Witam
podłączyłem sondę ale w dalszym ciągu nie mogę się uporac z tymi napięciami na US 4 i 5
Napiecia na tych nogach mi skaczą w przedziale 0,5 V w góre i w dół
Te wahania mogą być spowodowane złym dobraniem kondensatora?
Dałem 1nf
A może wadą potencjometrów ?słyszałem że ich rezystancja ...
Znaleziono 16 wyników
- śr mar 07, 2012 7:41 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: gerber pi - problemy z uruchomieniem
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 40114
- sob mar 03, 2012 6:07 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: gerber pi - problemy z uruchomieniem
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 40114
Re: gerber pi - problemy z uruchomieniem
Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie :
Co to znaczy?
"rezystorem R 28 dobierając jego wartosć w granicach 8k2- 12k ustawić POCZĄTEK GENERACJI us 6"
Co to znaczy?
"rezystorem R 28 dobierając jego wartosć w granicach 8k2- 12k ustawić POCZĄTEK GENERACJI us 6"
- sob mar 03, 2012 3:15 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: gerber pi - problemy z uruchomieniem
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 40114
Re: gerber pi - problemy z uruchomieniem
Niestety nie
Jak jak zwiększam rezystancje rezystora 220k (ten co jest zaznaczony na niebiesko) to napięcie na US4 (na 6 nodze ) napięcie mi wzrasta(a ma maleć
to moze jakbym zmniejszył rezystor 220K na jakiś mniejszy to by moze się udało?-nie spale w ten sposób jakiegos elementu?
Jak jak zwiększam rezystancje rezystora 220k (ten co jest zaznaczony na niebiesko) to napięcie na US4 (na 6 nodze ) napięcie mi wzrasta(a ma maleć
to moze jakbym zmniejszył rezystor 220K na jakiś mniejszy to by moze się udało?-nie spale w ten sposób jakiegos elementu?
- sob mar 03, 2012 2:24 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: gerber pi - problemy z uruchomieniem
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 40114
Re: gerber pi - problemy z uruchomieniem
Witam i przepraszam-myślałem ze inny problem w innym wątku-jak to jest na innych forach
Właściwie udało mi sie juz ustawić napięcie na US 5 ale na US4skończył mi sie zakres potencjometru na 5.1V gdzie moge dołożyć i jaki rezystor ?
nadal nie mam żadnego dżwięku -jest to wina źle dobranego R ...
Właściwie udało mi sie juz ustawić napięcie na US 5 ale na US4skończył mi sie zakres potencjometru na 5.1V gdzie moge dołożyć i jaki rezystor ?
nadal nie mam żadnego dżwięku -jest to wina źle dobranego R ...
- sob mar 03, 2012 1:55 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Końcowy etap elektroniki -gerber pi
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 6861
Końcowy etap elektroniki -gerber pi
witam
m
zamontowałem pozostałe elementy(również P1 i P2)-ale bez sondy
Napięcie na US6 (1-8noga) zmalało do 4,5V
bez zamontowanych p1 i p2 dźwięk jest słyszalny to gen akustyczny JEST RACZEJ SPRAWNY-DOBRZE ROZUMIEM?
Jak zamontuje p1 i p2 dźwięk znika ...
m
zamontowałem pozostałe elementy(również P1 i P2)-ale bez sondy
Napięcie na US6 (1-8noga) zmalało do 4,5V
bez zamontowanych p1 i p2 dźwięk jest słyszalny to gen akustyczny JEST RACZEJ SPRAWNY-DOBRZE ROZUMIEM?
Jak zamontuje p1 i p2 dźwięk znika ...
- sob lut 25, 2012 8:45 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: gerber pi - problemy z uruchomieniem
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 40114
Re: gerber pi - problemy z uruchomieniem
To co?
Pan wiedział że nie mam wlutowanego r 30?
Pan wiedział że nie mam wlutowanego r 30?
- sob lut 25, 2012 3:10 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: gerber pi - problemy z uruchomieniem
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 40114
Re: gerber pi - problemy z uruchomieniem
Witam
I am the champion
Siadłem dzisiaj nad tą płytką i doszedłem do wniosku że nie dochodzi mi napięcie -5 V do generatora akustycznego
(Doszedłem do tego po sprawdzeniu schematu ideowego-nie po przeczytaniu Pana poStu powyzej
Wmontowałem ten rezystor i jest dźwięk
narazie nie ...
I am the champion
Siadłem dzisiaj nad tą płytką i doszedłem do wniosku że nie dochodzi mi napięcie -5 V do generatora akustycznego
(Doszedłem do tego po sprawdzeniu schematu ideowego-nie po przeczytaniu Pana poStu powyzej
Wmontowałem ten rezystor i jest dźwięk
narazie nie ...
- pt lut 24, 2012 9:03 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: gerber pi - problemy z uruchomieniem
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 40114
Re: gerber pi - problemy z uruchomieniem
Proszę uwierzyć ale są odwrócone i napięcia na wyjściach są dobre
- pt lut 24, 2012 8:22 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: gerber pi - problemy z uruchomieniem
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 40114
Re: gerber pi - problemy z uruchomieniem
Na wyjściu 78l12 mam +11.78 V
79l12 mam -11,80V
79l05 mam -4,9V
Na NE555 (na tym obok rezystorów 3k3 i 18 k ohm) napięcie mdz nogą 1-8 jest 16,5V
Natomiast na tym ne 555 od generatora akustycznego nie ma wogóle napięcia zasilania-podejrzewałem że go spaliłem ale wymiana go nic nie dała ...
79l12 mam -11,80V
79l05 mam -4,9V
Na NE555 (na tym obok rezystorów 3k3 i 18 k ohm) napięcie mdz nogą 1-8 jest 16,5V
Natomiast na tym ne 555 od generatora akustycznego nie ma wogóle napięcia zasilania-podejrzewałem że go spaliłem ale wymiana go nic nie dała ...
- pt lut 24, 2012 5:55 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: gerber pi - problemy z uruchomieniem
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 40114
Re: gerber pi - problemy z uruchomieniem
Napięcia na wyjściach stablizatorów są u mnie poprawne
o jakim Pan mówi stabilizatorze?
http://tinypic.com/r/xbbtc0/5

o jakim Pan mówi stabilizatorze?
http://tinypic.com/r/xbbtc0/5

- pt lut 24, 2012 12:57 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: gerber pi - problemy z uruchomieniem
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 40114
Re: gerber pi - problemy z uruchomieniem
Nic nie rozumiem a właściwie nie wiem jak to zrobić
Czy chodzi poprostu o włączenie tego głównego zasilania (15-18v) czy dodatkowego?
jeśli chodzi o dodatkowe to mógłbym prosić jakiś schemat i wskazówki jak go wykonać i dołączyć do mojego układu?
Czy chodzi poprostu o włączenie tego głównego zasilania (15-18v) czy dodatkowego?
jeśli chodzi o dodatkowe to mógłbym prosić jakiś schemat i wskazówki jak go wykonać i dołączyć do mojego układu?
- pt lut 24, 2012 12:47 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: gerber pi - problemy z uruchomieniem
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 40114
Re: gerber pi - problemy z uruchomieniem
Czyli co zmienić i jak
- pt lut 24, 2012 12:19 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: gerber pi - problemy z uruchomieniem
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 40114
Re: gerber pi - problemy z uruchomieniem
zdjęcia:
http://tinypic.com/r/beug5g/5
http://tinypic.com/r/nqpdme/5
http://tinypic.com/r/11lpov5/5
http://tinypic.com/r/mr71ww/5
http://tinypic.com/r/11kctnc/5
(ścieżki nigdzie się nie stykają i wszystkie przewodzą-sprawdzałem)

http://tinypic.com/r/beug5g/5
http://tinypic.com/r/nqpdme/5
http://tinypic.com/r/11lpov5/5
http://tinypic.com/r/mr71ww/5
http://tinypic.com/r/11kctnc/5
(ścieżki nigdzie się nie stykają i wszystkie przewodzą-sprawdzałem)
- pt lut 24, 2012 11:58 am
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: gerber pi - problemy z uruchomieniem
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 40114
Re: gerber pi - problemy z uruchomieniem
pomiędzy końcówkami 1-8 jest napięcie:
głupio to trochę zabrzmi ale nie wiem: ustawiłem pokrętło multimetra na zakres (DC) na 200m i wskazało 05.0
Czyli ile to jest?
głupio to trochę zabrzmi ale nie wiem: ustawiłem pokrętło multimetra na zakres (DC) na 200m i wskazało 05.0
Czyli ile to jest?
- pt lut 24, 2012 10:53 am
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: gerber pi - problemy z uruchomieniem
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 40114
Re: gerber pi - problemy z uruchomieniem
Z forum exploracja.pl-to ja
Tranzystora T 10 nie mam wlutowanego
Pomiędzy zródło a dren tego tranzystora podłączyłem potencjometr 100k i żadnego efektu nie ma
Tranzystora T 10 nie mam wlutowanego
Pomiędzy zródło a dren tego tranzystora podłączyłem potencjometr 100k i żadnego efektu nie ma