Nowa szata graficzna

Komentarze, wnioski, krytyka, sugestie, ogłoszenia, nowości
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Nowa szata graficzna

Post autor: KrisssK »

Proscanie,
Czy nowa szata graficzna forum to to tylko tak na Mikołajki czy już na stałe.
Przyznam że stara bardziej mi się podobała i chyba było tak jakoś bardziej przejrzyście.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: ProScan »

Nowa szata to efekt przejścia forum na silnik phpBB 3.

Nie wiem czy szata zostanie, ale powrotu do starej już nie będzie...

Forum ma kilka nowych funkcjonalności (np. dodawanie załączników). A myślę że z czasem Szanowne Grono przywyknie do nowego forum.

:pa

proscan
pepe
Posty: 133
Rejestracja: pn mar 07, 2011 10:55 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: pepe »

ProScan pisze:(...)Forum ma kilka nowych funkcjonalności (np. dodawanie załączników)(...)


:1 i o to chodziło.
Bynak

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: Bynak »

ProScan pisze:Nie wiem czy szata zostanie, ale powrotu do starej już nie będzie...

proscan


Więc można mieć nadzieję że pokusi się Pan o inny styl forum. Ten jest strasznie nieprzejrzysty. Wiem... Sprawa gustu a że dżentelmeni o takowych nie rozmawiają... Fajnie by było po wielu latach znów dostać coś na Mikołaja :lol:

Pozdrawiam !
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: KrisssK »

A może chociaż na początek jakiś inny sposób oznaczania nowych postów.
Przyznam że ja mając wrodzony lekki problem z odcieniami kolorów ciężko mi to obecnie dojrzeć.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: ProScan »

A może chociaż na początek jakiś inny sposób oznaczania nowych postów.


Z tym akurat najmniejszy problem myślę. Wystarczy kliknąć "Nowe posty" i mamy listę tego co się ostatnio pojawiło.

:pa

proscan
Bynak

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: Bynak »

No dobrze... Kopię dalej... Szata graficzna tak "prostego" forum jest co najmniej "zawiła" (mam lepsze słowo ale wpojona kultura mi na jego użycie nie pozwala)... Ale nie z tej beczki... Teraz o funkcjonalności... Czemu obecnie linki otwierają się na tej samej karcie co forum a nie na nowej jak to było w przypadku "starego" forum... Dawniej klikałem w link i jeśli temat mnie nie interesował to zamykałem kartę i znów byłem u ProScan-a... A teraz odruchowo zamykam kartę i jestem w przysłowiowej "dup.." bo znów pasek wyszukiwarki, adres ProScan-a i szukanie tematu w którym byłem... Ten kto idzie z duchem czasu niekoniecznie idzie w dobrym kierunku... Wiem że te zmiany były nie jakoż narzucone odgórnie ale Panie Piotrze czas temu przeciwdziałać :smt017

Pozdrawiam !
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: ProScan »

To prawda. Ale wiele chyba na to nie poradzę. Tak głupio wymyślili autorzy skryptu.

Proponuję otwieranie lików nie poprzez klikanie, tylko prawym klawiszem myszki i wybór opcji "otwarcie w nowej karcie".

Cofnięcie po kliknięciu wraca do tego miejsca skąd się przyszło, więc aż tak drastycznie jak w opisie nie musi być...

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: KrisssK »

Czy nie widzę czy też zniknęły przyciski pod postami? Na starym forum był [PW] (niedziałający) , [email] i chyba jeszcze jeden ale nie pamiętam nazwy.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: ProScan »

Przycisk email (koperta), jest po prawej stronie, pod nazwą piszącego. Można też kliknąć w nicka.

PW nie ma na forum, to i przycisku nie ma.

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: KrisssK »

Ja żadnej koperty nie widzę.
Kliknięcie nicka też nie daje możliwości wysłania e-maila.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: ProScan »

OK - ja to widzę. Sprawdzę jak to wygląda dla innych użytkowników.

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: KrisssK »

Oooo. Teraz kopertka się pojawiła.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: ProScan »

Bo zmieniłem ustawienia. Teraz każdy kto w profilu ustawił sobie, że można z nim się kontaktować emailem, będzie miał widoczną kopertkę.

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Nowa szata graficzna

Post autor: KrisssK »

OK, czyli jednak wzrok mnie nie zawodził :)
ODPOWIEDZ