Strona 1 z 1

fisher 1266x - modyfikacja zasilania

: czw gru 15, 2005 2:09 pm
autor: warwick
Witam,
Sprzęt doszedł we wtorek ale jeszcze nie testowałem bo nie ma mnie cały tydzień w olsztyne - i tak bedąc sobie na szkoleniu w stolicy z nudów przychodzą mi różne rzeczy do głowy a mianowicie zastanawiam się czy ten wykrywacz moze być zasilany 2 bateriami R9 zamiast 8 sztukami paluszków. Zastanawiam się czy może znieść taką róznice w napięcu .
18V a 12V
Pytam się bo ładowanie dwóch aku R9 z powodów czysto logistycznych było by w moim przypadku sporo prostrze tylko czy sprzęt to zniesie

...pytam bo chciałbym się nim nacieszyć trochę zanim go znowu odeśle do serwisu :smt003

pozder. Piotr - warwick

zapomniałem dopisac ze pomysł wpadł mi do głowy minędzy innymi po obejrzeniu fisher'a 1270 który jest tak właśnie zasilany

Re: fisher 1266x

: czw gru 15, 2005 3:43 pm
autor: ProScan
Witam,

Takiego eksperymentu nie wykonywałem, ale na 90% nie powinno być problemu. Napięcie z baterii (połączonych szeregowo) podawane jest bezpośrednio jedynie na układ audio. Cała reszta zasilana jest poprzez stabilizator.

powodzenia,

proscan

PS
jeśli coś odpali, to uwzględnię gwarancję.

Re: fisher 1266x

: pn gru 19, 2005 12:58 am
autor: ProScan
I jak poszło ?

Re: fisher 1266x

: wt gru 27, 2005 9:39 am
autor: warwick
nie próbowałem jeszcze - ale dam znać co i jak już na dniach