Wykrywacz na kolorowa wojenke i drobnice do 800-900zł

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
szymo
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 28, 2007 10:13 pm

Wykrywacz na kolorowa wojenke i drobnice do 800-900zł

Post autor: szymo »

Witam i pytam.

Co wybrac na takie zapatrywania me?? Myslalem nad Minelabem Musketeerem(jak narazie to on jest moim faworytem), ACE250, ALL'em1...a moze cos innego wybrac? Na przyklad White's'a czy cos z Tesoro ? Oczywiscie, glownie w gre wchodza uzywane wykrywacze.
Do wydania mam 800-900zł.

Poczytalem troche ale dalej nie wiem, ktory bedzie lepiej sie sprawowal.

Z gory dziekuje za kazda pomoc.

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz na kolorowa wojenke i drobnice do 800-900zł

Post autor: ProScan »

Jeśli używane, to wybór się poszerza w tym zakresie cenowym.

Myślę że Muszkieter, czy ACE 250 na kolor jest dobrym wyborem

Muszkieter jest bardziej solidny i ogólnie do lasu lepszy.

O All-1 się nie wypowiadam, bo nie ma takiego wykrywacza. Inaczej, jest tyle ALL-1 ilu wykonawców.

To już lepiej oryginał - Whites Classic III z cewką 9,5 "

White'sy są też solidniejsze niż Tesoro. Są za to lżejsze, co w lesie nie musi być atutem. Jeśli te ostatnie, to sonda koniecznie z osłonką.

:pa

proscan
szymo
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 28, 2007 10:13 pm

Re: Wykrywacz na kolorowa wojenke i drobnice do 800-900zł

Post autor: szymo »

A co z White's 3900 lub 5900? W jakich cenach mozna je kupic?

Pozdrawiam
Szkodnik
Posty: 61
Rejestracja: śr gru 06, 2006 3:20 pm

Re: Wykrywacz na kolorowa wojenke i drobnice do 800-900zł

Post autor: Szkodnik »

Witam

Żeby nie tworzyć nowego wątku to sie podepnę, w sumie mam smętka (czyli na złom wystarczy), ale chciałbym coś na drobnicę, teren po jakim będę sie głównie poruszał to teren kamienisty troche krzaków,ale oczywiście tez pola i tu pojawia sie pytanie, który z tych dwóch wykrywaczy lepiej sie sprawi:
-minelab soverign gt
-XTerra 70??

A może jakiś uniwersalny wykrywacz który wystarczyłby i na militarkę i na kolorek,np:
-whites 6000 pro xl (5900)
-whites MXT ??

Pozdrawiam
szymo
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 28, 2007 10:13 pm

Re: Wykrywacz na kolorowa wojenke i drobnice do 800-900zł

Post autor: szymo »

Szanowny ProScanie, bardzo prosze o odpowiedz na moje poprzednie pytanie :)

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz na kolorowa wojenke i drobnice do 800-900zł

Post autor: ProScan »

oops,

Na pytanie o ceny to wolałbym nie odpowiadać. Czasami są wyjątkowe
okazje albo bezczelne przegięcia, więc jest łatwiej o jasną opinię.

Niedawno ktoś kupił na aledrogo 5900 za ok. 1200zł. O ile elektronika dobra, to nie przepłacił.

Co do pytania szkodnika, to wydaje mi się, że jego typy są celne.

Do uniwersalnych zaliczyłbym także Xterrę. Ostatnio robiłem testy (tak! zrobiłem, ale nie mam kiedy opisać) i wyszło mi że bagnet z 60cm bierze, więc jak sądzę wystarczy.

Sovereign wg speców od monetek jest najlepszym sprzętem do tego rodzaju poszukiwań.

MXT słabo znam, ale solidność i dobre recenzje użytkowników świadczą na jego korzyść.

:pa

proscan
Michał_R
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 17, 2006 6:27 pm
Lokalizacja: mazowsze

Re: Wykrywacz na kolorowa wojenke i drobnice do 800-900zł

Post autor: Michał_R »

ProScan pisze:Niedawno ktoś kupił na aledrogo 5900 za ok. 1200zł. O ile elektronika dobra, to nie przepłacił.


Cos dziwny był ten 5900 , na jednej fotce kabel przy cewce czarny na drugiej przy puszce szary 8) Koleś upierał się że sie nie zna a na dodatkowe fotki sie nie doczekałem :P

Nazbieraj kasy i kup analogowego white'sa raczej mało jest (o ile sa wogule) lepszych wykrywek ;) Patrz na to - http://cgi.ebay.com/WHITES-5900-Pro-Di- ... dZViewItem dolar stoii teraz coś koło 3zł , przesyłka do polski też nie jest droga ;)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz na kolorowa wojenke i drobnice do 800-900zł

Post autor: ProScan »

Tak - kabel widać że był grzebany, ale w starych Whitesach kabel i tak trzeba niejako z automatu wymienić (jak pasek rozrządu w starym silniku :) )

Gorzej, że jakaś przeróbka była robiona - gdzieś o tym pisałem (może na email ktoś mnie pytał).

:pa

proscan

link do zakończonej aukcji:
http://www.allegro.pl/item169544144_whi ... 0_pro.html
Michał_R
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 17, 2006 6:27 pm
Lokalizacja: mazowsze

Re: Wykrywacz na kolorowa wojenke i drobnice do 800-900zł

Post autor: Michał_R »

o ten dodatkowy potecjometr i hebelek też się pytałem, ale koleś twierdził ze wykrywacz jest "niekombinowany" i wszystko jest oryginalne :P
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz na kolorowa wojenke i drobnice do 800-900zł

Post autor: ProScan »

Kłamał. :smt079

Tak sobie myślę, kiedy ten wykrywacz trafi do mnie ...

:pa

proscan
ODPOWIEDZ