Strona 2 z 2

Re: Czermno

: pn lut 06, 2012 9:17 pm
autor: Mikey44
Sms-ki poleciały. Gratulacje =D>

Re: Czermno

: śr lut 08, 2012 4:09 pm
autor: Witcher
Wysłałem SMS'a. Saper napisz chociaż jaki sygnał dało :P

Re: Czermno

: pn mar 05, 2012 7:17 pm
autor: Wojan66
SMS poszedł :) Pozdrawiam.

Re: Czermno

: śr kwie 25, 2012 7:39 am
autor: rutus
http://www.national-geographic.pl/aktua ... rozdane/1/

Brawo i gratulacje !!

=D> =D> =D>

Rekordowa ilość głosów bo aż 11 tysięcy w tegorocznej edycji jak mniemam jest efektem spięcia się poszukiwaczy :smt098

pozdrawiam .

Re: Czermno

: czw gru 06, 2012 10:27 pm
autor: Zapytanie_email
[...]

Mam jeszcze pytanie "pozazawodowe", jesli to nie tajemnica. Czy po odkryciu skarbu w Czermnie poszukiwacze niearcheolodzy zostali "odpowiedno" nagrodzeni zgodnie z art. 189 k.c. Czy przed nawiązaniem wspólpracy odbyły sie rozmowy w sprawie nagrody za ewentualne znaleziska?

Re: Czermno

: czw gru 06, 2012 10:47 pm
autor: ProScan
Zabytki archeologiczne nie podlegają pod kodeks cywilny, a pod ustawę o ochronie zabytków.

Wg tej ostatniej za przypadkowe odkrycie można dostać nagrodę.

Członkowie ekipy archeologicznej nie są tym "przywilejem" objęci.

Art. 34.
1. Osobom, które odkryły bądź przypadkowo znalazły zabytek archeologiczny, przysługuje
nagroda, jeżeli dopełniły one obowiązków określonych odpowiednio w art. 32
ust. 1 lub w art. 33 ust. 1.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do osób zajmujących się zawodowo badaniami archeologicznymi
lub zatrudnionych w grupach zorganizowanych w celu prowadzenia takich
badań.


:pa

proscan

Re: Czermno

: wt paź 15, 2013 11:08 pm
autor: ProScan
Zdjęcie obu skarbów.

SCZ.jpg


:pa

proscan