Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: ProScan »

Dziękuję za miłe słowa i uwagi.

1. Mało "apteki" czyli pomiarów


Pomiary muszą być by dać ludziom informację o którą najczęściej pytają; "jaki to ma zasięg".

Myślę, że lepiej pisać artykuł od razu z wnioskami, zamiast zamęczać aptekarskimi pomiarami.


Wszystkich pomiarów i tak nie publikujemy, a o aptece mowy być nei może - wykresy są takie, że widać tylko z grubsza jakie sa zasiegi (po części celowo tak).

Ze wnioskami i ocenami, to tak jak kiedyś pisałem, staramy się być ostrożni by nie wyszło że promujemy cokolwiek (chociaż pewien gnojek kiedyś napisał, że polecamy ACE na militaria - więc ludzi o złej woli i tak nie przekonamy o naszym obiektywizmie).

Chcemy edukować, a nie podstawiać pod nos gotowe oceny - bo szybko staralibyśmy wiarygodność. Oceny oczywiście są - ale podane ostrożnie i z różnymi zastrzeżeniami.

Dobrze byłoby opisywać co się psuje w danych wykrywaczach


Co się psuje także podajemy (w ACE kruszące się sondy, w Fisherach klawiatura foliowa i rozstrajanie itp.). Te rzeczy są podawane i będą podawane, ale znów, bez przesady i zdradzania tajemnic zawodowych.

Dobrze byłoby pisać, w jakich okolicznościach terenowych, przy jakich fantach wykrywacz się dobrze spisuje


O tym gdzie wykrywacz dobrze się spisuje także staramy się pisać (Np. CZ na plaży), aczkolwiek nie w przypadku wszystkich wykrywaczy mamy wiedzę z pierwszej ręki lub wnikającą z pomiarów (np. test cegły dużo mówi o wpływie silnej mineralizacji).

Dobrze byłoby dodawać informację, do których są polskie instrukcje, a do
których nie ma.


Instrukcje są dostępne w zasadzie do wszystkich wykrywaczy (do większości można kupić u mnie ) - ale tego wątku poruszać nie będę, by nie narazić się na zarzut uprawiania prywaty.

Proszę też trochę przy okazji pisać o technice poszukiwań


O technice poszukiwań czasami wrzucimy zdanie, lub dwa lecz nie to jest głównym tematem cyklu i po prostu nie ma miejsca by o tym szeroko się rozpisywać. Poza tym, należałoby to robić w każdym odcinku - a to byłoby niestrawne dla wiernego czytelnika (mam nadzieję że tacy są). Myślę, że ten kto je przeczyta wszystkie odcinki (planujemy ponad 30 odcinków w pierwszym rzucie opisującym to co jest na rynku), będzie miał pełen ogląd czym i jak szukać.

:pa

proscan
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: Zapytanie_email »

Czy jest Pan zorientowany w którym numerze "Odkrywcy"ukaże się test
wykrywaczy wieloczęstotliwościowych Minelaba?
SERDECZNIE POZDRAWIAM!!!
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: ProScan »

Witam,

Nie do końca.

Mamy troch e materiału nt wykrywaczy Sovereign oraz Quattro, ale by zrobić z tego artykuł musimy mieć dostęp do modeli Sovereign GT oraz Safari.

Ze swojej strony mogę obiecać, że będą w 2010 roku

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: KrisssK »

a jeśli już wspomniano Minelaby...
Kiedy planowane są testy X-Terrek?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: ProScan »

Z tym planowaniem to jest tak, że robimy to co jest dostępne, a jak sobie coś zaplanujemy, to się okazuje, że nagle wpadnie w łąpki cos ciekawego i robimy w pierwszej kolejności.

Xterry też będą. Ale kiedy? Nieprędko sądzę. Diabli wiedzą jak do tego się zabrać - za dużo ich i za dużo różnych opcji. Jedna Xterra z kilkoma cewkami to jak kilka zupełnie różnych wykrywaczy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: ProScan »

Cewka BM 1500 maxima na gwałt potrzebna!

Jest ktoś z okolic Śląska, Zagłębia, kto posiada taką sondę do wypożyczenia?

[-o< :prosit :smt100

proscan
golabpoznan
Posty: 27
Rejestracja: czw gru 06, 2007 4:11 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: golabpoznan »

Mogę wysłać, jeżeli poczta jest czynna to jeszcze dzisiaj, jak nie to na pewno w poniedziałek. :D
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: ProScan »

Dzięki - ale to na już potrzebne...

:)

proscan
tara
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:19 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: tara »

Mam pytanie, gdzie mogę dotrzeć do archiwalnych numerów(baza Odkrywcy jest od 2007r)? Interesuje mnie test whitsów 5900/6000 03/2009 i relic hawka z 07/2009. Przeoczyłem jakoś w sklepie, a teraz chętnie bym poczytał. Czy będzie to gdzieś dostępne w sieci?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: ProScan »

Jest w zamyśle udostępnianie testów w sieci, ale w nieokreślonej jeszcze przyszłości i raczej nie za darmo.

Archiwalne numery można bez problemu zamówić w redakcji. Nie płaci się za przesyłkę, tylko za samo pismo.

:pa

proscan
klucznik
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 11, 2007 8:23 pm
Lokalizacja: Klucze

testy

Post autor: klucznik »

Bylbym zainteresowany ja pisze SID F75 szczegolnie statykiem
Klucznik z Klucz
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: ProScan »

F75 będzie. Kiedy - nie wiadomo.

:pa

proscan
pastuszek
Posty: 93
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 5:17 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: pastuszek »

Wasze testy i artykuły Stojaka to jedyny powód dla którego jeszcze kupuję ''Odkrywcę''.

Jedyna rzecz jakiej mi brakuje, to odniesienia do innych wykrywek, niż te testowane.Tu i ówdzie moglibyście wrzucić np.''jak w proximie'' , ''trochę lepiej niż w ace'' albo''słabiej niż w f4''.
Takie obrazowe porównania wzmocniłyby wymowę liczb.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: ProScan »

Dzięki za miłe słowa.

Porównań pomiędzy detektorami nie ujętymi w bieżącym teście nie będzie.
Powodów jest kilka i były tutaj dyskutowane - dodam jeszcze jeden. Jeśli porównam do wspomnianej Proximy czy F4, dlaczego nie do Whitesa czy Tesoro?

Jeśli ktoś chce porównać, to będzie musiał to zrobić sam na podstawie kilku testów.

:pa

proscan
pastuszek
Posty: 93
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 5:17 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: pastuszek »

Nie, nie.Nie chodzi o jakieś tam pełnoformatowe porównania.Podam przykład opisowy

''przełączniki wykrywacza x przypominają te jakie spotkać można w wykrywaczach firmy''

albo

''pinpoint przywołuje na myśl wykrywacz 'z' ''

lub

''zasięg na dwuzłotówkę wyniósł tyle to a tyle, czyli tyle samo co w testowanym przed 3 miesiącami wykrywaczu x''

Tak mnie natchnęło jak czytałem ostatnio, że obudowa tesoro ma rozmiar pięści.Przyznam , że to brzmi bardziej przystępnie niż jakbyście podali wymiary w centymetrach.
I tak jest ok.Tak trzymać
ODPOWIEDZ