Jaki wykrywacz - pytanie ściśle indywidualne

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
Swojak
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 02, 2011 12:12 pm

Jaki wykrywacz - pytanie ściśle indywidualne

Post autor: Swojak »

Chłopaki pomóżcie, co wybrać, bo czym więcej czytam tym mniej wiem.

- Budżet: do ok. 2500zł ( może być taniej jeśli spełni swoje zadanie i jakość jest odpowiednia) + możliwość dołożenia na np. inne cewki
- Sprzęt tylko nowy - może być do kupienia w UE, Anglii - byle w europie i z gwarancją; choć nie ukrywam, że najlepiej jak by był dostępny w PL - wiadomo zawsze to łatwiej z gwarancją itp.; koniecznie muszę mieć możliwość zdobycia do niego instrukcji obsługi po polsku
- Zastosowanie: głównie metale kolorowe ( złoto, srebro), w innym trybie już wszelka drobnica - monety, łuski - co popadnie, ale tak, żeby nie przegapić żadnych monet
- Teren poszukiwań: piwnice starych budynków ( brak instalacji np. elektrycznych, wodnych, rozpraszających sygnał), pola i lasy
- Łatwość obsługi: jestem początkujący w tej kwestii ale szybko się uczę ( mam 25 lat więc elektronika nie jest mi obca)
- Rodzaj wyposażenia: tu zdaje się na Wasze rady
- Osobiste preferencje: Jedyne co mi przychodzi na myśl, to żeby dało się podłączyć słuchawki i w miarę, żeby był odporny na wilgoć oraz żeby dało się pracować w trybie dynamicznym ( choć myślę, że przy tej kwocie to i dodatkowo statycznie jest możliwe).

Na początku rozważałem:
a) Omega 8000 Teknetics
b) Garrett AT PRO

Jednak obie pozycje odrzucilem, teraz myślę nad:
Minelab X-TERRA 705 - naczytałem się o problemach z gwarancją i serwisem i to mnie mocno martwi
White's Prizm 6T

Jakieś inne propozycje, sam już nie wiem.
cross2900
Posty: 12
Rejestracja: czw sie 26, 2010 7:32 pm

Re: Jaki wykrywacz - pytanie ściśle indywidualne

Post autor: cross2900 »

Co do konkretnego modelu nie doradzę ale mogę podpowiedzieć
że wykrywacz powinien posiadać statyka żeby w ścianach dało rade szperać bo dynamikiem raczej ciężko. A gniazdo słuchawkowe mam już chyba każdy detektor.


Pozdrawiam
:D
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jaki wykrywacz - pytanie ściśle indywidualne

Post autor: ProScan »

Czy te piwnice to ma być główny teatr działań?
Swojak
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 02, 2011 12:12 pm

Re: Jaki wykrywacz - pytanie ściśle indywidualne

Post autor: Swojak »

Nie, główny teren działań to tradycyjnie pola i lasy, piwnice to dodatkowo ( 90% pola i lasy 10% piwnice). A i jeśli chodzi o piwnice, to chodzi o szukanie głównie pod posadzką/klepiskiem - w ścianach piwnic rzadko coś było chowane ;-), z tym, że tak jak mówiłem, są to piwnice kamienic, w których większości przypadków brak jest instalacji ( pod posadzką) mogących dać błędny odczyt.
Po namyślę, dochodzę do wniosku, ze rzeczywiście w piwnicach tak jak kolega mówi, szukanie tylko na statyku - ze względu na posadzkę np. z cegieł na sztorc -chociaż z drugiej strony pod taką posadzką to też nie ma co się nastawiać na pojedyncze monety, a raczej większe skupisko - więc i sygnał na dynamiku powinien być odpowiedni.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jaki wykrywacz - pytanie ściśle indywidualne

Post autor: ProScan »

Myślę że wystarczy Garrett ACE 250 Sports pack albo Euro ACE - nie ma co szaleć na początek. Ujemnie wyróżnia się brakiem możliwości dostrojenia do gruntu.

Statyka to to nie ma, ale kawałek klepiska to na dynamiku, albo na pinponicie można sprawdzić.

A na pole jak znalazł.

:pa

proscan
Swojak
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 02, 2011 12:12 pm

Re: Jaki wykrywacz - pytanie ściśle indywidualne

Post autor: Swojak »

A z takich powiedzmy "bardziej ambitnych" wykrywaczy, to co byś polecił, jeśli można to poproszę o propozycję.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jaki wykrywacz - pytanie ściśle indywidualne

Post autor: ProScan »

Z tych wymienionych to niewątpliwie Xterra 705 jest najbardziej zaawansowana i wszechstronna.

:pa

proscan
Swojak
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 02, 2011 12:12 pm

Re: Jaki wykrywacz - pytanie ściśle indywidualne

Post autor: Swojak »

Chyba zdecyduję się na Garrett ACE 250 Sports pack. Dziękuję i Pozdrawiam

PS> Tematu proszę nie zamykać jak coś to będę zadawał kolejne pytania by nie zaśmiecać forum.

Edit. Po namyśle i lekturze zdecydowałem się jednak na Euro ACE - jak się z nim zapoznam/oblatam i dojdę do wniosku, że potrzebuję coś lepszego to zawsze na następny sezon można sprawić sobie inną wykrywkę - a i pomysł prezentu pod choinkę mam już wtedy rozwiązany ;-) Dzięki i Pozdrawiam
dandin
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 01, 2008 8:05 pm

Re: Jaki wykrywacz - pytanie ściśle indywidualne

Post autor: dandin »

myślę że F70 też będzie godny uwagi w tej cenie
ODPOWIEDZ