Strona 3 z 4
Re: Minelab Excalibur bateria
: czw lip 13, 2017 4:57 pm
autor: dziuba8024
dziękuje ,
trzeba będzie przeglądać portale aukcyjne
pozdrawiam
Re: Minelab Excalibur bateria
: czw lip 13, 2017 6:07 pm
autor: KrisssK
Może coś takiego Cię zainteresuje:
http://www.ebay.com/itm/RnB-EX-3000-Lit ... SwXXxZSpLH
Nie znam tego z autopsji ale wygląda OK.
Re: Minelab Excalibur bateria
: pt lip 14, 2017 12:17 am
autor: dziuba8024
widziałem , nie posiadam konta na ebay, wolal n\bym i Polskiego sprzedawcy
pzdr.
Re: Minelab Excalibur bateria
: pt lip 14, 2017 8:09 am
autor: KrisssK
zobacz sobie o polskiego sprzedawcy wykrywaczy z Warszawy ile kosztuje samo pudełko na baterie.....
](./images/smilies/eusa_wall.gif)
Re: Minelab Excalibur bateria
: ndz sie 27, 2017 6:35 pm
autor: Titus
W tamtym tygodniu zakupiłem tego excalibura od kolegi dziuba .Szkoda tylko że przed zakupem nie przyznał mi się ,że bateria śmiga tylko na 10 V. Przeczytałem o tym dopiero tutaj na forum

Multimetr to potwierdził.No ale nic.Rozbiórka i do przodu.Niezły syf z tej baterii...3 pęknięcia ,ogniwa zalane i dodatkowo było pełno wazeliny czy jakiegoś smaru ,po to chyba żeby uszczelnić pęknięcia widoczne na zdjęciu
Na chwilę obecną wyczyściłem pojemnik i jutro zabieram się za klejenie Acrifixem 192.
Jeżeli chodzo o baterie to do głowy przyszły mi 2 opcje.
Gotowiec:
http://www.ebay.de/itm/1600-BATTERY-PEA ... 914378469?
lub szeregowo 10 takich:
http://www.ebay.de/itm/10x-Xcell-Modell ... Swc-tY5oVZ

Re: Minelab Excalibur bateria
: ndz sie 27, 2017 11:00 pm
autor: dziuba8024
przy sprzedaży niczego nie ukrywałem i nie zataiłem , powiedziałem że poprzedni właściciel wymieniał akumulatorki / baterie , mówiłem że pojemnik był klejony , chciałem sam nowe ogniwa zakupić ale odpuściłem , sam Pan stwierdził że wymieni na pojemnik na baterie .... nie rozumiem o co Panu chodzi ? z dobrym akumulatorem / baterią za 1,5tys chciał Pan kupić excalibura ? przed sprzedażą sam Pan sprawdzał oglądał itp,
Re: Minelab Excalibur bateria
: pn sie 28, 2017 7:52 am
autor: Titus
Czy ja napisałem że mam do kolegi pretensje?Nie.Przecież na końcu zdania jest uśmieszek.Luz kolego

No.Można było mi powiedzieć że działa na 10 V ,ale kolega chyba zapomniał.

Niech tak zostanie..Ale jak wpomniałem nie mam żadnych pretensji .Wykrywacz jest szczelny i za 1850 zł jest oki.Wkleiłem tutaj zdjęcia bo chciałem pokazać jaką głupote popełniają ludzie na przykładzie tej baterii.Przecież kolega tego nie zrobił tylko jakiś idiota.Także spoks.

Re: Minelab Excalibur bateria
: pn sie 28, 2017 9:37 am
autor: dziuba8024
witam ,
nie zapomniałem bo jak mówiłem ja nie zmieniałem ogniw , zostały takie z jakimi go kupiłem , miałem w planach zmienić na nowe i z tego powodu na tym forum założyłem temat , niestety nie dostałem odpowiednich ogniw .
Trochę odebrałem Kolegi wpis jako pretensje i dlatego tak zareagowałem .Mam nadzieje że nie uraziłem , przepraszam i pozdrawiam serdecznie
Re: Minelab Excalibur bateria
: pn sie 28, 2017 4:45 pm
autor: ProScan
Że się włączę...
Moim zdaniem ten zasobnik nie będzie się nadawał do nurkowania. Raczej rozglądałbym się za nowym. Chyba ze do brodzenia...
proscan
Re: Minelab Excalibur bateria
: pn sie 28, 2017 7:13 pm
autor: Titus
Moim zdaniem ten zasobnik nie będzie się nadawał do nurkowania. Raczej rozglądałbym się za nowym. Chyba ze do brodzenia...
Tak dokładnie.Będzie używany do brodzenia .
Zdecydowałem się na gotowca bez ładowarki .Ładowarkę mam po routerze fritza 12V 500mA.
http://www.ebay.de/itm/1600-12V-BATTERY ... 2749.l2649
Re: Minelab Excalibur bateria
: sob wrz 02, 2017 4:54 pm
autor: Titus
Bateria juz w europie

Za 2-3 dni bede miał ją w domu.Przypomniałem sobie jak kolega dziuba mówił , że amator od którego kupił wykrywacz powiedział że przy innej baterii należy obrócić bolec wtyczki zasilania wykrywacza.

Czyli przy nowych ogniwach baterii trzeba będzie odwrócić bieguny ,tak na przyszłość żeby to miało ręce i nogi.
Ale to gadka na słowo.Czy mógłby ktoś sprawdzić na swojej baterii gdzie jest plus a gdzie minus dla mojej pewności?
Teraz to umnie wyglada tak.

Re: Minelab Excalibur bateria
: sob wrz 02, 2017 9:24 pm
autor: ProScan
Re: Minelab Excalibur bateria
: sob wrz 02, 2017 10:51 pm
autor: Titus

Wielkie dzięki.Z foto wnioskuje ze faktycznie jest odwrotnie i plus powinien być po prawej stronie patrząc od strony zewnętrznej.Jak bateria będzie już na miejscu zdam krótką fotorelacje z naprawy.Póki co oprócz Acryfiksu znalazłem w szpargałach pół tuby Sikaflexu 291i

Re: Minelab Excalibur bateria
: ndz wrz 17, 2017 12:23 pm
autor: Titus
Re: Minelab Excalibur bateria
: śr wrz 20, 2017 12:33 pm
autor: Titus