Mam HS-3. Rozważam XLT lub GTI 2500

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Mam HS-3. Rozważam XLT lub GTI 2500

Post autor: Zapytanie_email »

[...]

czy jestes w stanie polecic mi wykrywacz (Garrett lub White's).

Mam wykrywacz ale jest to HS3 i nie mam doswiadczenia z wykrywaczami z wyższej półki. Prosił bym o twoja opinię jesli jest to mozliwe :)

Wykrywacz bedzie ze Stanów kasa ok 2800zł Modele XLT lub GTI 2500.

A moze jakis inny model jest godny polecenia
Prosze o pomoc

Z góry dziekuje i pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Mam HS-3. Rozważam XLT lub GTI 2500

Post autor: ProScan »

Witam,

Jako osobie nie mającej większych doświadczeń z wykrywaczami komputerowymi, raczej odradzałbym przesiadkę na XLT. To doskonały wykrywacz, ale aby wydobyć z niego wszystko co najlepsze należy zagłębić się w nastawy, których jest kilkadziesiąt. Przy nastawach fabrycznych jest bardzo prosty w obsłudze, ale jego osiągi są wówczas przeciętne.

GTI 2500 jest wyraźnie prostszy w obsłudze od XLT, ale po przejściu z HS-3 można także doznać szoku technologicznego :shock:

W obu powyższych przypadkach nie ma statycznego trybu z dyskryminacją, co może prowadzić do różnych niespodzianek i będzie wymagało przyzwyczajania się.

Osobom przesiadającym się z HS-a polecam zwykle wykrywacze serii 5900/6000 (obecnie PRO XL). Są to urządzenia uniwersalne (na monety i na militaria), proste w obsłudze i o bardzo dobrych osiągach. Co ważne, obsługa i rodzaje sygnałów będą zbliżone do HS-3 (zawłaszcza w przypadku 5900).

Nie napisałeś co ma być podstawowym obiektem poszukiwań, ale w/w sprawdzą się w większości typowych sytuacji.

:)

proscan

Wiele informacji na temat porównania XLT - GTI można znaleźć tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=11
ODPOWIEDZ