Wyświetlacz w White's Spectrum XLT DFX

Osobny dział poświęcony konkretnym podzespołom, które wymagają wymiany.
eyeless
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 13, 2006 8:25 am

Wyświetlacz w White's Spectrum XLT DFX

Post autor: eyeless »

Witam,
Mam problem z wykrywaczem Spectrum XLT, mianowicie na jednej z wypraw wyswietlacz przestal dzialac tak jak powinien, tzn przez środek biegną "martwe" linie ( puste ). Jest to dosyć uciążliwe, gdyż ekran stał czytelny w połowie. Sam wykrywacz funkcjonuje, wszystko zkalibrować/ustawić ale włączając opcje "po omacku" :/ .
Pytanie jest następujące:
Czy taki wyświetlacz można naprawić lub ile kosztuje wymiana na nowy ( o ile jest to możliwe?) ?
Co mogło spowodować usterke? Wykrywacz był przechowywany w dobrych warunkach po każdej wyprawie.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT DFX

Post autor: ProScan »

Czy taki wyświetlacz można naprawić


Kiedyś próbowałem to robić, ale efekt był taki, że brakowało innych linii. Obecnie nawet nie próbuję. Trzeba wymieniać.

ile kosztuje wymiana na nowy


A to zależy jaki wyświetlacz. Tutaj zwykle proponuję zamiennik, bo te sprowadzane ze Szkocji to dają po kieszeni - bardzo.

Zrobię kilka zdjęć porównawczych i wówczas możemy pogadać, bo ten zamiennik nie ma regulacji kontrastu (bo jej nie potrzebuje).

Co mogło spowodować usterke?


Uraz mechaniczny lub szok termiczny. Wilgoć. Korozja. Itp.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT DFX

Post autor: ProScan »

Witam,

Oto zdjęcia:

Obrazek

Po lewej nieoryginalny - po prawej oryginał. Pomimo, że na oryginale ustawiłem możliwie duży kontrast (nastawa Vieweing Angle), to i tak jest wyraźnie bledszy niż ten nieoryginalny (który z kolei bardzo przypomina wyświetlacze stosowane w DFX-ach – pixele są czarne, a nie niebieskie).

O cenach możemy pogadać na email.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT

Post autor: ProScan »

W uzupełnieniu - ten nieoryginalny MA regulację kontrastu, ale ma nieco inny zakres regulacji - zmiany VIEWING AGLE praktycznie pozostają niewidoczne.

Obecnie dysponuje takimi z obwódką w kolorze metalicznym (a nie czarnym). Tak to wygląda:

Obrazek

:pa

proscan

Zbliżenie na wyświetlacz j/w

Srebrny_Kontrast_35.jpg
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT

Post autor: Zapytanie_email »

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie wyświetlacza do white's spectrum xlt, czy posiadają go Panowie i jaki jest jego koszt ?, czy jest możliwa wymiana we własnym zakresie i czy będzie on podświetlany ? Z góry dziękuje za wszelkie informacje.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT

Post autor: ProScan »

Witam,

Dysponuję takim wyświetlaczem jak wyżej.

Koszt (wysyłam na email) razem z wymianą.

Jeśli klient chce sobie sam wymienić, to jego sprawa – cena pozostaje taka sama. Zyskuje się tylko na przesyłce wykrywacza w obie strony, ale gwarancji wówczas nie daję żadnej, bo na podzespoły elektroniczne nikt gwarancji nie daje.

Użytkownik musi sam sobie wlutować styki.


UWAGA 2016 r. Wyświetlaczy raczej nie wysyłam - bo te używki, którymi dysponuję wymagają podmiany podświetlenia (które muszę zdemontować z zepsutego wyświetlacza). Bez dostarczenia starego wyświetlacza koszt takiej operacji będzie większy, o ile ktoś mimo wszystko zdecyduje się by mu wysłać wyświetlacz do samodzielnej wymiany. Ponadto - przestrzegam - otwieranie pudełka przez osobę, która nie wie jak to robić zwykle kończy się wyłamaniem zaczepów.

Jeśli ja wymieniam, to gwarancja na całą usługę wynosi 3 miesiące.

Wyświetlacz oczywiście będzie podświetlany.

:pa

proscan
tomasir
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

XLT DFX - znikające linie na wykrywaczu

Post autor: tomasir »

Zauważyłem, że niektóre linie na moim wyświetlaczu w xlt znikają i czasem się pojawiają. Dotyczy to 2-4 linii. Do tego 2 linie z moich obserwacji trwale przestały się wyświetlać. Ponadto jak chodziłem w wykrywczem nad morzem mając wyświetlacz w pokrowcu (troszkę siąpił deszcz) i zapomniałem od razu po przyjściu do domu zdjąć pokrowiec - wówczas większość linii w wyświetlaczu przestało się pokazywać. Po "przewietrzeniu" pojawiły się z powrotem.

Stąd moje pytanie - czy dobrze przypuszczam, że te pojawiające i znikając linie - mają związek z wilgocią w środku? Jeśli tak - czy jest możliwość jego przesuszenia tak - by ten efekt został zminimalizowany.

ps. Wydaje mi się, iż w moim wykrywaczu u poprzedniego właściciela kiedyś Pan wymieniał ten wyświetlacz. Da się to łatwo sprawdzić?

pozdrawiam
tomek
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT

Post autor: ProScan »

Obawiam się, że problem już pozostanie. Jedyne rozwiązanie, to albo pogodzić się z tym co jest, albo wymienić go.

Co do wymiany to opcje są dwie (bo trzeciej - wymianę na oryginał od White'sa nie proponuję, ze względu na zaporową cenę):
  • Używany zamiennik z metaliczna obwódką j/w. Gwarancja 3 miesiące.
    Nowy z podświetleniem LED z gwarancją 6 miesięcy.
Przy okazji kiedyś wkleję zdjęcia, jak wygląda ten nowy.
Wydaje mi się, iż w moim wykrywaczu u poprzedniego właściciela kiedyś Pan wymieniał ten wyświetlacz. Da się to łatwo sprawdzić?
80% osób które otwierają pudełko z wyświetlaczem wyłamuje zaczepy - nie polecam. Jeśli z zewnątrz nie widać, że to nieoryginalny, to proponuję napisać emaila do mnie podając nr wykrywacza.

:pa

proscan
tomasir
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT

Post autor: tomasir »

jak wygląda prądożerność oryginalnego wyświetlacza w porównaniu do tego z LEDami?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT

Post autor: ProScan »

Te LED-owe, których używam biorą mniej prądu (oczywiście mowa o podświetleniu).

:pa

proscan
tomasir
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT

Post autor: tomasir »

wybacz, że z takim dużym opóźnieniem odpisuję :oops:

Na mój gust wyświetlacz jednak wygląda na oryginalny (przynajmniej nie przypomina tych które Ty montujesz) - ma standardowe "niebieskie" podświetlenie. Na razie wyświetlacz działa w miarę dobrze (na stałe 1-2 linie się nie wyświetlają) - więc będę tak go użytkował. Jeśli odmówi współpracy, albo zacznie być coraz gorzej - niechybnie do Ciebie się zgłoszę :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT

Post autor: ProScan »

wybacz, że z takim dużym opóźnieniem odpisuję
Wybaczam.

:lol:

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT DFX

Post autor: ProScan »

Przy okazji kiedyś wkleję zdjęcia, jak wygląda ten nowy.
Jako się rzekło, wklejam wygląd LED-owego wyświetlacza.
LCD_LED_XLT_010.jpg
Bohdan82
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 11, 2010 9:51 pm

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT DFX

Post autor: Bohdan82 »

Witam Panie Piotrze.
Czy dysponuję Pan jeszczeledowymi wyswietlaczami do XLT i jaki ewentualnie koszt wymiany wraz z wyswietlaczem?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT DFX

Post autor: ProScan »

LED-owe mam i będę miał (możliwe przerwy w dostawach).

Koszty wysyłam na email.

:pa

proscan

Przy okazji wymienię zalety stosowania tych nowych wyświetlaczy:
  • - Jakość obrazu jest doskonała - znacznie lepsza niż oryginalnych LCD (widać to na powyższych zdjęciach, ale w rzeczywistości jest jeszcze lepiej);
    - Nieznacznie, ale zauważalna poprawa szybkości wyświetlania;
    - Podświetlenie pobiera nieznaczny prąd -w zasadzie można pracować na podświetleniu cały czas;
    - Brak przetwornicy - zmniejszenie wagi i brak dodatkowych zakłóceń podczas pracy przetwornicy.
ODPOWIEDZ