Proszę mi doradzić jaki akumulatorek mam kupić:
-9V NiMH 200mAh nap.9.6V
-9V NiMH 300mAh nap.8.4V
i o co chodzi z tymi napięciami...
Zasilanie 9V
Re: Zasilanie 9V
Bateria "9V" składa się ze sprasowanych ogniw 1,2V.
W baterii 9,6 jest ich 8.
W baterii 8,4 jest ich 7.
Myślę że obie będą się na dawały (do tesoro prawda?). Jeśli już, to różnica będzie polegała na długości pracy.
Sprzedawca nie wyjaśnił?
proscan
W baterii 9,6 jest ich 8.
W baterii 8,4 jest ich 7.
Myślę że obie będą się na dawały (do tesoro prawda?). Jeśli już, to różnica będzie polegała na długości pracy.
Sprzedawca nie wyjaśnił?
proscan
Re: Zasilanie 9V
Witam Wszystkich.
Mam Discovery 3300 i w nim ogromne znaczenie ma to, jakie akumulatorki się wkłada, bo nie które są za wysokie i po prostu się nie mieszczą ! Te 9V NiMH 200mAh mogą być wyższe od standardowych i mogą się nie mieścić do niektórych wykrywaczy.
Pozdrawiam
Mam Discovery 3300 i w nim ogromne znaczenie ma to, jakie akumulatorki się wkłada, bo nie które są za wysokie i po prostu się nie mieszczą ! Te 9V NiMH 200mAh mogą być wyższe od standardowych i mogą się nie mieścić do niektórych wykrywaczy.
Pozdrawiam
Re: Zasilanie 9V
Tak - to prawda. Problem ten może dotyczyć także Fisher F2/F4/F5 bo są mechanicznie niemal identyczne.
proscan
proscan
zasilanie 9V
Ano nie wyjaśnił.A niezależnie od tego myślałem,że napięcie 9.6 V może
nabałaganić w elektronice,a 8.4V będzie za niskie-może mnie ktoś oświeci ?
nabałaganić w elektronice,a 8.4V będzie za niskie-może mnie ktoś oświeci ?
Re: Zasilanie 9V
Jeśli jest dosyć piknięć na starcie, to znaczy że OK.
proscan
proscan
Re: Zasilanie 9V
z praktyki w teknetics i fisher,
akumulator 8,4V nadaje sie do pracy do okolo 50% pojemnosci potem mimo ze wskaznik jest ok jest strasznie podatny na "popiskiwanie"
aku z napieciem wiekszym mozna eksploatowac do okolo 15-20% pojemnosci i stabilnosc detektora jest wieksza
ewentualny problem z wielkoscia mozna rozwiazac przycinajac tylnia przegrode o okolo 1mm, nie wiem jak w fisher ale w teknetics nie ma to wplywu na bieg gwarancji.
akumulator 8,4V nadaje sie do pracy do okolo 50% pojemnosci potem mimo ze wskaznik jest ok jest strasznie podatny na "popiskiwanie"
aku z napieciem wiekszym mozna eksploatowac do okolo 15-20% pojemnosci i stabilnosc detektora jest wieksza
ewentualny problem z wielkoscia mozna rozwiazac przycinajac tylnia przegrode o okolo 1mm, nie wiem jak w fisher ale w teknetics nie ma to wplywu na bieg gwarancji.