XLT rozebranie pierścienia mocującego ?

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
amado
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 06, 2007 9:28 am

XLT rozebranie pierścienia mocującego ?

Post autor: amado »

Witam

Po ostatnim wypadzie do "pierścieńia mocującego" dostał mi się piach i strasznie trzeszczy jak się go zamyka i otwiera, jak to rozebrać, żeby można było oczyścić całość z piachu, lub czy jest jakiś inny sposób na pozbyscie się przykrego efektu ?

pozdrawiam
Amado
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT rozebranie pierścienia mocującego ?

Post autor: ProScan »

Tej części się nie rozbiera (jest sklejona).

Oto moje wskazówki:

- przygotować sobie trochę roztworu płynu do mycia naczyń: napuścić i rozruszać;
- (w trudnych przypadkach używam alkoholu izopropanolowego);
- gdy już będzie się w miarę swobodnie ruszać, to pod kranem, lejąc malutkim strumieniem wypłukiwać (ciągle ruszając pierścieniem) pył i brud.

NIE WOLNO stosować WD40, ani innych ropopochodnych świństw bo plastyk wam popęka.

powodzenia !

:pa

proscan
amado
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 06, 2007 9:28 am

Re: XLT rozebranie pierścienia mocującego ?

Post autor: amado »

a oliwke można ?

Pozdrawiam
AMado
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT rozebranie pierścienia mocującego ?

Post autor: ProScan »

A jak wypłukać potem tą oliwkę ? Będzie się lepić. Nowy brud chętnie się przyklei.

Potrzebne coś co dobrze penetruje, ale łatwo wypłucze, nie zapaskudzi jeszcze bardziej niż jest i przy tym będzie skuteczne.

Najmniej kłopotliwy a przy tym skuteczny jest izopropanol, ale można próbować jw, albo denaturat (?).

Odradzam stosowanie olejów, także roślinnych.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ