Strona 1 z 1

Modernizacja Minelab Muszkieter

: sob gru 24, 2005 12:05 pm
autor: Zapytanie_email
Witaj Proscan !

Mam wykrywacz Minelab Musketeer Advantage. Jak wiesz jest on żle wywarzony i aby to zniwelować chciałbym umocować skrzynkę pod łokciem tak jak jest to w Sovereigne. Potrzebuję dodatkowe łoże do mocowania obudowy . Czy można je dokupić u Ciebie i ile to kosztuje.
Pozdrawiam

Re: Modernizacja Minelab Muszkieter

: wt gru 27, 2005 9:48 am
autor: warwick
a nie lepiej zdjąc wogóle puszkę z elektroniką ???
ja tak zrobiłem - najpierw moja "baba" :smt008 uszyła mi ze smyczy do kluczy coś w rodzaju nosidełka na szyję a teraz na gwiazdkę dostałem pokrowiec minelab'a - to tylko moja propozycja a po zdjęciu puszki ze sztycy uzytkowanie stało się sporo przyjemniejsze i wygodniejsze a i koszt całości to dosłownei kilka złotych i godzina szycia
pozdrawiam i polecam
warwick Piotr

Re: Modernizacja Minelab Muszkieter

: wt gru 27, 2005 7:58 pm
autor: ProScan
Witam,

Z tym pytaniem najlepiej zwrócić się do firmy Viking, gdyż w zasadzie należy dokupić specjalny zestaw montażowy (podłokietnik + zaczep), dostępny jako akcesoria ...

Całość wygląda tak:

Obrazek

Sam zaczep (na rysunku powyżej nr 8 - mam "od ręki") wygląda tak:

Obrazek

Spróbuję zaprosić do odpowiedzi Panów z Vikinga.

Sposób z nosidełkiem proponowany przez Warwicka też jest warty rozważenia. Plusem jest łatwiejszy dostęp do regulatorów, a minusem "uwiązanie" do wykrywacza i większe ryzyko naderwania kabla.

:pa

proscan

Re: Modernizacja Minelab Muszkieter

: wt gru 27, 2005 8:47 pm
autor: warwick
fakt - naderwanie kabla jest możliwe i mi się przydarzyło, ale przelutowanie wtyczki (przy moich mizernych zdolnościach ) zajeło mi jakoś tak ze 30 minut i działa. Moża uniknąć tego typu "dramatów" stosując się do dwóch prostych zasad:
1) nie wyciągac wtyczki ciągnąc za kabel kabel tylko poprostu delikatnie wysunąć wtyczkę z gniazda
2) jak sie chodzi z puszką na szyji trzeba kabel ze sztycy odwinąć maksymalnie jak się da zostawiąjąc jeden oplocik tuż przy cewce zabezpieczając go tasiemką na rzepy

... i tyle i cała filozofia - oczywiście polecam oryginalne produkty mainlab'a, a moje rozwiązanie to tylko - mówiąc czystą polszczyzną - lowcosto'wy ersatz

pozdrawiam Piotr - warwick

Re: Modernizacja Minelab Muszkieter

: wt gru 27, 2005 9:28 pm
autor: ProScan
1) nie wyciągać wtyczki ciągnąc za kabel tylko po prostu delikatnie wysunąć wtyczkę z gniazda
:smt023

Właśnie !

Do plusów "nosidełka" dodam jeszcze:

- ochrona przed wodą (jeśli nosidełko o odpowiedniej konstrukcji);
- koszt (nowy podłokietnik oraz zatrzask, będą jednak trochę kosztować :smt088 )

:pa

proscan

Re: Modernizacja Minelab Muszkieter

: śr gru 28, 2005 11:41 am
autor: Grzechutor
Witam,

Podłokietnik do Minelaba SOVEREIGNA składa się z dwóch metalowych części, śrubek do montażu, osłony neoprenowej, podpórki, paska i szyny do montażu elektroniki. Cena kompletnego podłokietnika w Vikingu w Warszawie wynosi 200 zł.

Pozdrawiam,

Grzechutor