Re: Czermno
: pn lut 06, 2012 9:17 pm
Sms-ki poleciały. Gratulacje 

Naprawy, obsługa, porady, ciekawostki etc. (Uwaga: treści komercyjne !)
http://proscan.gliwice.pl/forum/

Mam jeszcze pytanie "pozazawodowe", jesli to nie tajemnica. Czy po odkryciu skarbu w Czermnie poszukiwacze niearcheolodzy zostali "odpowiedno" nagrodzeni zgodnie z art. 189 k.c. Czy przed nawiązaniem wspólpracy odbyły sie rozmowy w sprawie nagrody za ewentualne znaleziska?
Art. 34.
1. Osobom, które odkryły bądź przypadkowo znalazły zabytek archeologiczny, przysługuje
nagroda, jeżeli dopełniły one obowiązków określonych odpowiednio w art. 32
ust. 1 lub w art. 33 ust. 1.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do osób zajmujących się zawodowo badaniami archeologicznymi
lub zatrudnionych w grupach zorganizowanych w celu prowadzenia takich
badań.

