Znaleziono 3 wyniki

autor: Varo
ndz lip 28, 2013 8:24 pm
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Ramowy wykrywacz metali
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 19170

Re: Ramowy wykrywacz metali

Witam,

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i pomoc. Jeszcze jedno pytanie, które mnie nurtuje :) (nie jestem elektronikiem :) )
Czy nawinięcie większej ilości zwojów (załóżmy, że będzie to drut 1,0 mm) zwiększa czułość czy też głębokość wykrywania ?

Pozdrawiam
Maciej
autor: Varo
sob lip 27, 2013 7:21 pm
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Ramowy wykrywacz metali
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 19170

Re: Ramowy wykrywacz metali

Witam,

UPEXA nie chciałem kopiować :) - jestem realistą. Chodziło mi o wykrywacz na ramie i wózku :).

Co do sondy. Jeśli zrobię kwadrat 1m x 1m z rurki PCV to jakim drutem nawinąć cewkę (chodzi mi o średnicę drutu) i ilość pętli ? Rozumiem, że drut miedziany, emaliowany ?

Pozdrawiam
Maciej
autor: Varo
czw lip 25, 2013 9:45 pm
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Ramowy wykrywacz metali
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 19170

Ramowy wykrywacz metali

Witam,

Chciałbym zbudować ramowy wykrywacz metali, coś na wzór: UPEX® 745 P2I firmy Ebinger cewka na wózku. Oczywiście bez "bajerów". Czy ktoś posiada może schemat? Elektronikę jestem w stanie wykonać sam (chyba, że będzie procesor wtedy będę potrzebował plik do jego zaprogramowania). Największy ...