Zasięg 1266
Re: Zasięg 1266
Zrobiłem dwa dodatkowe filmiki z testów w powietrzu mojego fisher'a 1266x tym razem z monetami US ( cewki 8 i 10.5 cala ), filmy powstały dla forum findmall jednak może kogoś zainteresują
http://youtu.be/_-D1GfuWaMs
http://youtu.be/qjMM8KGwZ3s
http://youtu.be/_-D1GfuWaMs
http://youtu.be/qjMM8KGwZ3s
Re: Zasięg 1266
Urzadzenie pomiarowe przeznaczone jest do badania w ziemi testy w powietrzu są mało wiarygodne i chyba ze porównamy sobie zaraz z zasięgiem w ziemi to na to coś wyjaśni ile traci ,jak sygnalizuje poprawnie do jakiej granicy kolor czy już żelazo
Jak już kolego to zrób coś porządnego w ziemi nap w ścianie wykopu wsunięta monetę na linijce na długość sondy w ścianę wykop. Można użyć wiertarki żeby głęboko weszła linijka z monetą .
Ostatnio zmieniony sob sty 07, 2012 8:11 pm przez zdzichu, łącznie zmieniany 1 raz.
Re: Zasięg 1266
Oczywiście że masz rację, to tylko test w powietrzu, jednak każdy test coś tam mówi ,obojętnie czy w powietrzu , w skarpie , w rurze czy w ubitej ziemi będzie to tylko test. Jednak zerknij na mój profil na youtube - w glebie traci minimalnie, zwiększenie poziomu dyskryminacji nie ma wpływu na zasięg. ( jestem świadom że te filmy są zrobione byle jak jednak poprawię się na wiosnę )
Re: Zasięg 1266
Zdzichu dzięki za linka ( youtube.com/watch?v=zLeg7nfq-CE ) - testy w skarpie robiłem są na moim profilu, niestety w moich rejonach nie ma takiego czystego piachu i wbicie głęboko monety w skarpę jest trudne ( trzeba by użyć łomu i młotka - gleba gliniasto-piaszczysto- kamienista - powstała by wtedy pustka ) chyba najlepszym sposobem będzie wywiercenie dziury świdrem na płaskim terenie, wsadzenie monety a następnie sukcesywne wsypywanie ziemi i jej ubijanie - planuję takie testy na wiosnę
kiedyś poważnie zastanawiałem się nad zakupem omegi , nie miałem nie użytkowałem ale mimo to sądzę że to udany wykrywacz
kiedyś poważnie zastanawiałem się nad zakupem omegi , nie miałem nie użytkowałem ale mimo to sądzę że to udany wykrywacz
Re: Zasięg 1266
Prymek, możesz dać linka do tego wątku na findmallu?
proscan
proscan
Re: Zasięg 1266
Napisz że sprzedawca powiedział, że jest modyfikowany przez kogoś od Fishera - może to rozbudzi jakąś dyskusję?
W każdym razie czuję, że ceny na 1266 podskoczą na ebayu
proscan
W każdym razie czuję, że ceny na 1266 podskoczą na ebayu
proscan
Re: Zasięg 1266
zrobione - zobaczymy co z tego wyjdzie, bardzo żałuję że nie miałem styczności z innym 1266 - chętnie bym po testował nie tylko zasięgi ale wpływ dyskryminacji, stabilność itp
Re: Zasięg 1266
Jak ktoś do mnie przyśle, to dam Ci znać. To popularne wykrywacze w których ludzie wyrywają kable z cewek albo urywają spusty.
Będziesz miał czas i ochotę - to zaproszę do siebie
proscan
Będziesz miał czas i ochotę - to zaproszę do siebie
proscan
Re: Zasięg 1266
w sumie miałem być dzisiaj w Gliwicach na giełdzie staroci ale pogoda mnie wystraszyła, bardzo dziękuję za zaproszenie i z pewnością cię odwiedzę ( wcześniej się umówię ) oczywiście wezmę swojego fisher'a.
Może jeszcze takie drobne pytanie, jak wyglądał wpływ ustawienia dyskryminacji na zasięg w testowanych przez ciebie 1266-tkach ? zwykle w wykrywaczach dynamicznych przy zwiększaniu dyskryminacji zasięgi się zmniejszają - mniej lub bardziej
Może jeszcze takie drobne pytanie, jak wyglądał wpływ ustawienia dyskryminacji na zasięg w testowanych przez ciebie 1266-tkach ? zwykle w wykrywaczach dynamicznych przy zwiększaniu dyskryminacji zasięgi się zmniejszają - mniej lub bardziej
Re: Zasięg 1266
W wykrywaczach dynamicznych dwukanałowych wpływ nie jest znaczny i wynika bardziej ze zmiany tego co widzi wykrywacz w kierunku żelaza, w przypadku gdy przedmiot leży w magnetycznej glebie.
W powietrzu zwykle trudno cokolwiek zauważyć.
proscan
W powietrzu zwykle trudno cokolwiek zauważyć.
proscan
Re: Zasięg 1266
Witam, mam takie oto pytanie: jak wygląda porównanie modeli 1266,1270 a cz3d pod kątem: czułość(zasięg), charakterystyka dyskryminacji, praca w zaśmieconym terenie?
Który model będzie lepiej sprawował się w poszukiwaniach średniego koloru i większego żelaza?
jacobs
Który model będzie lepiej sprawował się w poszukiwaniach średniego koloru i większego żelaza?
jacobs
Re: Zasięg 1266
W Odkrywcy były bardzo szczegółowe informacje na temat obu typów wykrywaczy.
Odsyłam do lektury tych artykułów: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... f=3&t=1670

proscan
Odsyłam do lektury tych artykułów: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... f=3&t=1670
proscan
Re: Zasięg 1266
Tak, czytałem.
Liczyłem na coś "od siebie"...
jacobs
Liczyłem na coś "od siebie"...
jacobs
Re: Zasięg 1266
Ode mnie jest już w Odkrywcy.

proscan
proscan