Strona 3 z 3

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

: pt sie 22, 2014 8:17 pm
autor: tomasir
To że akumulatorki o innym napięciu są dostępne to wiem. Niemniej ja chciałem skorzystać z popularnych akumulatorków 1,2V - jest jakaś szansa na taką modyfikację by podnieś napięcie (stosując 9 lub 10 akumulatorków) a nie stracić na pojemności poprzez skorzystanie z AAA kosztem AA?

ps. Dzięki za odpowiedź odnośnie tamtych zasobników. Będąc w pracy nie pomyślałem, że konstrukcyjnie sa one takie same...

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

: pt sie 22, 2014 10:18 pm
autor: ProScan
W linku który podałem są wszelakie akumulatorki - także 1,2V.

TME ma jedną z lepszych wyszukiwarek - można sobie zawęzić wg napięcia, rozmiarów etc.


:pa

proscan

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

: sob cze 06, 2015 4:39 pm
autor: ProScan
Kolejna wariacja na temat zasilania w starszych Whitesach:

Mam nadzieję, że widać o co chodzi i nie trzeba dodatkowego opisu:
Zasobnik_4AA_001.jpg
Zasobnik_4AA_002.jpg

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

: pn sie 17, 2015 10:43 pm
autor: ProScan
Ostatnio dostałem taki zasobnik. Regeneracja wykonana gdzieś w Polsce przez jakąś specjalistyczną firmę:

Zasobnik do Sovereign (Elite, GT)
zasobniksovereign001a.jpg

Regeneracja bardzo zgrabna, (aczkolwiek może nie do końca każdego zadowolić). Mimo to daję jej :11

Plusy:
Łatwo zrobić - wszystko się bez problemu mieści bo akumulatorki małe typu AAA - (wymagane 10 ogniw - AA się nie zmieszczą)
Mniejsza waga
Eneloopy !!

Minus:
Mniejsza pojemność niż oryginalne akumulatorki o rozmiarze 2/3A (o pojemności bodaj 900mA) podczas gdy Eneloopy ze zdjęcia mają 750mA.

Myślę że minus (o ile faktycznie występuje - bo nie pamiętam pojemności oryginału) jest mały i chętni mogą się zabawić w regenerację ogniwami AAA.

:pa

proscan

PS
Tytułem przypomnienia i uzupełnienia linkuję zdjęcie z pierwszego wpisu w tym wątku ze zdjęciem pakietu z nieoryginalnymi ogniwami 2/3 A o pojemności 1A/h
Obrazek

Akumulatory Sovereign Minelab - ewentualna regeneracja

: czw paź 20, 2016 6:47 am
autor: DarekD
Dzień dobry,
mam dwa akumulatory do wykrywacza Sovereign GT - niestety oba już "nie trzymają".
Dają się ładować ale trzymają raptem kilkanaście minut.
Zajmie się Pan ich regeneracją ?
Pozdrawiam
Darek Durmaj

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

: czw paź 20, 2016 12:05 pm
autor: ProScan
Nie - już nie.

Wątki połączyłem - powyżej natchnienie jak to zrobić.

:pa

proscan