Zasilacz do XLT

Osobny dział poświęcony konkretnym podzespołom, które wymagają wymiany.
ODPOWIEDZ
olo
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 29, 2008 2:33 pm

Zasilacz do XLT

Post autor: olo »

Witam,

posiadam orginalny zestaw akumulatorów do WHITES XLT, a nie mam do niego ładowarki. Orginalna ładowarka do nabycia w Vikingu jest dość droga, czy nie można wykorzystać jakiejś zamiennej ładowarki
(zasilacza) prosiłbym o ewntualne wskazówki.

Pozdrawiam
olo
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilacz do XLT

Post autor: ProScan »

Potrzebny jest układ źródła prądowego o wydajności 100-150mA plus odpowiedni wtyk.

Mam gdzieś oryginalną ładowarkę do XLT, ale amerykańską - potrzebna przejściówka 230-110V.

:pa

proscan
olo
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 29, 2008 2:33 pm

Re: Zasilacz do XLT

Post autor: olo »

Witam

Mam pytanie czy musi być to skomplikowany układ ładowania czy wystraczy prosty zasilacz o określonej wydajaności prądowej i napięciu ładowania.
Jakie powinno być napiecie łądowania , czy na ogniwo trzeba przyjąć napiecie ładowania 1,2V w czy 1,5V ?

Jaką kwotę oczekiwałby Pan za posiadaną amerykańską wersje zasilacza?

Pozdrawiam
olo
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilacz do XLT

Post autor: ProScan »

Układ nie jest skomplikowany, ale nie jest to zwykły zasilacz. Utrzymuje on stały prąd ładowania, niezależny od stopnia naładowania akumulatorków. Nie ma więc mowy o "napięciu ładowania".

30zł.

:pa

proscan
olo
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 29, 2008 2:33 pm

Re: Zasilacz do XLT

Post autor: olo »

Witam,

dziękuje za odpowiedź, reflektuje na tą ładowarke proszę na priv dane do przelewu z kosztami wysyłki.

Pozdrawiam
olo
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilacz do XLT

Post autor: ProScan »

Poszło - dodam, że ładowarka ma przełącznik prądu ładowania: 85mA - 280mA.

:pa

proscan
CONRADO
Posty: 20
Rejestracja: sob gru 01, 2007 2:16 pm

Re: Zasilacz do XLT

Post autor: CONRADO »

Chcialbym podpiac sie do tematu-mianowicie mam takie pytanko:
Mam akumulator do xlt i ladowarke amerykanska z odpowiednim transformatorem i po podlaczeniu do pradu zapala sie czerwona lampka na ladowarce-co ona oznacza?Po czym poznac ze akumulator jest juz naladowany?Jaki jest orientacyjny czas ladowania? Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilacz do XLT

Post autor: ProScan »

Czerwona dioda oznacza, że się ładuje.

Ładowanie trwa kilkanaście godzin (dla ładowarki bez przełącznika) i nie ma sygnalizacji zakończenia.

:pa

proscan
CONRADO
Posty: 20
Rejestracja: sob gru 01, 2007 2:16 pm

Re: Zasilacz do XLT

Post autor: CONRADO »

Czyli wynika z tego ze jedynym wskaznikiem ladowania jest temperatura akumulatora jak jest zimny to znaczy ze ladowanie sie skonczylo-dobrze mowie czy bredze?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilacz do XLT

Post autor: ProScan »

Ja o temperaturze nawet się nie zająknąłem, więc nie wiem skąd ten wniosek :-k . Podczas ładowania faktycznie temperatura wzrasta, ale przy niskim prądzie ładowania nigdy nie osiąga ona niebezpiecznego poziomu.

Ładowarka z opcją QUICK CHARGE wymaga nadzoru (trzeba pamiętać żeby wyłączyć). Jeśli tej opcji nie ma, to wystarczy pozostawić na 12-15 godzin i tyle.

:pa

proscan
CONRADO
Posty: 20
Rejestracja: sob gru 01, 2007 2:16 pm

Re: Zasilacz do XLT

Post autor: CONRADO »

Dobra czyli podlaczam ladowanie normalne na 15 godzin i sie laduje.Co do temperatury to sa moje przemyslenia-podlaczylem akumulator na 24 godziny i zauwazylem ze przez ok 16 godzin byl cieply a teraz ma temperature pokojowa i sta moj pomysl.Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam. ;)
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilacz do XLT

Post autor: ProScan »

Nie wykluczam, że ta ładowarka jest zupełnie prymitywna i nie ma nawet stałego prądu ładowania - to by tłumaczyło to zachowanie; najpierw większy prąd, a potem wraz ze wzrostem napięcia na akumulatorkach, coraz mniejszy (stąd to wychładzanie).

Czy można zobaczyć zdjęcie tej ładowarki?

:pa

proscan
CONRADO
Posty: 20
Rejestracja: sob gru 01, 2007 2:16 pm

Re: Zasilacz do XLT

Post autor: CONRADO »

Zdjecia nie mam-ladowarka czarna z zielonymi napisami whites i przelacznikiem pradu ladowania.
olo
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 29, 2008 2:33 pm

Re: Zasilacz do XLT

Post autor: olo »

Witam,

ładowarka dotrała.

Dziękuje i pozdrawiam.

olo
ODPOWIEDZ