Strona 1 z 1

Whites Eagle Spectrum a wyświetlacz XLT?

: śr sty 29, 2014 4:43 pm
autor: drifters24
Ostatnio wpadł mi do głowy taki oto pomysł.
Zastanawiam sie czy mojego ukochanego orzełka, można usprawnić zakładając wyświetlacz od Xlt.
Czy jest szansa że taka przeróbka zadziała?
Czy raczej wybić sobie z głowy taka abstrakcję?

Proszę o podpowiedź.

Re: Whites Eagle Spectrum a wyświetlacz XLT?

: śr sty 29, 2014 5:03 pm
autor: ProScan
Teoretycznie jest to możliwe. Konieczny byłby procesor odczytujący wysyłaną informację do wyświetlacza znakowego i zamieniający ją na postać strawną dla wyświetlacza graficznego.

To kupa pracy (wiem, bo robiłem coś podobnego dla modelu Eagle II). Dla hobbysty.

:pa

proscan

Re: Whites Eagle Spectrum a wyświetlacz XLT?

: czw sty 30, 2014 1:06 am
autor: drifters24
Dziekuję za odpowiedź, jestem zainteresowany.
Proszę jeszcze o podanie na maila kosztu takiej usługi wraz z częściami xlt. W najbliższym czasie będę wymieniać u Pana przewód cewki i jeżeli cena przeróbki mnie nie zabije to dobijemy targu.

Pozdrawiam

Re: Whites Eagle Spectrum a wyświetlacz XLT?

: czw sty 30, 2014 1:23 am
autor: ProScan
Bez obrazy, ale nie będzie Pana stać dać takich pieniędzy, za które mógłbym podąć się takiego zadania.

Za te pieniądze kupiłby Pan sobie nowy, dobrej klasy wykrywacz.

:pa

proscan

Re: Whites Eagle Spectrum a wyświetlacz XLT?

: czw sty 30, 2014 10:10 am
autor: drifters24
W pełni rozumiem i bardzo dziękuję za pomoc. =D>

Re: Whites Eagle Spectrum a wyświetlacz XLT?

: czw sty 30, 2014 10:35 am
autor: ProScan
Nie ma za co.

Pytał Pan czy jest to możliwe - odpowiedziałem, ze teoretycznie tak.

W praktyce opłacalne byłoby to, gdyby sam posiadacz Spectruma o zacięciu hobbystyczno-elektronicznym z umiejętnością programowania mikrokontrolerów chciał się w to bawić.

:pa

proscan