Dzień dobry
Czy jest gdzieś dostępny Pana artykuł?
Multifrequency spread spectrum metal detection system
Pozdrawiam
Znaleziono 129 wyników
- pn wrz 18, 2023 2:54 pm
- Forum: Teoria dla opornych
- Temat: Artykuł
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 93906
- czw mar 10, 2016 7:33 pm
- Forum: Teoria dla opornych
- Temat: Strojenie cewki / cewek
- Odpowiedzi: 33
- Odsłony: 67802
Re: Strojenie cewki / cewek
Trudno o ogólne wskazówki - masz konkretne pytanie - pytaj, mogę próbować tutaj odpowiedzieć (o ile właściciel forum nie będzie miał nic przeciwko). Moim zdaniem lepiej podyskutować publicznie niż prywatnie. Jeżeli bawisz się w budowę wykrywaczy warto zajrzeć na forum geotech'a.
- czw mar 10, 2016 3:59 pm
- Forum: Teoria dla opornych
- Temat: Strojenie cewki / cewek
- Odpowiedzi: 33
- Odsłony: 67802
Re: Strojenie cewki / cewek
Jedna w drugiej nie wygeneruje prawie nic. Ósemka to chyba też zły pomysł i nawet nie potrafię sobie wyobrazić kształtu pola EM takiego nadajnika.
- czw mar 10, 2016 3:53 pm
- Forum: Teoria dla opornych
- Temat: Strojenie cewki / cewek
- Odpowiedzi: 33
- Odsłony: 67802
Re: Strojenie cewki / cewek
A jak ułożone względem siebie?remi79 pisze:(...)ja to widze jako dwie cewki nadawcze w przeciwfazie.
- czw mar 10, 2016 3:43 pm
- Forum: Teoria dla opornych
- Temat: Strojenie cewki / cewek
- Odpowiedzi: 33
- Odsłony: 67802
Re: Strojenie cewki / cewek
Tylko ja byś zrównoważył taką cewkę. Pole EM od cewki równoważącej zniosły by znacznie pole EM od nadawczej.
Można użyć dwu cewek o tych samych średnicach ale w innym układzie geometrycznym - "two box" lub "OO".
Można użyć dwu cewek o tych samych średnicach ale w innym układzie geometrycznym - "two box" lub "OO".
- wt mar 08, 2016 11:34 pm
- Forum: Teoria dla opornych
- Temat: Wady i zalety sond rezonansowwych wersus nierezonansowych
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 7566
Re: Wady i zalety sond rezonansowwych wersus nierezonansowyc
Z moich osobistych eksperymentów nie popartych szerszą wiedzą:
- rezonansowe dają silniejszy sygnał ale są mniej stabilne (uzyskiwałem nawet 400V p-p w rezonansowej cewce nadawczej zasilanej z 24V),
- nie można zmienić znacząco częstotliwości pracy bez przerabiania cewki.
Obecnie eksperymentuję z ...
- rezonansowe dają silniejszy sygnał ale są mniej stabilne (uzyskiwałem nawet 400V p-p w rezonansowej cewce nadawczej zasilanej z 24V),
- nie można zmienić znacząco częstotliwości pracy bez przerabiania cewki.
Obecnie eksperymentuję z ...
- śr sty 27, 2016 12:00 am
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: All 1 sygnał na własny kabel
- Odpowiedzi: 8
- Odsłony: 14730
Re: All 1 sygnał na własny kabel
Umocuj tak kabel żeby nie przemieszczał się względem cewki w czasie przemiatania.
- pt lut 27, 2015 12:02 am
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Wykrywacz metali z cyfrową obróbką sygnału w torze odbiorczy
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 10796
Re: Wykrywacz metali z cyfrową obróbką sygnału w torze odbio
Prace pouczające. Sam się troszkę bawię z budową wykrywaczy stąd ciekawość jak robią to inni. Moje eksperymenty:
http://youtu.be/l8surzfGHJo
i starszy z kolorowym LCD (nie sprawdza się w słońcu)
https://www.youtube.com/watch?v=5OF-lGxCKCo
Pozdrawiam
http://youtu.be/l8surzfGHJo
i starszy z kolorowym LCD (nie sprawdza się w słońcu)
https://www.youtube.com/watch?v=5OF-lGxCKCo
Pozdrawiam
- śr lut 25, 2015 12:28 am
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Wykrywacz metali z cyfrową obróbką sygnału w torze odbiorczy
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 10796
Wykrywacz metali z cyfrową obróbką sygnału w torze odbiorczy
Mało tego typu wiedzy - może komuś się przyda Wykrywacz metali z cyfrową obróbką sygnału w torze odbiorczym
Nie jest to moja praca
Pozdrawiam
Nie jest to moja praca
Pozdrawiam
- pn lis 25, 2013 11:40 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Wykrywacz wieloczęstotliwościowy
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 26779
Re: Wykrywacz wieloczęstotliwościowy
(...)Niestety poprawianie osiągów poprzez windowanie czułości i mocy nadajnika podlega pewnym ograniczeniom wynikającym m.in z właściwości gruntu, zwłaszcza trudnego. (...)
Pod tym fragmentem podpisuję się dwoma rękami. Robiłem eksperymenty z nadajnikami stosunkowo dużej mocy (jak na wykrywacz ...
Pod tym fragmentem podpisuję się dwoma rękami. Robiłem eksperymenty z nadajnikami stosunkowo dużej mocy (jak na wykrywacz ...
- pn lis 25, 2013 9:32 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Wykrywacz wieloczęstotliwościowy
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 26779
Re: Wykrywacz wieloczęstotliwościowy
Opinia na podstawie testów własnych konstrukcji i przemyśleń. Nie robiłem rzetelnych testów porównawczych więc twierdzenie niezweryfikowane. Kiedyś zostałem zobligowany na tym forum o niewypowiadanie się w sposób autorytatywny na tematy, w których nie jestem ekspertem.
Bardzo chętnie poznałbym ...
Bardzo chętnie poznałbym ...
- pt cze 14, 2013 11:24 pm
- Forum: Teoria dla opornych
- Temat: Pełny prostownik synchroniczny czy jednopołówkowy ?
- Odpowiedzi: 8
- Odsłony: 19001
Re: Pełny prostownik synchroniczny czy jednopołówkowy ?
Stosując filtry o częstotliwości 8-10 Hz na pewno sporo tej składowej zmiennej można wyciąć tym bardziej, że symulowany "przydźwięk" na poziomie 10% był nieco przesadzony. Mimo to uważam, że prostownik dwu-połówkowy jest sporo lepszy i to nie tylko o dwukrotne wzmocnienie i warto go zastosować ...
- pt cze 14, 2013 10:24 pm
- Forum: Teoria dla opornych
- Temat: Pełny prostownik synchroniczny czy jednopołówkowy ?
- Odpowiedzi: 8
- Odsłony: 19001
Re: Pełny prostownik synchroniczny czy jednopołówkowy ?
Składowej stałej nie eliminuje ale okresową być może. Zrobiłem uproszczoną symulację w LabView. Jako sygnał wejściowy wygenerowałem sinusoidę 10kHz o amplitudzie 1 zsumowaną z 50 Hz o amplitudzie 0.1. Następnie prostownik synchroniczny jedno/dwu-połówkowy i filtr dolnoprzepustowy 100Hz. Na wykresie ...
- pt cze 14, 2013 8:35 pm
- Forum: Teoria dla opornych
- Temat: Pełny prostownik synchroniczny czy jednopołówkowy ?
- Odpowiedzi: 8
- Odsłony: 19001
Re: Pełny prostownik synchroniczny czy jednopołówkowy ?
Jednak układ prostownika mi się na tyle spodobał, że chyba go przetestuję
Z tym tłumieniem to wydaje mi się teraz, że taki prostownik tłumi składową wolno zmienną (np. wolno "pływające" zero) a może nawet 50Hz
.
Poeksperymentuję.
Pozdrawiam
Z tym tłumieniem to wydaje mi się teraz, że taki prostownik tłumi składową wolno zmienną (np. wolno "pływające" zero) a może nawet 50Hz
Poeksperymentuję.
Pozdrawiam
- pt cze 14, 2013 1:16 pm
- Forum: Teoria dla opornych
- Temat: Pełny prostownik synchroniczny czy jednopołówkowy ?
- Odpowiedzi: 8
- Odsłony: 19001
Re: Pełny prostownik synchroniczny czy jednopołówkowy ?
Właśnie popatrzyłem na schemat 6000 Di PRO. Całkowanie bardzo zmyślne - nie ma odwracacza sygnału a jest pełny prostownik - nie od razu pojąłem jak to działa mam spore braki z elektroniki analogowej. Osobiście nie podoba mi się taki pływający kondensator całkujący ale praktyka (jakość i czułość tego ...