Dzisiaj dotarła do mnie smutna informacja o tym, że twórca popularnego wykrywacza, tzw. Smętka", zmarł nagle.
Myślę że każdy poszukiwacz - o ile sam nie używał - to przynajmniej słyszał o tym wykrywaczu. Legendarny, kultowy - brzmi fatalnie, ale obecnie te określenia nabierają nowego, pozytywnego znaczenia.
Nie wszyscy mieli okazję osobiście spotkać Pana Henryka i przekonać się jaki był sympatycznym i skromnym człowiekiem. W dzisiejszych czasach gdzie lans, nachalna reklama, parcie na szkło zastępuje rzetelną wiedzę i fachowość, odejście takiej zasłużonej i kompetentnej osoby jest szczególnie bolesne.
Niech spoczywa w pokoju.
proscan
Inż. Henryk Smętkowski nie żyje.
Re: Inż. Henryk Smętkowski nie żyje.
Wielce zaslużony człowiek w społeczeństwie detektorystów.Niech mu ziemia lekką będzie
Re: Inż. Henryk Smętkowski nie żyje.
Kiedys mialem okazje go odwiedzic, bardzo mily czlowiek. Zartowal ze zrobil tyle wynalazkow na uczelni a doceniony jest z wykrywacza zrobionego dla przyjemnosci. Tak jak prawdziwy inzynier z minionej epoki szczerze opowiadal jak wygladalo projektowanie swojego wykrywacza. Szkoda ze nie pozostawil ksiazki bo byly to ciekawe czasy a dodatkowo Pan Henryk mial talent do fascynujacej opowiesci o elektronice.
Wyrazy wspolczucia.
Waclawm
Wyrazy wspolczucia.
Waclawm