
Czermno
Re: Czermno
Sms-ki poleciały. Gratulacje 

Re: Czermno
Wysłałem SMS'a. Saper napisz chociaż jaki sygnał dało 
Re: Czermno
http://www.national-geographic.pl/aktua ... rozdane/1/
Brawo i gratulacje !!
Rekordowa ilość głosów bo aż 11 tysięcy w tegorocznej edycji jak mniemam jest efektem spięcia się poszukiwaczy
pozdrawiam .
Brawo i gratulacje !!
Rekordowa ilość głosów bo aż 11 tysięcy w tegorocznej edycji jak mniemam jest efektem spięcia się poszukiwaczy
pozdrawiam .
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Czermno
[...]
Mam jeszcze pytanie "pozazawodowe", jesli to nie tajemnica. Czy po odkryciu skarbu w Czermnie poszukiwacze niearcheolodzy zostali "odpowiedno" nagrodzeni zgodnie z art. 189 k.c. Czy przed nawiązaniem wspólpracy odbyły sie rozmowy w sprawie nagrody za ewentualne znaleziska?
Re: Czermno
Zabytki archeologiczne nie podlegają pod kodeks cywilny, a pod ustawę o ochronie zabytków.
Wg tej ostatniej za przypadkowe odkrycie można dostać nagrodę.
Członkowie ekipy archeologicznej nie są tym "przywilejem" objęci.

proscan
Wg tej ostatniej za przypadkowe odkrycie można dostać nagrodę.
Członkowie ekipy archeologicznej nie są tym "przywilejem" objęci.
Art. 34.
1. Osobom, które odkryły bądź przypadkowo znalazły zabytek archeologiczny, przysługuje
nagroda, jeżeli dopełniły one obowiązków określonych odpowiednio w art. 32
ust. 1 lub w art. 33 ust. 1.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do osób zajmujących się zawodowo badaniami archeologicznymi
lub zatrudnionych w grupach zorganizowanych w celu prowadzenia takich
badań.

proscan
Re: Czermno
Zdjęcie obu skarbów.

proscan

proscan