Testowanie bez cewki

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Testowanie bez cewki

Post autor: ProScan »

Często w opisie problemów otrzymuję taką oto domorosłą diagnozę:
Wykrywacz jest niestabilny, nawet po odłączeniu cewki - zatem winna elektronika.
Jest to błędny, oparty na pseudologice, wniosek.

Kilka razy o tym pisałem:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/sea ... +bez+cewki

Wykrywacz, który na swoim wejściu ma bardzo czuły tor pomiarowy nie może być odłączony od cewki, bo wówczas jego zachowanie może być skrajnie przypadkowe. Niech ktoś spróbuje testować jakość obrazu telewizora bez anteny, czy źródła jakiegokolwiek sygnału.

:G

proscan
ODPOWIEDZ