Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
klucznik
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 11, 2007 8:23 pm
Lokalizacja: Klucze

Ramy

Post autor: klucznik »

No elektronika piękna,ale rama to 1980 rok.Jaka nowosć toz taki cud mam juz z 5 lat za ponizej 1000 zł i z
zasięgami -wiadro ocynk 4m.
Jeszcze do tego sanki PCV do ciągniecia za Quadem.
Klucznik
Mrand
Producent
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B
Kontakt:

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Post autor: Mrand »

Myślę, że jednak nie masz racji.
Mrand
klucznik
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 11, 2007 8:23 pm
Lokalizacja: Klucze

dalsze

Post autor: klucznik »

Przeciez doskonale Pan sobie zdaje sprawę,ze te druty trzeba schować,aby to wyglądało profesjonalnie.Piszę nie złośliwie, tylko jako ewentualny nabywca lub postronny obserwator.
Klucznik z Klucz
Mrand
Producent
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B
Kontakt:

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Post autor: Mrand »

Jeśli tak, to co innego :) Proszę przejrzeć wcześniejsze wpisy w tym wątku gdzie wyjaśniałem powód takiego mocowania pętli. W tym konkretnym zastosowaniu ma to swoje głębsze uzasadnienie. Proszę też, w wolnej chwili, o zapoznanie się z instrukcją obsługi i wszystko stanie się jasne. W zestawieniu wielostronności i estetyki, ta ostatnia przegrała. Dodam, że wersja MultiPower ma anteny (1x1m i 1.5x1.5m) z przewodem umieszczonym wewnątrz rur. Wynika to jednak ze względów technicznych (inne wykonanie pętli) a nie estetycznych.
Co do porównania właściwości użytkowych urządzenia, którym rozporządzasz (domyślem się co to może być) i mojej ramy łatwo można zejść na manowce. Wierz mi, że są powody dla których warto było poświęcić 2 lata aby ta konstrukcja powstała. Pozdrawiam
Mrand
terenowiec69
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Post autor: terenowiec69 »

Witam Mrand'a,chciałbym zapytać czy gdzieś publikował pan test, zasiegi swojej ramy.Bardzo mnie to ciekawi.
Mrand
Producent
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B
Kontakt:

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Post autor: Mrand »

Jestem tak zajęty, że prawdę mówiąc nie mam kiedy tego porządnie i całościowo zrobić i muszę nadużywać gościnności Piotra, którego cierpliwość może się kiedyś skonczyć. Przykładowe zasięgi podałem kilka postów wcześniej. Kilka dni wstecz otrzymałem wiadomość od zadowolonego użytkownika, że 20l konew zakopaną pionowo na głębokości 1.5m rama 1x1m w wersji standard wykrywała w sposób jednoznaczny jeszcze metr nad ziemią, czyli razem ok. 2.5m. MulitiPower zrobi to z pewnością z odległości ponad 3m. Pozdrawiam
Mrand
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Post autor: ProScan »

Dzięki uprzejmości firmy RC Digger, na moją osobistą prośbę dostałem ramę Mranda do wykonania pewnego zadania.

W międzyczasie, ucząc się jej obsługi miałem okazję zapoznać się z nią i sprawdzić jej niektóre własności na znanym polu, gdzie występowały kule 12 funtowe. Pole trudne i przetrzepane przez dziesiątki poszukiwaczy, ale jeszcze kula się znalazła :!: :)

Na zdjęciu widać teatr działań (wysoka bagienna trawa bardzo utrudniająca pracę ze zwykłym wykrywaczem)

Obrazek

... i wydobyta kula na tle nowej sondy w kształcie ramy z uzwojeniami zawartymi wewnątrz rurek PCV.

Obrazek

:pa

proscan
komos
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 25, 2006 6:56 pm
Lokalizacja: PYRLANDIA

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Post autor: komos »

Witam !
Przepraszam z góry za upierdliwą ciekawość ale mam 2 pytanka:
ponieważ 12 funtów to już jest trochę metalu jak zachował się wskażnik ?
- na 1 programie : czy ze środkowego położenia najpierw poszedł w prawo a następnie w lewo ( z obniżeniem tonu ) ?
- na 2 programie: z położenia zerowego jakie było wskazanie % ?
Sorry ale jeszcze pytanie pomocnicze: na jakiej głębokości była kula bo widzę że udało się ją wykopać narzędziami ręcznymi bez użycia koparki :lol:
Pozdrowaśki !
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Post autor: ProScan »

Witam,

Kula była wykryta na programie 1 z odległosci sumarycznej ok. 80cm przy w miarę wyraźnym sygnale.

Sygnał tylko narastał. Na wskaźnik nie spoglądałem. Przy testach po wydobyciu kuli sygnał napierw lekko opadał, a potem narastał.

Na programie 2 zasięg na kule był bardzo zredukowany (za mały przedmiot) i nie używałem go.

:pa

proscan
komos
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 25, 2006 6:56 pm
Lokalizacja: PYRLANDIA

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Post autor: komos »

Witam !
Ponieważ będziemy już obchodzić 1-rocznicę urodzin nowego detektora ramowego PI produkcji Mranda chcę trochę " odkurzyć " ten temat.
Z przyjemnością zapoznałbym się z opiniami innych użytkowników ( poza ProScanem ); który dosyć enigmatycznie wypowiedział się na temat tego produktu ?
Pozdrowaśki !
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Post autor: ProScan »

Z tego co wiem, to ten egezmplarz co miałem wrócił do Mranda celem przeprogramowania. Więcej nie testowałem.

:pa

proscan
Mrand
Producent
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B
Kontakt:

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Post autor: Mrand »

Bardzo dawno nie zaglądałem do tego wątku. Od czasu zamieszczenia pierwszej informacji zaszło sporo zmian, modyfikacji i rozszerzenia oferty. Aby uzyskać najświeższe informacje, proszę o bezpośredni kontakt telefoniczny 085 716 28 68 lub na email mrand@wp.pl Pozdrawiam
Mrand
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Post autor: ProScan »

Ciekawostka dla posiadaczy ram Mranda i nie tylko, podesłana przez jednego z użytkowników:

Sonda elastyczna ciągnięta po ziemi, przez jednego operatora.

Obrazek

Jest to dosyć sprytna i myślę, że o wiele tańsza alternatywa tego "wykrywającego dywanu":

http://ie.youtube.com/watch?v=csy1_IX8raA&NR=1

:pa

proscan
klucznik
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 11, 2007 8:23 pm
Lokalizacja: Klucze

Rama

Post autor: klucznik »

Chyba telepatycznie wyczułem ten spór.Darzę sympatią wszystkich producentow sprzetu poszukiwawczego,ale kol.Mrand-niech Pan przed rozpoczeciem produkcji porozmawia z kilkoma doswiadczonymi detektorytami jak powinien sprzęt wyglądac,dzialac i czego oczekuja.To co widzę na foto to dramat z lat 70-tych.Tyle lat produkcji zobowiązuje.
Klucznik z Klucz
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Post autor: ProScan »

Mrand zrobił sprzęt pod zamówienie saperów, a nie poszukiwaczy, o czym sam zresztą napisał.

Temat zamykam.

:pa

proscan
Zablokowany