Whites Eagle Spectrum a wyświetlacz XLT?

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
drifters24
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 29, 2014 4:35 pm

Whites Eagle Spectrum a wyświetlacz XLT?

Post autor: drifters24 »

Ostatnio wpadł mi do głowy taki oto pomysł.
Zastanawiam sie czy mojego ukochanego orzełka, można usprawnić zakładając wyświetlacz od Xlt.
Czy jest szansa że taka przeróbka zadziała?
Czy raczej wybić sobie z głowy taka abstrakcję?

Proszę o podpowiedź.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Eagle Spectrum a wyświetlacz XLT?

Post autor: ProScan »

Teoretycznie jest to możliwe. Konieczny byłby procesor odczytujący wysyłaną informację do wyświetlacza znakowego i zamieniający ją na postać strawną dla wyświetlacza graficznego.

To kupa pracy (wiem, bo robiłem coś podobnego dla modelu Eagle II). Dla hobbysty.

:pa

proscan
drifters24
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 29, 2014 4:35 pm

Re: Whites Eagle Spectrum a wyświetlacz XLT?

Post autor: drifters24 »

Dziekuję za odpowiedź, jestem zainteresowany.
Proszę jeszcze o podanie na maila kosztu takiej usługi wraz z częściami xlt. W najbliższym czasie będę wymieniać u Pana przewód cewki i jeżeli cena przeróbki mnie nie zabije to dobijemy targu.

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Eagle Spectrum a wyświetlacz XLT?

Post autor: ProScan »

Bez obrazy, ale nie będzie Pana stać dać takich pieniędzy, za które mógłbym podąć się takiego zadania.

Za te pieniądze kupiłby Pan sobie nowy, dobrej klasy wykrywacz.

:pa

proscan
drifters24
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 29, 2014 4:35 pm

Re: Whites Eagle Spectrum a wyświetlacz XLT?

Post autor: drifters24 »

W pełni rozumiem i bardzo dziękuję za pomoc. =D>
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Eagle Spectrum a wyświetlacz XLT?

Post autor: ProScan »

Nie ma za co.

Pytał Pan czy jest to możliwe - odpowiedziałem, ze teoretycznie tak.

W praktyce opłacalne byłoby to, gdyby sam posiadacz Spectruma o zacięciu hobbystyczno-elektronicznym z umiejętnością programowania mikrokontrolerów chciał się w to bawić.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ