Problem z cewką Whites xlt e-series

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: ProScan »

Paczka dotarła. Sonda jest źle nastrojona (działać będzie, ale na stabilność nie ma co liczyć).

Poza tym - na zdjęciach tego nie widać - ale górna pokrywa jest połamana! Nie wiem czy ten niemal krater, który widzę jest od spodu czymś uszczelniony, ale wygląda to dosyć drastycznie.

Tak czy owak, tej sondy nie warto dalej naprawiać. Ja na pewno się tego nie podejmę.

Samego wykrywacza nie sprawdzałem. Jakie programy były w użyciu?

Instrukcja niestety jest kopią :nono

:pa

proscan
Adam
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 09, 2009 4:49 pm

xlt

Post autor: Adam »

chodziłem na programach coins and Jewelery czestotliwosc 4 ale zaczelo mi piszeczec wiec przeszedlem na 5 i nie piszczy...o tym peknieciu w obudowie pisalem panu...bylo uszczelniane ale chyba popekało...No instrukcję taką dostałem od poprzednika...więc co pan poleca?...gdzie można dostać taką cewkę do niego? używaną badz nową i z jakim kosztem trzeba sie liczyć?...pzdr
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: ProScan »

Sondę należy wymienić. Na email wyślę jakieś ewentualne propozycje.

:pa

proscan
husyta
Posty: 32
Rejestracja: śr lut 08, 2006 8:28 am
Lokalizacja: dolny śląsk

Rozstrojona sonda xlt

Post autor: husyta »

Witam!
Mam problem z moim stareńkim xlt, a raczej, jak sądzę, z sondą krzyżową. Od kilku tygodni dawała sporo fałszywych sygnałów, a teraz przestała "widzieć" metalowe przedmioty - również na fabrycznych ustawieniach i nowych bateriach. Nie stroi do gruntu, w momencie strojenia sygnał pięciotonowy (od wysokich do niskich tonów), po delikatnym dotknięciu przewodu od razu piszczy.
Acha, kiedyś już był z nią problem i była w naprawie - chyba w 2010 roku - trochę latek minęło :D

Czy jest jakaś nadzieja na naprawę?

Pozdrawiam

Waldek
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Rozstrojona sonda xlt

Post autor: ProScan »

Czy jest jakaś nadzieja na naprawę?
Jest.

:pa

proscan
husyta
Posty: 32
Rejestracja: śr lut 08, 2006 8:28 am
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Rozstrojona sonda xlt

Post autor: husyta »

O, to znakomicie, dziękuję :)
Pakuję sprzęt i jutro wysyłam.

Pozdrawiam!

Waldek
husyta
Posty: 32
Rejestracja: śr lut 08, 2006 8:28 am
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: husyta »

Witam!
Dziękuję za błyskawiczną naprawę - sprzęt pracuje jak nowy :D . Cewkę już w myślach spisałem na straty i rozglądałem się za nową, a wygląda na to, że może jeszcze trochę popracuje. :th

Pozdrawiam!

Waldek
Eagle
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:11 am

Re: Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: Eagle »

Witam. Podepnę się pod temat, czy opór między pinami 1-2 powinien wynosić 87 ohm, a między pinami 4-5 1,5 ohm. Cewka jest bez krzyżaka a kabel oryginalny. Pozdrawiam.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: ProScan »

Z grubsza tak.

:pa

proscan
Eagle
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:11 am

Re: Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: Eagle »

Dziękuje za szybką odpowiedz. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ