Strona 3 z 3
Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami
: pt sie 22, 2014 8:17 pm
autor: tomasir
To że akumulatorki o innym napięciu są dostępne to wiem. Niemniej ja chciałem skorzystać z popularnych akumulatorków 1,2V - jest jakaś szansa na taką modyfikację by podnieś napięcie (stosując 9 lub 10 akumulatorków) a nie stracić na pojemności poprzez skorzystanie z AAA kosztem AA?
ps. Dzięki za odpowiedź odnośnie tamtych zasobników. Będąc w pracy nie pomyślałem, że konstrukcyjnie sa one takie same...
Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami
: pt sie 22, 2014 10:18 pm
autor: ProScan
W linku który podałem są wszelakie akumulatorki - także 1,2V.
TME ma jedną z lepszych wyszukiwarek - można sobie zawęzić wg napięcia, rozmiarów etc.

proscan
Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami
: sob cze 06, 2015 4:39 pm
autor: ProScan
Kolejna wariacja na temat zasilania w starszych Whitesach:
Mam nadzieję, że widać o co chodzi i nie trzeba dodatkowego opisu:
Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami
: pn sie 17, 2015 10:43 pm
autor: ProScan
Ostatnio dostałem taki zasobnik. Regeneracja wykonana gdzieś w Polsce przez jakąś specjalistyczną firmę:
Zasobnik do Sovereign (Elite, GT)
Regeneracja bardzo zgrabna, (aczkolwiek może nie do końca każdego zadowolić). Mimo to daję jej
Plusy:
Łatwo zrobić - wszystko się bez problemu mieści bo akumulatorki małe typu AAA - (wymagane 10 ogniw - AA się nie zmieszczą)
Mniejsza waga
Eneloopy !!
Minus:
Mniejsza pojemność niż oryginalne akumulatorki o rozmiarze 2/3A (o pojemności bodaj 900mA) podczas gdy Eneloopy ze zdjęcia mają 750mA.
Myślę że minus (o ile faktycznie występuje - bo nie pamiętam pojemności oryginału) jest mały i chętni mogą się zabawić w regenerację ogniwami AAA.
proscan
PS
Tytułem przypomnienia i uzupełnienia linkuję zdjęcie z pierwszego wpisu w tym wątku ze zdjęciem pakietu z nieoryginalnymi ogniwami 2/3 A o pojemności 1A/h

Akumulatory Sovereign Minelab - ewentualna regeneracja
: czw paź 20, 2016 6:47 am
autor: DarekD
Dzień dobry,
mam dwa akumulatory do wykrywacza Sovereign GT - niestety oba już "nie trzymają".
Dają się ładować ale trzymają raptem kilkanaście minut.
Zajmie się Pan ich regeneracją ?
Pozdrawiam
Darek Durmaj
Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami
: czw paź 20, 2016 12:05 pm
autor: ProScan
Nie - już nie.
Wątki połączyłem - powyżej natchnienie jak to zrobić.
proscan