie nadaje :?: Mnie skusiło do jego wyboru Graficzny wskaźnik charakterystyki wykrytego przedmiotu GTA oraz a nawet głównie Graficzny wskaźnik rzeczywistego rozmiaru i głębokości znaleziska GTI czy w terenie te systemy sa pomocne czy to kolejny elektroniczny bajer? Pozdro...
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zamiana GTI 1500 na Whitesa

Post autor: ProScan »

Szczegółowy raport nt 5900/6000 jest w Odkrywcy 05/2009. Polecam.

Bardzo wątpię czy 1500 jest głębszy od jw.

To typowy moneciak z funkcją analizy rozmiaru, podobnie działającej jak w GTI 2500.

5900 moim zdaniem jest ogólnie lepszym wykrywaczem.

:pa

proscan
Tomcio
Posty: 14
Rejestracja: pt wrz 12, 2008 8:19 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zamiana GTI 1500 na Whitesa

Post autor: Tomcio »

OK dziękuję za podpowiedz. W przyszłości pomyślę o zmianie sprzętu. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ