Znaleziono 70 wyników

autor: tomasir
pn sie 29, 2016 10:05 am
Forum: Podzespoły i części zamienne
Temat: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT DFX
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 58862

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT DFX

Przy okazji wymienię zalety stosowania tych nowych wyświetlaczy:

Jakość obrazu jest doskonała - znacznie lepsza niż oryginalnych LCD (widać to na powyższych zdjęciach, ale w rzeczywistości jest jeszcze lepiej);
Nieznacznie, ale zauważalna poprawa szybkości wyświetlania;
Podświetlenie pobiera ...
autor: tomasir
śr gru 17, 2014 9:09 am
Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
Temat: Cewka DD do XLT
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 9373

Cewka DD do XLT

Szanowny Proscanie,

Słyszałeś może o tym: http://www.youtube.com/watch?v=ZqFN_52shWA ? Mógłbyś kilka słów napisać, kiedy takowa powinna się dobrze (w domyśle lepiej od standardowej 950) sprawować?

pozdrawiam i z góry dziękuję
autor: tomasir
pt lis 14, 2014 4:45 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: XLT w mocno zaśmieconym terenie
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7918

Re: XLT w mocno zaśmieconym terenie

I ta odpowiedź odnośnie zadania domowego najprawdopodobniej jest tym czego potrzebuję - więc i za to dziękuję.
autor: tomasir
pt lis 14, 2014 4:12 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: XLT w mocno zaśmieconym terenie
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7918

Re: XLT w mocno zaśmieconym terenie

Drogi Proscanie - nie trzeba się denerwować - naprawdę zadawane pytania nie wymagają z lenistwa czy też chęci pomęczenia Ciebie, a po prostu to próba (może i zwykle nieudolna) poszerzenia swojej wiedzy.

Ja naprawdę sobie jakoś przyzwoicie radzę z XLT (taką mam nadzieję) i udało się podczas ...
autor: tomasir
pt lis 14, 2014 3:43 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: XLT w mocno zaśmieconym terenie
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7918

Re: XLT w mocno zaśmieconym terenie

Co do recovery speed więcej już nie mogę zrobić (jest na maxa).

Niemniej na ile rozumiem instrukcję - bottlecap reject ma wpływ na to jak "łatwo" reaguje na przedmioty żelazne. Skoro zatem chcę na plaży odrzucać też kapsle - może warto zwiększyć to ustawienie?

ps. Przez najniższą dyskryminację ...
autor: tomasir
pt lis 14, 2014 11:36 am
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: XLT w mocno zaśmieconym terenie
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7918

XLT w mocno zaśmieconym terenie

Witaj

bywam czasem z wykrywką na plaży i ostatnio miałem taki problem. Była ona mega zaśmiecona, tak, że jedno machnięcie cewki to dosłownie 3-4 sygnały - mnóstwo kapsli, zrywek z puszek, itp. Zastanawiam się zatem czy XLT ma któreś ustawienie, które mogłoby troszkę ułatwić szukanie. Chciałbym by ...
autor: tomasir
czw lis 13, 2014 10:56 am
Forum: Podzespoły i części zamienne
Temat: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT DFX
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 58862

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT

wybacz, że z takim dużym opóźnieniem odpisuję

Na mój gust wyświetlacz jednak wygląda na oryginalny (przynajmniej nie przypomina tych które Ty montujesz) - ma standardowe "niebieskie" podświetlenie. Na razie wyświetlacz działa w miarę dobrze (na stałe 1-2 linie się nie wyświetlają) - więc będę tak ...
autor: tomasir
pn wrz 08, 2014 7:50 am
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Głośność wykrywacza a zużycie baterii
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7745

Re: Głośność wykrywacza a zużycie baterii

Witam

Wybacz za zamieszanie - napiszę więc dokładnie.

Słuchawki to bezprzewodowe TDK WR700 ( m ). Ich nadajnik jest niezależnie zasilany 2 paluszkami AAA, słuchawki też z dwóch paluszków AAA>

a co do zużycia baterii mam tu na myśli zużycie baterii samego wykrywacza metali. Czy zatem jeśli wyciszę ...
autor: tomasir
sob wrz 06, 2014 1:55 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Głośność wykrywacza a zużycie baterii
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7745

Re: Głośność wykrywacza a zużycie baterii

tak - słuchawki bezprzewodowe. Czy przy nich jest tak samo jak przy kablowych?

ps. z drugiego zdania mam rozumieć, że na zwykłych pobór rośnie (ale minimalnie) czyli bez wpływu na zużycie baterii wykrywacza?
autor: tomasir
pt wrz 05, 2014 11:35 am
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Głośność wykrywacza a zużycie baterii
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7745

Głośność wykrywacza a zużycie baterii

Witam

Pytanie proste - ale mimo wszystko dla mnie istotne. Czy różnica w ustawieniu głośności wykrywacza ma wpływ na zużycie baterii? Po prostu w obecnej sytuacji akumulatorki w słuchawkach wytrzymują znacznie dłużej niż w moim xlt i chciałbym maksymalnie ściszyć wykrywacz, a podgłośnić słuchawki ...
autor: tomasir
pt sie 22, 2014 8:19 pm
Forum: Podzespoły i części zamienne
Temat: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT DFX
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 58862

Re: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT

jak wygląda prądożerność oryginalnego wyświetlacza w porównaniu do tego z LEDami?
autor: tomasir
pt sie 22, 2014 8:17 pm
Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
Temat: Regeneracja zasobników z akumulatorami
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 103016

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

To że akumulatorki o innym napięciu są dostępne to wiem. Niemniej ja chciałem skorzystać z popularnych akumulatorków 1,2V - jest jakaś szansa na taką modyfikację by podnieś napięcie (stosując 9 lub 10 akumulatorków) a nie stracić na pojemności poprzez skorzystanie z AAA kosztem AA?

ps. Dzięki za ...
autor: tomasir
pt sie 22, 2014 11:41 am
Forum: Podzespoły i części zamienne
Temat: Wyświetlacz w White's Spectrum XLT DFX
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 58862

XLT DFX - znikające linie na wykrywaczu

Zauważyłem, że niektóre linie na moim wyświetlaczu w xlt znikają i czasem się pojawiają. Dotyczy to 2-4 linii. Do tego 2 linie z moich obserwacji trwale przestały się wyświetlać. Ponadto jak chodziłem w wykrywczem nad morzem mając wyświetlacz w pokrowcu (troszkę siąpił deszcz) i zapomniałem od razu ...
autor: tomasir
pt sie 22, 2014 11:27 am
Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
Temat: Regeneracja zasobników z akumulatorami
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 103016

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

a jest jakiś sposób by zdołać upchać 10 akumulatorków zamiast 8 do pojemniczka XLT? Bo jak chodziłęm ostatnio po plaży - to już zauważałem gorsze działanie wykrywacza przy spadku napięcia poniżej 10V - przynajmniej takie miałem wrażenie.

A i jeszcze drugie pytanie. Chciałbym mieć dwa pojemniczki na ...