Strona 1 z 1

Przeróbka zasobnika White's Spectra

: sob kwie 13, 2013 1:40 pm
autor: lechowiec
Chcę wyrzucić oryginalną zawartość i zastąpić to zwykłymi akumulatorami. Termistor można wtedy zachować i ładować oryginalną ładowarką White'sa. Mój oryginalny pakiet jest już zużyty i nie trzyma nawet godziny. Napięcie po ładowaniu wynosi około 10 V i szybko spada.

Modyfikacja wymaga założenia styków od zasobnika na baterie. Czy ma Pan może na zbyciu takie styki?

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

: sob kwie 13, 2013 6:48 pm
autor: ProScan
Mam.

Potrzebne są 3 podwójne i dwa pojedyncze.

:pa

proscan

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

: sob kwie 13, 2013 7:05 pm
autor: lechowiec
Witam, u mnie są fabrycznie dwa podwójne wsadzone ale wziąłbym cały komplet. Jeśli można proszę doliczyć do rachunku za sondę i jak będzie Pan wysyłał sondę to wrzucić do jednej paczki.

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

: wt kwie 16, 2013 8:57 pm
autor: lechowiec
Jeżeli byłaby możliwość to wziąłbym dodatkowo jeszcze dwie blaszki pojedyncze.

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

: wt kwie 16, 2013 9:16 pm
autor: ProScan
To proszę o jakieś sumaryczne zapotrzebowanie na email, żebym się nie pogubił.

:pa

proscan

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

: sob kwie 27, 2013 7:42 am
autor: lechowiec
Witam, jakoś przegapiłem Pana post. Właśnie odpisałem na mail.

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

: wt cze 25, 2013 10:57 pm
autor: lechowiec
Czy oryginalny termistor w zasobniku to NTC 10k??

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

: śr cze 26, 2013 9:47 am
autor: ProScan
Czy oryginalny termistor w zasobniku to NTC 10k??


:?:

Ja tam widzę tylko diodę. Gdzie miałby być ten termistor?

:pa

proscan

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

: śr cze 26, 2013 9:00 pm
autor: lechowiec
U mnie wnętrze zasobnika wygląda w ten sposób:
Obrazek

Ten czarny element na końcu przewodów ma rezystancję około 10,5k w temperaturze pokojowej. Podgrzewając go ręką obserwuję spadek rezystancji. Rezystancja jest ta sama bez względu na polaryzację przyłożonego multimetru. Więc musi być to termistor NTC (negatywny współczynnik temperaturowy). Patrząc na dostępne typoszeregi prawdopodobnie 10k. U Pana jest na pewno dioda?? Mam stary wykrywacz z 2008 z wgranym później firmware V3i. Jak Pan ma Visiona to powinno być raczej to samo w środku.

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

: śr cze 26, 2013 9:22 pm
autor: ProScan
Wygląda jak dioda, ale faktycznie po pomiarach dioda to nie jest. U mnie też ma 10k.

zasv3.jpg
zasv3.jpg (31.52 KiB) Przejrzano 10361 razy


Na pewno jest o jakiś element do pomiaru temperatury. Zarówno dioda jak i termistor się do tego nadają.

:pa

proscan

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

: sob lis 23, 2013 10:03 am
autor: bobi10
Witam . Mam pytanie odnośnie tego wątku . Czy jest Pan nadal w posiadaniu i czy jest możliwość kupić komplet styków do baterii , do oryginalnego zasobnika akumulatorków Whites XLT ? Chodzi mi o przerobienie , gdyż oryginalne padły .
Pozdrawiam .