cewka do fishera 1270 ale jaka ?

Osobny dział poświęcony konkretnym podzespołom, które wymagają wymiany.
ODPOWIEDZ
kongo
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

cewka do fishera 1270 ale jaka ?

Post autor: kongo »

jaka to cewka na tym filmiku zastanawiam się z tego co wiem to są 3 rodzaje
i tyle http://video.google.com/videoplay?docid ... 8601151668
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: cewka do fishera 1270 ale jaka ?

Post autor: ProScan »

Z tego co widzę (a na tym syficznym filmiku widać niewiele), to jest to jakiś DETECH. Ale mogę się mylić.

:pa

proscan
kongo
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: cewka do fishera 1270 ale jaka ?

Post autor: kongo »

pierwszy raz widze cos takiego

Proscanie to jakie cewki pasują do tego modelu poza typowymi przy tym wykrywaczu
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: cewka do fishera 1270 ale jaka ?

Post autor: ProScan »

Wszystkie , które pasują do serii Fisher 1200.

Od razu mówię, że nie śledzę na bieżąco produkcji bułgarsko-ukraińskiej.

:pa

proscan
prymek
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: cewka do fishera 1270 ale jaka ?

Post autor: prymek »

Mnie też od dawna ta cewka nie dawała spokoju, czytając forum Geotech znalazłem informację że do 1266 można zamontować cewkę z wykrywacza md3030 (China) ponoć lepsza niż firmowa, idąc tym torem może nie jest to cewka dedykowana 1265/1266/1270 a jakaś przeróbka, nie mam wiedzy elektronicznej czy to możliwe - to tylko przypuszczenie
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: cewka do fishera 1270 ale jaka ?

Post autor: ProScan »

Chinole robili i robią podróbki Fisherów Aquanautów, ale czy MD 3030 to jakaś mutacja 12XX? Tego nie wiem.

Niedawno dzwonił do mnie posiadacz 1266 szukający cewki i powiedział, że gdzieś na czeskim forum wyczytał jakoby sondy z Tejona pasowały. Czego to na tych forach nie wypisują...

:pa

proscan
kongo
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: cewka do fishera 1270 ale jaka ?

Post autor: kongo »

no i jak tam Prymek kombinowałeś coś z cewkami
?
prymek
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: cewka do fishera 1270 ale jaka ?

Post autor: prymek »

Nie kombinowałem, nigdzie nie znalazłem informacji na temat cewki z filmu, z drugiej strony z firmową cewką 10.5 cala niema najmniejszego problemu załapać monetkę srebrną 19mm na 28-29cm powtarzalnym sygnałem ( czyli tak jak na filmie )
Z tego jak mówią wydaje mi się że to Bułgarzy więc może to być Detech

a tak z ciekawości masz 1270 ? jakie zasięgi w powietrzu ?
kongo
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: cewka do fishera 1270 ale jaka ?

Post autor: kongo »

poozbyłem się cewki 10 chodze na 8 ciężar był zbyt duży co do zasięgów
nie robiłem testów ale są zacne w powietrzu !w gruncie juz nie jest tak ciekawie pytałem się o cewke od md-ka czy coś kombinowałeś
a co do detecha to napewno nie ma do tego modelu jest pewnie dobierana
a i moze delikatnie przerabiana
kongo
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: cewka do fishera 1270 ale jaka ?

Post autor: kongo »

prymek
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: cewka do fishera 1270 ale jaka ?

Post autor: prymek »

Brawo !!!

dla mnie za duża, spasowała by taka 10.5 cala ale znacznie lżejsza
prymek
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:33 pm

Re: cewka do fishera 1270 ale jaka ?

Post autor: prymek »

ale bardziej myślę o drugim wykrywaczu działającym na wysokiej częstotliwości , radzącym sobie z zaśmieconymi żelazem miejscami i zakłóceniami zewnętrznymi
kongo
Posty: 139
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 1:32 pm

Re: cewka do fishera 1270 ale jaka ?

Post autor: kongo »

tesoro =D>
ODPOWIEDZ