6000 DI PRO SL coś mu dolega?

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
Jagerek
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 5:19 pm

Re: 6000 DI PRO SL coś mu dolega?

Post autor: Jagerek »

Witam ponownie. Co do wspomnianego problemu objawia się on do dnia dzisiejszego. Nie mam opcji gdziekolwiek obniżyć dyskryminacji ponizej 4 z racji, że wykrywacz w TR/disc wariuje rozstraja się i traci zasięg. Kiedyś mogłem na spokojnie sobie obniżyć dyskr do 2 i czesać teren dzisiaj tak się nie da. Ostatnio po otwarciu wykrywacza zauważyłem , że jedna metalowa podkładka pod górną śrube oderwała sie i zaklinowała się pomiędzy potencjometrem od dyskryminacji. Może to właśnie ona uszkodziła układ i stąd takie niepożądane działanie ?

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: 6000 DI PRO SL coś mu dolega?

Post autor: ProScan »

Nie wykluczam. Ale jeśli było zwarcie gdzieś na potencjometrze dyskryminacji, to dyskryminacja powinna działać źle w każdym trybie - a nie tylko w TR DISC.

:pa

proscan
Jagerek
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 5:19 pm

Re: 6000 DI PRO SL coś mu dolega?

Post autor: Jagerek »

I teraz wykrywacz padł kompletnie. Po włączeniu co kilka chwil sam wydaje z siebie dźwięk. Resetowanie nie pomaga. Na każdym trybie pracy samochód wykrywa zaledwie z kilku cm, a sygnalizuje on obecność metalu jakimś dziwnym terkotaniem. Zdecydowanie wina baterii odpada oraz cewki. Przez 3 dni pracowałem na swoim pakiecie baterii i swojej cewce na egzemplarzu kolegi i problemów nie było. Można wysłać sprzęt ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: 6000 DI PRO SL coś mu dolega?

Post autor: ProScan »

Można. Terminy październikowe.

:pa

proscan
Jagerek
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 5:19 pm

Re: 6000 DI PRO SL coś mu dolega?

Post autor: Jagerek »

W takim razie jak w najbliższych dniach nadam paczkę to poinformuje.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ