Mam Bounty Hunter QD II. Rozważam XLT lub GTI 2500

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Mam Bounty Hunter QD II. Rozważam XLT lub GTI 2500

Post autor: ProScan »

Witam.

Ekran LCD nie jest "graficzny" w takim rozumieniu jak to jest w XLT, gdzie całość podzielona jest na pixele 64x128.

W GTI ekran LCD jest specjalizowany i każdy element graficzny lub napis ma swoją ustaloną pozycję na wyświetlaczu.

Po włączeniu wykrywacza zapalają się wszystkie te elementy - tak to wówczas wygląda:

Obrazek

:pa

proscan
Wickus
Posty: 23
Rejestracja: pt paź 07, 2005 7:23 am

Re: Mam Bounty Hunter QD II. Rozważam XLT lub GTI 2500

Post autor: Wickus »

Rozumiem, że w GTI wybieramy daną funkcję (parametr do regulacji) a jej wartość jest wyrażona poprzez ustwienie prostokącika w odpowiednim miejscu skali. Czy dobrze myślę?

Pozdrawiam. Piotr Więckowski
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Mam Bounty Hunter QD II. Rozważam XLT lub GTI 2500

Post autor: ProScan »

Tak - dobrze.

Z małą uwagą. Nastawę obrazuje cała linijka prostokącików. Czasami są to nawet dwie linijki (nastawa zgrubna i dokładna).

Dyskryminacja wybiórcza obrazowana jest prostokącikami na odpowiednich pozycjach.

:pa

proscan
Wickus
Posty: 23
Rejestracja: pt paź 07, 2005 7:23 am

Re: Mam Bounty Hunter QD II. Rozważam XLT lub GTI 2500

Post autor: Wickus »

Witam po "małej" przerwie. Mam jeszcze takie pytanie:

do XLT można dokupic sondę BlueMax Deepscan950 - czy ta sonda rózni się czymś od sondy która oferowana jest z nowym wykrywaczem?

Pozdrawiam. Piotr Więckowski
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Mam Bounty Hunter QD II. Rozważam XLT lub GTI 2500

Post autor: ProScan »

BM 950 to zasadniczo ta sama sonda od wielu lat.

Przechodziła różne zabiegi, mniej lub bardziej istotne, ale praktycznie to ciągle to samo, co w standardzie dodawane jest do XLT.

Nowsze sondy serii BM 950 mają lepszy, grubszy kabel.

:pa

proscan
Wickus
Posty: 23
Rejestracja: pt paź 07, 2005 7:23 am

Re: Mam Bounty Hunter QD II. Rozważam XLT lub GTI 2500

Post autor: Wickus »

Na stronie http://www.metaldetectingbooks.co.uk/ jest dość ciekawa oferta na XLT.
Cena wydaje się być bardzo atrakcyjna - co Pan o tym sądzi?
Dodatkowo mam jeszcze pytanie - czy sprzęt kupiony za granicą z oryginalną gwarancją - można serwisować u Pana (chodzi mi oczywiście o naprawy gwarancyjne).

Pozdrawiam. Piotr Więckowski
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Mam Bounty Hunter QD II. Rozważam XLT lub GTI 2500

Post autor: ProScan »

Witam,

Cena niska. Nie zawsze niska cena = dobra okazja.

Cytat: "Decyzja należy do Ciebie".

Onośnie napraw gwarancyjnych odpowiadam tutaj:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=119

:pa

proscan
Wickus
Posty: 23
Rejestracja: pt paź 07, 2005 7:23 am

Re: Mam Bounty Hunter QD II. Rozważam XLT lub GTI 2500

Post autor: Wickus »

Temat można wreszcie zakończyć: po przemyśleniu wszystkich "za" i "przeciw" decyzja została podjęta. Od kilku dni jestem szczęśliwym właścicielem nowego XLT i teraz każdego dnia z niecierpliwością wypatruję wiosny.

Jeszcze raz dziekuję za okazaną pomoc (wszystkie uwagi były bardzo pomocne).

Pozdrawiam. Piotr Więckowski
ODPOWIEDZ