Bardzo dziękuję za odpowiedzi i pomoc. Jeszcze jedno pytanie, które mnie nurtuje (nie jestem elektronikiem ) Czy nawinięcie większej ilości zwojów (załóżmy, że będzie to drut 1,0 mm) zwiększa czułość czy też głębokość wykrywania ?
UPEXA nie chciałem kopiować - jestem realistą. Chodziło mi o wykrywacz na ramie i wózku .
Co do sondy. Jeśli zrobię kwadrat 1m x 1m z rurki PCV to jakim drutem nawinąć cewkę (chodzi mi o średnicę drutu) i ilość pętli ? Rozumiem, że drut miedziany, emaliowany ?
Chciałbym zbudować ramowy wykrywacz metali, coś na wzór: UPEX® 745 P2I firmy Ebinger cewka na wózku. Oczywiście bez "bajerów". Czy ktoś posiada może schemat? Elektronikę jestem w stanie wykonać sam (chyba, że będzie procesor wtedy będę potrzebował plik do jego zaprogramowania). Największy ...