Witam
W x terze 705 sygnał wiodący można ustawić na poziomie minus 5.Jaki jest sens ustawiania sygnału na tym poziomie skoro już przy ustawieniu na poziomie 0 sygnał przestaje być słyszalny, więc po co jeszcze minus 5? No chyba że mam coś ze słuchem i powinienem słyszeć sygnały minusowe.Instrukcję przeczytałem trzy razy w tym raz na głos ale nie wiem nadal skąd te minus 5?
Z góry dziękuję za wyjaśnienie
sygnal wiodący terra 705
Re: sygnal wiodący terra 705
Tak jest ze wszystkimi wykrywaczami z regulacją progu - margines dla zupełnego wyciszenia jest szeroki. Po prostu trzeba tak ustawić żeby było dobrze i nie przejmować się, że zakres jest zbyt duży.
W instrukcji 705 (która jak się domyślam została przerobiona z mojego tłumaczenia do 70) jest takie wyjaśnienie:
Jest też stosowny rysunek.
Czyli jeśli chcemy mieć mniej sygnałów schodzimy z progiem coraz niżej pod poziom zera.
Zwracam uwagę, że nastawa Threshold w 705 jest inna dla słuchawek, a inna dla głośnika.
proscan
W instrukcji 705 (która jak się domyślam została przerobiona z mojego tłumaczenia do 70) jest takie wyjaśnienie:
Jeśli sygnał wiodący (progowy) jest ustawiony na wartość ujemną, wówczas małe przedmioty metalowe mogą nie spowodować sygnału na tyle dużego, by pokonać próg słyszalności.
Jest też stosowny rysunek.
Czyli jeśli chcemy mieć mniej sygnałów schodzimy z progiem coraz niżej pod poziom zera.
Zwracam uwagę, że nastawa Threshold w 705 jest inna dla słuchawek, a inna dla głośnika.
proscan
Re: sygnal wiodący terra 705
Witam
Dziękuje a ja myślałem że mam coś ze słuchem
Dziękuje a ja myślałem że mam coś ze słuchem