śmieci i ich znaczenie na detekcję temat wydzielony z innego
śmieci i ich znaczenie na detekcję temat wydzielony z innego
Z tą dyskryminacją folii to podyskutuję. Są stare pola, przy starych wsiach ze sreberkami i Twoje zalecenie jest zasadne. Ale są "nowe" wsie, z "nowymi" polami, nawożone od zaborów do lat 60. śmieciami z miasta i tam sreberek nie uświadczysz. Myślę, że opinii dotyczących lokalnych obserwacji nie można taktować jako prawdy uniwersalne.
Re: śmieci i ich znaczenie na detekcję temat wydzielony z innego
Myślę, że opinii dotyczących lokalnych obserwacji nie można taktować jako prawdy uniwersalne.
Jeśli traktujemy poszukiwania jako niedzielną przyjemność, to oczywiście można sobie pozwolić na niekopanie takich sygnałów.
A w tym zakresie leżą nie tylko "cienkie sreberka" - to są takie uproszczone obiegowe, forumo-kanapowe opinie.
proscan
Re: śmieci i ich znaczenie na detekcję temat wydzielony z innego
Pewnie masz na myśli "złotka", ale to bywa niezmiernie rzadko. Do Mazowsza cywilizacja dochodziła z dużym opóźnieniem. Ale uwaga jest cenna!
Re: śmieci i ich znaczenie na detekcję temat wydzielony z innego
Jak tak patrzę na ten film to myślę że powinienem zrobić następne badanie.
I to bardzo poważne
Jak wygląda "średni statystyczny" stalowy śmieć na polskim polu ?
Śmiejcie się, śmiejcie ale taka wiedza pozwoli robić "statystycznie" lepsze wykrywacze.
pozdrawiam .
I to bardzo poważne
Jak wygląda "średni statystyczny" stalowy śmieć na polskim polu ?
Śmiejcie się, śmiejcie ale taka wiedza pozwoli robić "statystycznie" lepsze wykrywacze.
pozdrawiam .
Re: śmieci i ich znaczenie na detekcję temat wydzielony z innego
pawcion123 najlepiej sprawdzić na monetce 10 gr i gwoździk 3" bezpośrednio na monecie
wzdłużnie i poprzecznie ewentualnie odsuwajac. Wtedy wiemy czy nam, zaszkodzi mikro zelazo na poletku nie mówię tu o stalowych bratnalach
wzdłużnie i poprzecznie ewentualnie odsuwajac. Wtedy wiemy czy nam, zaszkodzi mikro zelazo na poletku nie mówię tu o stalowych bratnalach
Re: śmieci i ich znaczenie na detekcję temat wydzielony z innego
Z tym statystycznym śmieciem to pomysł niezły.
Myślę że zdziwi się Pan, Panie Arku ile tego leży i wówczas przyzna, że badania na reakcję wykrywacza na obecność gwoździa mają spory sens.
Właśnie przedmioty gwoździowato-drucikowate, i ogólnie podłużne są chyba najbardziej reprezentatywne na naszych polach.
Na pewno nie jest nim ten przedmiot z filmiku. Sam test też budzi moje wątpliwości (jak każdy, którego nie można samemu powtórzyć).
proscan
Myślę że zdziwi się Pan, Panie Arku ile tego leży i wówczas przyzna, że badania na reakcję wykrywacza na obecność gwoździa mają spory sens.
Właśnie przedmioty gwoździowato-drucikowate, i ogólnie podłużne są chyba najbardziej reprezentatywne na naszych polach.
Na pewno nie jest nim ten przedmiot z filmiku. Sam test też budzi moje wątpliwości (jak każdy, którego nie można samemu powtórzyć).
proscan
Re: śmieci i ich znaczenie na detekcję temat wydzielony z innego
Myślę że zdziwi się Pan, Panie Arku ile tego leży i wówczas przyzna, że badania na reakcję wykrywacza na obecność gwoździa mają spory sens.
Panie Piotrze ja absolutnie tego nie neguję. Badanie na reakcję wykrywacza na stal i kolor są jak najbardziej potrzebne i konieczne. Tylko wszędzie w sieci pokazuje się test "moneta na gwoździu". Nie ma za to praktycznie ważniejszego testu "moneta 15 cm obok gwoździa" Ten test jest ważniejszy ponieważ prawdopodobieństwo że moneta będzie "obok " jest wielokrotnie większe niż "na". Ja swojego czasu badałem BARDZO znany wykrywacz i powszechnie uważany za idealny do monet. I efekt był skandaliczny. Wykrywacz z filtrem podwójnym zatykał się na prawie 500 ms po żelazie. "Żelazny cień" w zależności od wielkości żelaza i szybkości machania miał nawet 0,5 metra ! I jakoś nikt tego nie widzi i nikomu to nie przeszkadza.
pozdrawiam .
Re: śmieci i ich znaczenie na detekcję temat wydzielony z innego
Zbliżcie do M... wykrywającego kolorek łopatę na 30 - 40 cm i zobaczcie efekt. Teraz wyobraźcie sobie mniejsze żelazo zamiast łopaty w mniejszej odległości od sondy. Uważam, że dokupowanie większych sond niż standardowe do wykrywaczy mija się z celem, ze względu na efekt maskowania. Monetki są zazwyczaj na zaśmieconych polach, tak jest przynajmniej k/Wwy. A śmeci są takie jak opisuje Proscan, ale są i dużo większe.
Re: śmieci i ich znaczenie na detekcję temat wydzielony z innego
Widze temat sie rozkrecił to ja sie dołacze w temacie pobocznym mam nadzieje ze kolega Proscan nie bedzie miał mi tego zazłe
Najgorsze sa małe śmieci drucikowate bo w zalezności od położenia dają różne przeciążenia Najgorzej wypadną większe cewki DD z takim drucikowatym obiektem ustawionym w poprzek . Duże zelazo w zasadzie pokaże nam jako kolor a najgorsze jest to małe . Możemy do tego celu wykorzystać różne narzędzia cewki w zależności od potrzeby .
Jeśli kolego Arku chcesz wieksze odległości od monety to
Najlepiej sprawdzić w ten sposób większość testuje w ten sposób podpatrzyłem jak koledzy to robią
Gotowa kartka
A tu końcowy rezultat z linkami do innych testów w opisie filmu
http://www.youtube.com/watch?v=NwqaDjyF ... ature=plcp
Najgorsze sa małe śmieci drucikowate bo w zalezności od położenia dają różne przeciążenia Najgorzej wypadną większe cewki DD z takim drucikowatym obiektem ustawionym w poprzek . Duże zelazo w zasadzie pokaże nam jako kolor a najgorsze jest to małe . Możemy do tego celu wykorzystać różne narzędzia cewki w zależności od potrzeby .
Jeśli kolego Arku chcesz wieksze odległości od monety to
Najlepiej sprawdzić w ten sposób większość testuje w ten sposób podpatrzyłem jak koledzy to robią
Gotowa kartka
A tu końcowy rezultat z linkami do innych testów w opisie filmu
http://www.youtube.com/watch?v=NwqaDjyF ... ature=plcp