Witam
Mam pytanie co do zasięgu tego wykrywacza przy użyciu tych cewek. Wiem, że 12,5 jest napewno głębsza, ale także nieporęczna ze względu na swoje rozmiary. Obecnie używam sondy 9,5 i trybu dynamicznego, ale zastanawiam się czy znajdę jakieś duże fanty na głęokości około 50cm?
Bardzo dobrze pracuje mi się z tą sondą i raczej nie chcę przesiadać się na większą.
Pozdrawiam
Garrett Gti 2500 sonda 9,5" lub 12,5" głębokie fan
Re: Garrett Gti 2500 sonda 9,5" lub 12,5" głębokie fan
Na pewno z cewką 12-stką znajdziesz duże fanty na głębokości 50cm, jeżeli mówimy o fantach wielkości dużej monety lub większych.
Mój kolega z którym jeżdżę na poszukiwania używa cewki 12-stki i z tego co zaobserwowałem to na pewno ma większy zasięg na dyskryminacji jak i na trybie all metal.
Niestety wiąże się to również z drastycznym spadkiem komfortu.
GTI2500 nie jest wygodnym wykrywaczem a z większą cewką to już porażka(trzeba mieć naprawdę dobrą kondycję żeby parę godzin przemiatać).
W zakrzaczonym lesie jest po prostu nie do użytku.
Widziałem jak wyciąga monetki z głębokości które są nie osiągalne dla innych wykrywaczy ale czasami miał problemy z dokładną lokalizacją znaleziska dlatego używa pinpointera.
Nie wiem co jest lepsze ,czy wygodnie i szybko chodzić z wygodnym wykrywaczem ,czy wyciągnąć parę monetek więcej i umęczyć się niemiłosiernie,na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam.
Pozdr.
Mój kolega z którym jeżdżę na poszukiwania używa cewki 12-stki i z tego co zaobserwowałem to na pewno ma większy zasięg na dyskryminacji jak i na trybie all metal.
Niestety wiąże się to również z drastycznym spadkiem komfortu.
GTI2500 nie jest wygodnym wykrywaczem a z większą cewką to już porażka(trzeba mieć naprawdę dobrą kondycję żeby parę godzin przemiatać).
W zakrzaczonym lesie jest po prostu nie do użytku.
Widziałem jak wyciąga monetki z głębokości które są nie osiągalne dla innych wykrywaczy ale czasami miał problemy z dokładną lokalizacją znaleziska dlatego używa pinpointera.
Nie wiem co jest lepsze ,czy wygodnie i szybko chodzić z wygodnym wykrywaczem ,czy wyciągnąć parę monetek więcej i umęczyć się niemiłosiernie,na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam.
Pozdr.
Re: Garrett Gti 2500 sonda 9,5" lub 12,5" głębokie fan
Sonda 9,5" jest przeznaczona na monetki i powierzchniową drobnicę, a sonda 12,5" raczej militarka i większe fanty. A jak jest w trybie all metal ze standardową cewką 9,5", czy znajdzie jakis pokaźny przedmiot na głębokości około 50 cm? Raczej nie chcę używać sondy 12,5", ponieważ jest nieporęczna i chodzenie z nią jest kłopotliwe.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Re: Garrett Gti 2500 sonda 9,5" lub 12,5" głębokie fan
Pisałeś ,że masz cewkę 9-tkę więc zrób test powietrzny,odejmij 10% i masz wynik.
Pozdr.
Pozdr.