Przejściówka wtyczki cewki Eurotek

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów
Zablokowany
resoto
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 8:39 pm

Przejściówka wtyczki cewki Eurotek

Post autor: resoto »

Witam, jestem posiadaczek Tekneticsa Eurotek, który ma wtyczkę od cewki wciskaną (DIN 5 PIN, z rozstawem 60stopni). Jak wiadomo cewki z serii Alpha,Omega i Delta oraz Eurotek PRO mają końcówkę zakręcaną ( dokładnie jest to mikrofonowa 5 PIN).
Postanowiłem wykonać sobie przejściówkę, tak aby podpasowała mi cewka z wkręcą końcówką.
Zamówiłem takie rzeczy:
Gniazdo:
Obrazek
Wtyczkę: ( UWAGA ! Piny muszą mieć rozstaw 60 stopni)
Obrazek

Została mi ostatnia kwestia,kwestia kabla. Jaki kabel powinienem wykorzystać do połączenia gniazda i końcówki ? Ile żył,czy każdy żyła musi być ekranowana oddzielnie czy parami ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka wtyczki cewki Eurotek

Post autor: ProScan »

Najprościej zrobić z takiego samego kabla, jaki był oryginalnie - co w tym przypadku może ne być proste bo First Texas stosuje dziwaczne kable.

Jednak po rozebraniu wtyczki będzie wiadomo o co chodzi i osoba, która ma elementarną wiedzę elektroniczno-elektryczną będzie wiedziała co ma zrobić.

;pa

proscan
resoto
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 8:39 pm

Re: Przejściówka wtyczki cewki Eurotek

Post autor: resoto »

Ukończyłem właśnie moją przejściówkę. I tak: cewka działa ale bardzo się wzbudza i zasięg jest dramatyczny( 2cm max) Identyfikacja jako tako działa. Mogę liczyć na jakąś pomoc/wskazówkę ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka wtyczki cewki Eurotek

Post autor: ProScan »

No to kolega źle coś połączył.

Zamiast wskazówki (której nie będzie) pytanie - ta przejściówka to do łączenia czego z czym?
resoto
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 8:39 pm

Re: Przejściówka wtyczki cewki Eurotek

Post autor: resoto »

Wtyczka DIN z gniazdem. Wtyczka wchodzi w Euroteka, a do gniazda podpinam cewkę od Euroteka PRO( zakręcana)
resoto
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 8:39 pm

Re: Przejściówka wtyczki cewki Eurotek

Post autor: resoto »

Połączyłem to w taki sposób:
Obrazek
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka wtyczki cewki Eurotek

Post autor: ProScan »

#-o
:palm

OK. Kolega się wysilił i zrobił rysunek, to jednak dam wskazówkę: co się stanie jakbyśmy chcieli przyłożyć do siebie piny żeńskie i męskie (od czoła) - będzie pasować kolorkami! NIE będzie.

:m

proscan
resoto
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 8:39 pm

Re: Przejściówka wtyczki cewki Eurotek

Post autor: resoto »

ŹLE

Inaczej zrobiłem,a inaczej zaznaczyłem na rysunku.
Zamieszczam poprawny rysunek:
Obrazek
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka wtyczki cewki Eurotek

Post autor: ProScan »

Jeśli to widok od przodu, to powinno być OK.

Niech sobie kolega pomierzy omomierzem rezystancje pomiędzy pinami bez przedłużki. Potem założy przedłużkę i wówczas rezystancje powinny być identyczne pomiędzy tymi samymi numerami pinów.

Koniec.

:pa

proscan
resoto
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 8:39 pm

Re: Przejściówka wtyczki cewki Eurotek

Post autor: resoto »

Są identyczne.
resoto
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 8:39 pm

Re: Przejściówka wtyczki cewki Eurotek

Post autor: resoto »

Jakieś inne pomysły ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka wtyczki cewki Eurotek

Post autor: ProScan »

Pomysły? Ja mam mieć pomysły? Na pewno nie będę tutaj zajmowął się poradami jak robić przedłużki! Muszę zarabiać na życie. To jest komercyjne forum. Chyba że chce Kolega zapłacić za doradztwo, to co innego.

Proszę się upewnić, że sonda na pewno pasuje do Kolegi wykrywacza. Jak się popełniło taki błąd przy rysowaniu, to tych fatalnych błędów może by więcej.
resoto
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 8:39 pm

Re: Przejściówka wtyczki cewki Eurotek

Post autor: resoto »

Myślałem,że skoro zajmuje się Pan tym od wielu lat to nic się Panu nie stanie jak pan komuś raz na jakis czas poradzi... Trochę bycia człowiekiem.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka wtyczki cewki Eurotek

Post autor: ProScan »

Inni czytający ocenią czy nic nie pomogłem. Mądrej głowie dość dwie słowie. Jeśli ktoś paru drucików nie potrafi dobrze połączyć, to ja go tego nie nauczę.

Marnego "dziękuję" nie usłyszałem za swój (zmarnowany) czas.

Wątek zamykam.

PS
Wykrywaczami zajmuję się >>20 lat - i nie mam zamiaru dzielić się wiedzą jak się je naprawia. Czy mam tłumaczyć dlaczego? (bo nie jestem człowiekiem #-o )
Zablokowany