Witam.
Mam problem z moim orzełkiem tzn. mam go już jakiś czas ( około 60h w terenie) i nigdy nie sprawdzałem jaki ma zasięg na różne przedmioty bo zawsze coś się znalazło i byłem zadowolony ale ostatnio coś mnie pokusiło i sprawdziłem z jakiej głębokości wykryje mi monety współczesne. No i trochę się zdziwiłem gdyż większość obiegowych monet "głębiej"(air test) niż 17-21 cm mi nie widział.Testy robiłem na programach coin&jewelry, jewelry& beach oraz na jednym własnym różnic dużych nie było. Jak sięgne pamięcią to nic z drobnych przedmiotów głębiej nie znalazłem więc możliwe że juz tak jest od samego początku jak go kupiłem. Może ktoś by podał jakieś wskazówki jak go sprawdzić lub ustawić by porównać z innym orzełkiem czy xlt.
Pozdrawiam
WolnyP
Orzełek- problem z zasięgiem
Re: Orzełek- problem z zasięgiem
Na programach fabrycznych Eagle Spectrum jest gorszy od ACE 250. Należy podkręcać czułość AC SENS i wzmocnienie PREAMP GAIN.
Polecam lekturę artykułów w Odkrywcy nt. XLT i DFX.
proscan
Polecam lekturę artykułów w Odkrywcy nt. XLT i DFX.
proscan
Re: Orzełek- problem z zasięgiem
AC SENS 70 a Preamp Gain 3 na takich ustawieniach robiłem test, Preamp podkręciłem do 8 i 5zł widział z 25cm ale wykrywacz nie działał stabilnie. Może podpowiedział by Pan co mógłbym zrobić by sprawdzić czy z zasięgiem jest wszystko ok.
ps.
Oczywiście nie chodzę na fabrycznych ustawieniach a przed zakupem przeczytałem dosyć dużo informacji na temat w/w sprzętu.
ps.
Oczywiście nie chodzę na fabrycznych ustawieniach a przed zakupem przeczytałem dosyć dużo informacji na temat w/w sprzętu.
Re: Orzełek- problem z zasięgiem
Myślę że ten zasięg jest zupełnie realny.
Praca na 8 PREAMP jest rzadko kiedy możliwa. Być może stabilność można poprawić przez wymianę kabla sondy (jeśli jest "chudy" to do wymiany z automatu), ale na cuda nie należy raczej liczyć.
proscan
Praca na 8 PREAMP jest rzadko kiedy możliwa. Być może stabilność można poprawić przez wymianę kabla sondy (jeśli jest "chudy" to do wymiany z automatu), ale na cuda nie należy raczej liczyć.
proscan
Re: Orzełek- problem z zasięgiem
Proszę, tutaj kolega jest zadowolony z zasięgu: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... 6664#16664
Silver to okrojony Spectrum.
proscan
Silver to okrojony Spectrum.
proscan
Re: Orzełek- problem z zasięgiem
zasięgi xlt czyli takie same powinny być dla orzełka.http://wwwdark.w.interia.pl/testy.htm#whxlt