Klasyczny dylemat - co kupić (mam 1225)
Klasyczny dylemat - co kupić (mam 1225)
Podobnie jak kolega Bohusz szykuję się do zmiany wykrywacza (z 1225X) i tradycyjnie pojawiają się te same pytania i dylematy.
Interesuje mnie poszukiwanie monet.
Mam na oku kilka wykrywek w dość rozpiętym przedziale cenowym (dwa warianty, oszczędnościowy i mniej oszczędnościowy)
Co byś mi polecił z tego zestawienia!? :
-Fisher 1236-X2
-Minelab X-Terra 30
-Whites Classic 5
-GTAx 550 Metal Detector
-Wilson
a co z tego !? :
-Fisher ID Excel
-Sierra Madre (SL) Metal
-Garrett GTP 1350
-Minelab X-Terra 50
Pozdrawiam
Interesuje mnie poszukiwanie monet.
Mam na oku kilka wykrywek w dość rozpiętym przedziale cenowym (dwa warianty, oszczędnościowy i mniej oszczędnościowy)
Co byś mi polecił z tego zestawienia!? :
-Fisher 1236-X2
-Minelab X-Terra 30
-Whites Classic 5
-GTAx 550 Metal Detector
-Wilson
a co z tego !? :
-Fisher ID Excel
-Sierra Madre (SL) Metal
-Garrett GTP 1350
-Minelab X-Terra 50
Pozdrawiam
Re: Klasyczny dylemat - co kupić
Witam,
Zastanawia mnie obecność na tej liście takich egzotycznych egzemplarzy jak Wilson, czy Whites Sierra Madre
Proponował bym ograniczyć swój wybór do:
- Whites Classic 5 (prosty, solidny wykrywacz)
- Minelab X-Terra 50 (nowoczesny, ultralekki, z dobrą identyfikacją)
ewentualnie ID Excell (uproszczona wersja Coinstrikea).
Przesiadaka z 1225 na 1236 nie bedzie znacząco odczuwalna.
proscan
Zastanawia mnie obecność na tej liście takich egzotycznych egzemplarzy jak Wilson, czy Whites Sierra Madre
Proponował bym ograniczyć swój wybór do:
- Whites Classic 5 (prosty, solidny wykrywacz)
- Minelab X-Terra 50 (nowoczesny, ultralekki, z dobrą identyfikacją)
ewentualnie ID Excell (uproszczona wersja Coinstrikea).
Przesiadaka z 1225 na 1236 nie bedzie znacząco odczuwalna.
proscan
Re: Klasyczny dylemat - co kupić
W jakiej kolejności uszeregowałby pan te detektory (i dlaczego)?:
1-Fisher Edge
2-Minelab Sovvereign GT
3-White's Matrix M 6
4-Fisher 1270
5-White's MXT E-series
6-Minelab X-Terra 50
7- White's Prizm V
Pozdrawiam
1-Fisher Edge
2-Minelab Sovvereign GT
3-White's Matrix M 6
4-Fisher 1270
5-White's MXT E-series
6-Minelab X-Terra 50
7- White's Prizm V
Pozdrawiam
Re: Klasyczny dylemat - co kupić
1. Sov GT (specjalizowany na monety)
2. MXT (lub M6, bo to niemal to samo) - wysoka częstotliwość, dostrajanie do gruntu
3. X-terra - dobra identyfikacja, dostrajanie do gruntu
Edge nie znam póki co.
Prizm - raczej dla ambitnych początkujących. 1270 dla nie lubiących komputerów.
proscan
2. MXT (lub M6, bo to niemal to samo) - wysoka częstotliwość, dostrajanie do gruntu
3. X-terra - dobra identyfikacja, dostrajanie do gruntu
Edge nie znam póki co.
Prizm - raczej dla ambitnych początkujących. 1270 dla nie lubiących komputerów.
proscan
Ostatnio zmieniony ndz lut 26, 2006 10:37 pm przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz.
Re: Klasyczny dylemat - co kupić
Teraz już na poważnie
Co sądzi pan na temat takiego zestawienia :..
-Whites DFX E-series
-Minelab Quattro MP
-Fisher Coin Strike
...i dlaczego oczywiście...
Pozdrawiam
Co sądzi pan na temat takiego zestawienia :..
-Whites DFX E-series
-Minelab Quattro MP
-Fisher Coin Strike
...i dlaczego oczywiście...
Pozdrawiam
Re: Klasyczny dylemat - co kupić
Po przesiadce z 1225 to najlepszą opcją będzie Quattro.
Pozostałe dwa są zbyt skomplikowane. Nawet Coinstrike ma mniej oczywisty interfejs.
Jeśli już to:
1. Q
2. C (z sondą 10 cali)
3. D
proscan
Pozostałe dwa są zbyt skomplikowane. Nawet Coinstrike ma mniej oczywisty interfejs.
Jeśli już to:
1. Q
2. C (z sondą 10 cali)
3. D
proscan
Re: Klasyczny dylemat - co kupić
Dzięki za wskazanie, ja też jestem tego zdania.
Te wszystkie pytania w stylu 100 pytań do ProScana miały na celu wyłonienie najodpowiedniejszego sprzętu do poszukiwań.
Wykrywacz, który kupię ma mi służyć "latami" a jak sądzę Q ... będzie się do tego celu najlepiej nadawał. Choć w temacie poszukuwań jestem od kilku lat moje wyprawy po złote runo są sporadyczne. Dlatego właśnie będąc już w terenie nie chciałbym aby umknęło mi coś fajnego spod cewki.
Dzięki i pozdrawiam
Te wszystkie pytania w stylu 100 pytań do ProScana miały na celu wyłonienie najodpowiedniejszego sprzętu do poszukiwań.
Wykrywacz, który kupię ma mi służyć "latami" a jak sądzę Q ... będzie się do tego celu najlepiej nadawał. Choć w temacie poszukuwań jestem od kilku lat moje wyprawy po złote runo są sporadyczne. Dlatego właśnie będąc już w terenie nie chciałbym aby umknęło mi coś fajnego spod cewki.
Dzięki i pozdrawiam
Re: Klasyczny dylemat - co kupić
Jeszcze w kwestii formalnej....
Czy Quattro wart jest swoich pieniedzy?
Czyż Sove GT nie dysponuje podobnym potencjałem ?!
Bardzo serdecznie pozdrawiam, ale to bardzo....
Re: Klasyczny dylemat - co kupić
Wartość można oceniać tylko w odniesieniu do innych wykrywaczy. Porównując opcje dostępne w Q, na pewno różnica z GT jest uzasadniona.
Oczywiście nie przekłada się to na zasięgi, bo GT na pewno gorszy nie jest.
proscan
Oczywiście nie przekłada się to na zasięgi, bo GT na pewno gorszy nie jest.
proscan
Re: Klasyczny dylemat - co kupić
Co pan sądzi na temat tych wykrywaczy ? :
http://www.allegro.pl/item89714393_expl ... cenie.html
http://www.allegro.pl/item88004635_garr ... ancja.html
P.S.
Na jakich częstotliwościach pracuje garret 2500 ?

http://www.allegro.pl/item89714393_expl ... cenie.html
http://www.allegro.pl/item88004635_garr ... ancja.html
P.S.
Na jakich częstotliwościach pracuje garret 2500 ?

Re: Klasyczny dylemat - co kupić
1. Nie będę polecał aukcji, na których oferowana jest cudza własność.
. Koszt skopiowanej instrukcji ściągnę z kupujacego przy pierwszej naprawie (niech się tylko dowiem kto to kupi(ł).
2. O GTI 2500 już gdzieś pisalem. Po prostu uniwersalny wykrywacz o dobrym zasiegu w trybie all metal.
Inne info, w tym częstotliwość
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=91
proscan
. Koszt skopiowanej instrukcji ściągnę z kupujacego przy pierwszej naprawie (niech się tylko dowiem kto to kupi(ł).
2. O GTI 2500 już gdzieś pisalem. Po prostu uniwersalny wykrywacz o dobrym zasiegu w trybie all metal.
Inne info, w tym częstotliwość
proscan
Re: Klasyczny dylemat - co kupić
Odwiedzając różne fora dyskusyjne, natknąłem się na różne opinie, czasem dość nie jasne.
Proszę mi powiedzieć, który detektor według pana jest lepszy:
-Sovereign GT
-X-Terra 70
-Quattro MP
Pozdrawiam
Proszę mi powiedzieć, który detektor według pana jest lepszy:
-Sovereign GT
-X-Terra 70
-Quattro MP
Pozdrawiam
Re: Klasyczny dylemat - co kupić
A skąd mam to wiedzieć !?
Co lepsze: Traktor czy bolid formuły 1
Do roboty w polu lepszy traktor. Do ścigania się - nie koniecznie.
Z resztą już raczej odpowiedziałem poniżej. Poprosze o inny zestaw pytań.
proscan
Co lepsze: Traktor czy bolid formuły 1
Do roboty w polu lepszy traktor. Do ścigania się - nie koniecznie.
Z resztą już raczej odpowiedziałem poniżej. Poprosze o inny zestaw pytań.
proscan
Re: Klasyczny dylemat - co kupić
Nic nie powiem 

Re: Klasyczny dylemat - co kupić
OK
Weźmy pod lupę dwa bolidy.
EXPLORER XS czy QUATTRO MP ???
Pozdrawiam
Weźmy pod lupę dwa bolidy.
EXPLORER XS czy QUATTRO MP ???
Pozdrawiam