Meteoryt czy nie?

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.
Bambini
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 7:06 pm

Re: Meteoryt czy nie?

Post autor: Bambini »

Hej, przepraszam za off-top ale czy każdy kamień magnetyczny jest meteorytem? U mnie jest tego sporo. Kamyk z wyglądu podobny do węgla, czarny jak smoła, daje sygnał.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Meteoryt czy nie?

Post autor: ProScan »

Absolutnie nie.

Czarny kamyk podobny do węgla może być węglem :) Węgiel - wiadomo
jest przewodnikiem i może dawać sygnał podobny do kiepskiego metalu.

:pa

proscan
Bambini
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 7:06 pm

Re: Meteoryt czy nie?

Post autor: Bambini »

:1 no i sprawa jasna.
tudek
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 14, 2008 9:27 am

Re: Meteoryt czy nie?

Post autor: tudek »

Witam,a może mi też coś doradzicie? Ponad 1 kg ma spokojnie 8)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
tudek.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Meteoryt czy nie?

Post autor: ProScan »

Ja dla mnie na 99% kawał odpadu pohutniczego.

:pa

proscan
tudek
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 14, 2008 9:27 am

Re: Meteoryt czy nie?

Post autor: tudek »

ciekawe,może wiekowe :smt005
Kumulus
Posty: 143
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Meteoryt czy nie?

Post autor: Kumulus »

Dokładnie Proscan ma rację :!: Jest to jakiś odpad pohutniczy - ze zdjecia trudno ocenić co to dokładnie jest , trzeba byłoby potraktować to organoleptycznie ;)

Meteoryty nie mają takich dziur i pustych przestrzeni :!:

:pa

kumulus
tudek
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 14, 2008 9:27 am

Re: Meteoryt czy nie?

Post autor: tudek »

A można to jakoś wydatować,określić,wymierzyć? #-o Chodzi mi tu o czasy,w jakich powstało to coś :)
bigi
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 20, 2007 9:14 pm

Re: Meteoryt czy nie?

Post autor: bigi »

obstawiam czasy glebokiego socjalizmu - jak jeszcze polskie huty mialy sie "dobrze" :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Meteoryt czy nie?

Post autor: ProScan »

Nie podejmuję się wydatowac tego. Prawdopodobieństwo że jest to pradziejowe moim zdaniem jest niewielkie. Gdzie to znalazłeś?

:pa

proscan
tudek
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 14, 2008 9:27 am

Re: Meteoryt czy nie?

Post autor: tudek »

Na poletku jakieś 100m.od domu :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Meteoryt czy nie?

Post autor: ProScan »

No tak, to wiele wyjaśnia.

:pa

proscan
tudek
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 14, 2008 9:27 am

Re: Meteoryt czy nie?

Post autor: tudek »

Troche dziwne miejsce na taki przedmiot :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Meteoryt czy nie?

Post autor: ProScan »

A co w tym dziwnego, że 100m za domem?

:?:

proscan
tudek
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 14, 2008 9:27 am

Re: Meteoryt czy nie?

Post autor: tudek »

Skoro to wytop,gdzieś w pobliżu musiała istnieć jakaś placówka czyż nie?
wybaczcie,ale kto pyta nie błądzi :P
ODPOWIEDZ