Zasilacz do XLT
Zasilacz do XLT
Witam,
posiadam orginalny zestaw akumulatorów do WHITES XLT, a nie mam do niego ładowarki. Orginalna ładowarka do nabycia w Vikingu jest dość droga, czy nie można wykorzystać jakiejś zamiennej ładowarki
(zasilacza) prosiłbym o ewntualne wskazówki.
Pozdrawiam
olo
posiadam orginalny zestaw akumulatorów do WHITES XLT, a nie mam do niego ładowarki. Orginalna ładowarka do nabycia w Vikingu jest dość droga, czy nie można wykorzystać jakiejś zamiennej ładowarki
(zasilacza) prosiłbym o ewntualne wskazówki.
Pozdrawiam
olo
Re: Zasilacz do XLT
Potrzebny jest układ źródła prądowego o wydajności 100-150mA plus odpowiedni wtyk.
Mam gdzieś oryginalną ładowarkę do XLT, ale amerykańską - potrzebna przejściówka 230-110V.
proscan
Mam gdzieś oryginalną ładowarkę do XLT, ale amerykańską - potrzebna przejściówka 230-110V.
proscan
Re: Zasilacz do XLT
Witam
Mam pytanie czy musi być to skomplikowany układ ładowania czy wystraczy prosty zasilacz o określonej wydajaności prądowej i napięciu ładowania.
Jakie powinno być napiecie łądowania , czy na ogniwo trzeba przyjąć napiecie ładowania 1,2V w czy 1,5V ?
Jaką kwotę oczekiwałby Pan za posiadaną amerykańską wersje zasilacza?
Pozdrawiam
olo
Mam pytanie czy musi być to skomplikowany układ ładowania czy wystraczy prosty zasilacz o określonej wydajaności prądowej i napięciu ładowania.
Jakie powinno być napiecie łądowania , czy na ogniwo trzeba przyjąć napiecie ładowania 1,2V w czy 1,5V ?
Jaką kwotę oczekiwałby Pan za posiadaną amerykańską wersje zasilacza?
Pozdrawiam
olo
Re: Zasilacz do XLT
Układ nie jest skomplikowany, ale nie jest to zwykły zasilacz. Utrzymuje on stały prąd ładowania, niezależny od stopnia naładowania akumulatorków. Nie ma więc mowy o "napięciu ładowania".
30zł.
proscan
30zł.
proscan
Re: Zasilacz do XLT
Witam,
dziękuje za odpowiedź, reflektuje na tą ładowarke proszę na priv dane do przelewu z kosztami wysyłki.
Pozdrawiam
olo
dziękuje za odpowiedź, reflektuje na tą ładowarke proszę na priv dane do przelewu z kosztami wysyłki.
Pozdrawiam
olo
Re: Zasilacz do XLT
Poszło - dodam, że ładowarka ma przełącznik prądu ładowania: 85mA - 280mA.
proscan
proscan
Re: Zasilacz do XLT
Chcialbym podpiac sie do tematu-mianowicie mam takie pytanko:
Mam akumulator do xlt i ladowarke amerykanska z odpowiednim transformatorem i po podlaczeniu do pradu zapala sie czerwona lampka na ladowarce-co ona oznacza?Po czym poznac ze akumulator jest juz naladowany?Jaki jest orientacyjny czas ladowania? Pozdrawiam
Mam akumulator do xlt i ladowarke amerykanska z odpowiednim transformatorem i po podlaczeniu do pradu zapala sie czerwona lampka na ladowarce-co ona oznacza?Po czym poznac ze akumulator jest juz naladowany?Jaki jest orientacyjny czas ladowania? Pozdrawiam
Re: Zasilacz do XLT
Czerwona dioda oznacza, że się ładuje.
Ładowanie trwa kilkanaście godzin (dla ładowarki bez przełącznika) i nie ma sygnalizacji zakończenia.
proscan
Ładowanie trwa kilkanaście godzin (dla ładowarki bez przełącznika) i nie ma sygnalizacji zakończenia.
proscan
Re: Zasilacz do XLT
Czyli wynika z tego ze jedynym wskaznikiem ladowania jest temperatura akumulatora jak jest zimny to znaczy ze ladowanie sie skonczylo-dobrze mowie czy bredze?
Re: Zasilacz do XLT
Ja o temperaturze nawet się nie zająknąłem, więc nie wiem skąd ten wniosek
. Podczas ładowania faktycznie temperatura wzrasta, ale przy niskim prądzie ładowania nigdy nie osiąga ona niebezpiecznego poziomu.
Ładowarka z opcją QUICK CHARGE wymaga nadzoru (trzeba pamiętać żeby wyłączyć). Jeśli tej opcji nie ma, to wystarczy pozostawić na 12-15 godzin i tyle.
proscan
. Podczas ładowania faktycznie temperatura wzrasta, ale przy niskim prądzie ładowania nigdy nie osiąga ona niebezpiecznego poziomu.
Ładowarka z opcją QUICK CHARGE wymaga nadzoru (trzeba pamiętać żeby wyłączyć). Jeśli tej opcji nie ma, to wystarczy pozostawić na 12-15 godzin i tyle.
proscan
Re: Zasilacz do XLT
Dobra czyli podlaczam ladowanie normalne na 15 godzin i sie laduje.Co do temperatury to sa moje przemyslenia-podlaczylem akumulator na 24 godziny i zauwazylem ze przez ok 16 godzin byl cieply a teraz ma temperature pokojowa i sta moj pomysl.Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam. 
Re: Zasilacz do XLT
Nie wykluczam, że ta ładowarka jest zupełnie prymitywna i nie ma nawet stałego prądu ładowania - to by tłumaczyło to zachowanie; najpierw większy prąd, a potem wraz ze wzrostem napięcia na akumulatorkach, coraz mniejszy (stąd to wychładzanie).
Czy można zobaczyć zdjęcie tej ładowarki?
proscan
Czy można zobaczyć zdjęcie tej ładowarki?
proscan
Re: Zasilacz do XLT
Zdjecia nie mam-ladowarka czarna z zielonymi napisami whites i przelacznikiem pradu ladowania.
Re: Zasilacz do XLT
Witam,
ładowarka dotrała.
Dziękuje i pozdrawiam.
olo
ładowarka dotrała.
Dziękuje i pozdrawiam.
olo