Minelab explorer se - nie włącza się.

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
mniszek
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 1:17 pm

Minelab explorer se - nie włącza się.

Post autor: mniszek »

Witam!
Kupiłem Explorer Se kilka miesięcy temu na allegro. Chodził bardzo ładnie. Była to nówka. I nagle nie mogę go załączyc poprzez "POWER" Baterie nowe założone i sprawdzone 12.5V, na akumulatorkach 10.5V. Cisza i ciemny ekran. Zadzwoniłem do Vikinga ale Ci uprzejmie odmówili naprawy bo nie u nich kupiony. Poradzili abym kupił sobie drugi. Pozostaje tylko Minelab . Ale wysyłac go tam nie wiedząc jakie jest uszkodzenie . Może coś drobnego ? Przewód,przycisk lub styk ????
Można to sprawdzic samemu ? Czy lepiej oddac fachowcowi ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab explorer se - nie włącza się.

Post autor: ProScan »

Witam,

To może być wina klawiatury.

:pa

proscan
mniszek
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 1:17 pm

explorer se

Post autor: mniszek »

Szkoda bo to chyba nie do zrobienia jest własnymi siłami. Czy wymiana klawiatury to poważna sprawa?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab explorer se - nie włącza się.

Post autor: ProScan »

30 minut roboty, pod warunkiem że się taką klawiaturę ma.

Ale kto powiedział, że to na pewno wina klawiatury?

:pa

proscan
mniszek
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 1:17 pm

explorer se

Post autor: mniszek »

Właśnie kto powiedział !
Może to przycisk "power" lub styk. Pytanie jest takie : jak możemy to sprawdzic ?
Ostatecznością jest Firma Minelab - ale aby tam wysłac wykrywacz należy miec jakąs wiedzę w temacie.
Czy wspólnymi siłami możemy rozwiązac ten problem ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab explorer se - nie włącza się.

Post autor: ProScan »

Ale ja nie naprawiam Minelabów, ani nie udzielam szkoleń jak je naprawiać.
Od tego jest Minelab i jego przedstawiciel.

Wskazałem tylko co może być przyczyną.

:pa

proscan
mniszek
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 1:17 pm

explorer se

Post autor: mniszek »

Wiem o tym ! Szukam tylko możliwości sprawdzenia co jest uszkodzone .Nie wykluczam drobiazgu ale ja nie mam o tym zielonego pojęcia a nie chciałbym pogłębic usterki .
Dzięki za dobre słowo.....
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab explorer se - nie włącza się.

Post autor: ProScan »

Proponuję dorwać jakiegoś innego Explorera (dowolny model) i przełożyć panele by sprawdzić.

:pa

proscan
mniszek
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 1:17 pm

explorer se

Post autor: mniszek »

Jest to jakiś poczatek rozwiązywania problemu !. Tak zrobię . Dostaniemy jakąś odpowiedz . Ale czuję że jeszcze się odezwę !
Dzieki....
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab explorer se - nie włącza się.

Post autor: ProScan »

Najlepszą radą będzie kontakt z serwisem Minelaba. I następnym razem nie kupować sprzętu, do którego nie ma serwisu w Polsce.

A przy okazji ...

Nie biorę odpowiedzialności za zniszczenia, które ktoś poczyni po moich "poradach".

Piszę to świeżo po kontakcie z sondą w której prosiłem o odkręcenie spiralnej odgiętki.

RUINA.

Polak potrafi.

:pa

proscan
mniszek
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 1:17 pm

explorer se

Post autor: mniszek »

Rozsądek przede wszystkim. Nikomu nie są potrzebne dalsze usterki. Kierunek działania już mamy ! Dzięki ...
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Minelab explorer se - nie włącza się.

Post autor: Zapytanie_email »

Witam proscan

Chciałbym zapytać cy masz może przedni panel do minelaba explorera II
Cholera w vikingu powiedieli że może może nie może tyle może tyle nic konkretnego .
Pisałem do minelaba ale nie uzyskałem odpowiedzi
Pisałem jeszcze do Anglii ale też nie mają tej części padła mi taśma między płytką a mięką elektroniką.
Widzę że był już naprawiany u Ciebie bo była pląba proscana miał wymieniąną już szybkę na taką z xs a to mineleb explorer 2

Pozdrawiam

Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab explorer se - nie włącza się.

Post autor: ProScan »

taśma między płytką a mięką elektroniką.
Nie wiem co to jest "miękka elektronika", ani jakim cudem padła taśma. Sama, czy ktoś jej pomógł?

Tak czy owak tego podzespołu nie mam. Proszę pytać u źródła (dealer, producent) o "Explorer SE keypad" - i robić to do skutku. Są identyczne pod względem elektrycznym. Do Ex II mogą nie mieć, bo wykrywacze które nie są produkowane od dłuższego czasu przestają Minalaba interesować, a klient sam sobie winien, ze wcześniej nie kupił sobie nowszego Minalaba. Oczywiście ironizuję, ale czy aby na pewno tak właśnie nie myślą??

:pa

proscan
ODPOWIEDZ