Witam.
Sprowadziłem sobie Whitesa DFX z USA.
Ładowarka jest na 110 V.
Mam pytanie czy wystarczy zwykła przejsciówka zmieniająca bolce (bez zmiany napięcia) czy konieczny jest dodatkoy transformator. Czy mozna jakoś przerobić oryginalną ładowarkę?
Ładowarka do DFX
Re: Ładowarka do DFX
Witam,
Sama przejściówka nie wystarczy. Podłączenie ładowarki z transformatorem przystosowanym do napięcia 110V do naszej sieci 230V spowoduje spalenie ładowarki.
Opcje są następujące:
- zakup nowej ładowarki;
- dorobienie ładowarki 230V;
- dokupienie adaptera zmniejszającego napięcie 230V do poziomu 110V;
- wymiana transformatora w oryginalnej ładowarce USA na transformator sieciowy 230V (może nastąpić uszkodzenie klejonej obudowy - w zależności od rodzaju obudowy oryginalnej ładowarki);
- przełożenie całej elektroniki do zasilacza 230V.
Wszystkie powyższe opcje (oprócz pierwszej), to wydatek rzędu 30-40zł. Ładowarka z automatyką droższa.
proscan
Sama przejściówka nie wystarczy. Podłączenie ładowarki z transformatorem przystosowanym do napięcia 110V do naszej sieci 230V spowoduje spalenie ładowarki.
Opcje są następujące:
- zakup nowej ładowarki;
- dorobienie ładowarki 230V;
- dokupienie adaptera zmniejszającego napięcie 230V do poziomu 110V;
- wymiana transformatora w oryginalnej ładowarce USA na transformator sieciowy 230V (może nastąpić uszkodzenie klejonej obudowy - w zależności od rodzaju obudowy oryginalnej ładowarki);
- przełożenie całej elektroniki do zasilacza 230V.
Wszystkie powyższe opcje (oprócz pierwszej), to wydatek rzędu 30-40zł. Ładowarka z automatyką droższa.
proscan