Problem z cewką Whites xlt e-series

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
Adam
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 09, 2009 4:49 pm

Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: Adam »

Witam wszystkich!!!Moj wykrywacz whites XLT e-series zakupiony z cewka blue max deepscan 950 chyba z WHITE'S 5900di pro sl

Więc zaczęło się tak...cos zaczeło wariować piszczał cały czas, poszedlem do znajomego elektryka rozmawialismy tak o tej cewce i mowil ze nie ktore da sie rozkleić ja mowie okej a w domu sam chciałem rozkleić:D nie stety moja nie wiedzia byla duża bo tej cewki chyba nie ta sie rozkleic bo wypełniana jest pianką kawałek gornej obudowy pękł poddałem się skleiłem go, Po ponownych odwiedzinach u znajomego sprawdzil kabel okazalo sie ze to jest to (kabel zmieniony przy samej cewce bardzo nisko)...wszystko było okej do teraz znów coś jest nie tak zawsze chodziłem na częstotliwości 4 nie ztety teraz nie da sie chodzic bo wyje jak szalony czasami sie uspokoi przełączam na 5 i jest pięknie ale wykrywacz płyciej zbiera...Pytanie jest następujące czy cos da sie z tym jeszcze zrobic czy Proscan jest w stanie rozkleić cewke i ładnie ten kabel dolutować? i dobrze uszczelić cewkę? prosze o odpowiedz bo męcze cie z tą usterką z góry dziękuje i pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: ProScan »

W sondach BM 950 wymieniam kabel, bez naruszania sondy (o ile ma spiralną odgiętkę).

Z tego co tutaj czytam, to sonda jest już nieźle zdewastowana. Musiałbym zobaczyć jak wygląda jej zestrojenie i czy warto jeszcze cokolwiek z nią robić (czy na śmietnik).

:pa

proscan
Adam
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 09, 2009 4:49 pm

Re: Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: Adam »

Okej czy wstawić zdjęcia jak wygląda?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: ProScan »

Tak - proszę, ale poprzez serwer zewnętrzny, bo na tym forum nie ma takiej funkcjonalności.

Tyle że zdjęcia oddadzą tylko część prawdy.

:pa

proscan
Adam
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 09, 2009 4:49 pm

Re: Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: Adam »

okej jutro podesle zdjęcia//.tak wiem że to dużo nie da ale będzie pan widzial na czym stoimy pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: ProScan »

Tak. Jeden obrazek = 100 słów.

:pa

proscan
Adam
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 09, 2009 4:49 pm

aaaa

Post autor: Adam »

Witam wygląda to tak...

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: ProScan »

Wygląda znośnie.

Nie wiem czy po zaklejeniu (żywicą?) jest szczelna. W każdym razie mogę sprawdzić czy jest dobrze zestrojona i wówczas można myśleć, czy wato wymieniać kabel.

:pa

proscan
Adam
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 09, 2009 4:49 pm

aa

Post autor: Adam »

ja ładnie ją porozklejałem wyciełem stary klej a uszczelniony lekko taką farbą czarną nie pamietam znajomy miał...Więc?...odeslac go do pana ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: ProScan »

Tak, proszę przysłać. Zobaczymy.

:pa

proscan
Adam
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 09, 2009 4:49 pm

aaa

Post autor: Adam »

okej prosze powiedziec czy wyslac sama cewke czy caly wykrywacz? pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: ProScan »

Do naprawy sondy wykrywacz mi nie potrzebny, chyba że wykrywaczowi też coś dolega ...

:pa

proscan
Adam
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 09, 2009 4:49 pm

aaa

Post autor: Adam »

wysle lepiej caly roznie to bywa przetestuje pan sam...prosze powiedziec do kartonu wsadzic jakas kartke z wadą?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z cewką Whites xlt e-series

Post autor: ProScan »

Proszę do treści emaila skopiować formularz, który znajduje się tutaj

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=236

i mi go wysłać.


:pa

proscan
Adam
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 09, 2009 4:49 pm

Wysłano

Post autor: Adam »

Okej wczoraj paczka poszla do pana...pozdrawiam i czekam na odpowiedz
ODPOWIEDZ