zasięg White's 5900 di pro sl

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
respectbcw
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm

zasięg White's 5900 di pro sl

Post autor: respectbcw »

witam,mam takie pytanko do posiadaczy tego sprzetu:ostatnio mialem pod swoja sondą łuske mosiężną od WJa 23 która leżała na głębokości okolo 30 cm i sygnal byl bardzo słaby...słabszy niz na medalik czy monete ktorą kopałem z głebokości np. 20 cm...czy to jest normlane ze wykrywacz czasami sie tak zachowuje czy raczej jest cos nie tak...bardzo rzadko kopie głebsze dołki i dlatego dopiero teraz to zauważylem i nie daje mi to spokoju skoro ten sprzet mial byc bardzo dobry na militarke.pooozdrawiam i bede wdzieczny za wszelkie porady i pomoc.
remi79
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: zasięg White's 5900 di pro sl

Post autor: remi79 »

Witam
o ile sam sprzet jest sprawny
to pozostaje:
jakie byly nastawy?
jakie doswiadczenie operatora? - ile godzin spedzil kolega z tym sprzetem? jakie wykrywacze i jak dlugo używal wczesniej.
środowisko glebowe pomijam na razie.

pozdrawiam
.
respectbcw
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm

Re: zasięg White's 5900 di pro sl

Post autor: respectbcw »

moje ustawienia wygladaly tak:GEB DISC. BAD GND BYL NA "P" dyskryminacja na 0 na bateriach chodzilem jakies 40 min do godziny,pozniej chodzilem jeszcze jakies 3 godziny i wszystko bylo normalnie ale wiekszego dolka nie mialem....ale sygnal byl stabilny i nic niepokojacego sie nie dzialo,ja chodze jakies 2 lata z tym wykrywaczem a wczesniej rok ze sprzetem o ktorym nie chce pisac:)))he he pooozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie moim problemem
remi79
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: zasięg White's 5900 di pro sl

Post autor: remi79 »

Witam
ten tryb do głębszych dołków sie zbytnio nie nadaje. Przy tych nastawach większe przedmioty tylko nieznacznie zwiększają zasieg. Proszę zrobić sobie test na tych nastawach znalezioną łuska w powietrzu. Ja zrobiłem przedmiotem podobnej wielkości, żeby sie jeszcze raz przekonać.
Poza tym w ferworze poszukiwań czesto mi sie zdarzało ze pokretla sie przestawiają, dlatego warto czesto sprawdzać nastawy.
pod pokrętła można dobrać ringi gumowe by pokrętła wymagały wieszej sily do obrotu.
Może jeszcze ktos cos ciekawego doda.
Jesli zle pisze na pewno ktoś mnie poprawi. :)
Pozdrawiam

Ten wykrywacz jest bardzo dobry do militarki proszę nie mieć wątpliwości. ale nie w tym trybie, ten tryb raczej na drobnice.
respectbcw
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm

Re: zasięg White's 5900 di pro sl

Post autor: respectbcw »

a na jakim trybie najlepiej szukac wiekszych przedmiotow??czy test w powietrzu jest przyblizony do fanta ktory zalega w ziemi??pozdrawiam
remi79
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: zasięg White's 5900 di pro sl

Post autor: remi79 »

Witam
GEB NORM tryb statyczny jest najgłębszy, warto tez sie nauczyć trybu tr/disc płytszy ale daje możliwość pomijania drobnych śmieci żelaznych ( troche upierdliwy , pez dwa lata na nim chodziłem wyłuskując gruby złom z pośród drobnych odłamków)
Test zasięgu w powietrzu jest zazwyczaj większy niż w glebie (tłumienie gruntu)
Pozdrawiam Remi :lol:
na tym forum można sporo poczytać o tych trybach pracy, zachęcam tez do lektury "odkrywcy" w którym jest min. test White's 5900 di pro sl ale nie pamiętam który to numer. #-o
respectbcw
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm

Re: zasięg White's 5900 di pro sl

Post autor: respectbcw »

wielkie dzieki kolego,w razie pytan bede pisal:))pozdrawiam
respectbcw
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm

Re: zasięg White's 5900 di pro sl

Post autor: respectbcw »

a jeszcze takie pytanko,czyli jak bede mial ustawienia na drobnice to gruszego zelastwa nie wyciagne i odwrotnie??jak to wlasciwie jest??
remi79
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: zasięg White's 5900 di pro sl

Post autor: remi79 »

W trybie tr/disc mozna dyskryminować male przedmioty zelazne stalowe. mozna dyskryminować gwoźdź a znajdować przedmioty np młotek proszę poeksperymentować na rożnych ustawieniach pokrętła dyskryminacja od 0 do "P"
o odwrotnej dyskryminacji ( male znajduje duże pomija ) nie słyszałem.
respectbcw
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm

Re: zasięg White's 5900 di pro sl

Post autor: respectbcw »

kolego chodzi mi o to czy jak bede mial nastawy na militarke to jak to bedzie sie odnosic do drobnicy??tez ja bedzie chwytac tak dobrze jak na GEB. DISC??pozdrawiam i dzieki za wskazowki;)
respectbcw
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm

Re: zasięg White's 5900 di pro sl

Post autor: respectbcw »

odswiezam watek,moze ktos pomoc??
Jagerek
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 5:19 pm

Re: zasięg White's 5900 di pro sl

Post autor: Jagerek »

W trybie TR/DISC masz włączona prace statyczna z dyskryminacja, dzięki której możesz eliminować drobne stalowe śmieci i nie tylko. Przekonaj się sam manipulując pokrętłem DISC. W skrócie, w tym trybie również będziesz znajdywał kolorową drobnicę, tylko należy wolniej poruszać cewką bo tak jak wspomniałem jest wtedy włączona praca statyczna.

Pozdrawiam.
remi79
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: zasięg White's 5900 di pro sl

Post autor: remi79 »

Pytanie do Pana Piotra.
Chodzi o 6000 di pro sl i automat gruntu.
Po wyłączeniu automat gruntu się kasuje.
A po włączeniu w jakiej jest nastawie automat jeśli nie dostroję do gruntu w jakiejś konkretnej np. w środku skali? czy możesz jakoś inaczej? całkiem na - lub +?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: zasięg White's 5900 di pro sl

Post autor: ProScan »

nie ten wątek...
ODPOWIEDZ