Nowy XP ... DEUS

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy XP ... DEUS

Post autor: ProScan »

Hehe.

Dzięki za dzielenie się z innymi takimi informacjami, bo pomyłka może drogo kosztować. Zresztą ja zawsze powtarzam, że kupując nowinki stajemy się automatycznie testerami sprzętu.

Co do odbioru radia, to raz pewien dealer sprzętu zachodniego publicznie przejechał się po pewnym sprzęcie polskim. W prywatnej rozmowie skrytykowałem taką metodę postępowania i już następnego dnia, żeby mnie przekonać, ze sklepu przekazano mi do słuchawki klienta, który miał ów sprzęt... odbierający jakąś stację radiową.

Ale ten producent nauczył się już budować wykrywacze.

Ciekawe jak XP wybrnie z tego kłopotu.

:pa

proscan
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Nowy XP ... DEUS

Post autor: lechowiec »

Co ciekawe xp mają już spore doświadczenie, zresztą wcześniej o takim przypadku w sprzęcie tej firmy nie słyszałem.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy XP ... DEUS

Post autor: ProScan »

Pewnie sprawdzili na swoim terenie, a UK jakaś lokalna stacja krótkofalowa dała im w kość. To możliwe.

Możliwe także stacje zupełnie odległe, gdyż fale krótkie potrafią przepropropagować przez pół świata.

O ile wiem, to wykorzystuje się modulację AM, a w Deusach zapewne jest modulacja częstotliwości albo fazy, więc jakiś pasożyt im wchodzi...

I jeszcze te komórki...

Pewnie dadzą sobie radę, ale ten falstart może ich drogo kosztować.

:pa

proscan
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Nowy XP ... DEUS

Post autor: SiD »

Dopracowanie pierwszego wykrywacza całkowicie bezprzewodowego pod względem odporności na zakłócenia, to absolutna podstawa, żeby w ogóle myśleć o wprowadzeniu takiego sprzętu z tak odważną innowacją na rynek. Wygląda na to, że zaliczyli naprawdę poważną wpadkę, tym ciężej będzie im zdobywać zaufanie klientów, nawet jeżeli ten problem rozwiążą.

Spectra od White's-a też była wprowadzana z dużym pośpiechem, a szkoda, że zamiast skupić się na jakości, skupiają się na terminach.

Ja zakładałem, że brak jakichkolwiek zakłóceń to sprawa tak podstawowa, że żadne problemy w tej materii nie będą miały miejsca.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy XP ... DEUS

Post autor: ProScan »

szkoda, że zamiast skupić się na jakości, skupiają się na terminach.


No właśnie. Nadchodzi okres zdebilenia zakupowego, który ja z młodych lat pamiętam jako Święta Bożego Narodzenia.

:pa

proscan
gawron
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Nowy XP ... DEUS

Post autor: gawron »

juz oficjalnie w polsce http://allegro.pl/item914276217_xp_deus ... odowa.html z tego co tam napisano mamy pierwszego ficjalnego dilera firmy xp w polsce. za ta cene wole whitesa v3 :D

archiwum http://www.allegromat.pl/aukcja48490
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy XP ... DEUS

Post autor: ProScan »

:znow http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=2028

To już trzeci "oficjalny dealer" XP-ka w Polsce.

Tylko u nas Minelab możne być dealerem XP :lol:

:pa

proscan
Lamina
Sprzedawca
Posty: 89
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:16 pm

Re: Nowy XP ... DEUS

Post autor: Lamina »

mozna poslac zapytanie do xp.... ale ta firma nie jest dystrybutorem na polske ....
xp jescze nie ma oficjalnego dystrybutora i wczesniej niz za kilka miesiecy miec nie bedzie. deus jest jeszcze nie do konca dopracowany i cierpi na choroby wieku dzieciecego jak kazda nowosc :) ale mysle ze zanim sezon zacznie sie na dobre xp poradzi sobie i wszystkimi uwagami.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy XP ... DEUS

Post autor: ProScan »

Zgodnie z tym co tu czytamy, Pan "minelab" kłamie?

Dlaczego mnie to nie dziwi?

:pa

proscan
Lamina
Sprzedawca
Posty: 89
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:16 pm

Re: Nowy XP ... DEUS

Post autor: Lamina »

ja nie napisalem ze klamie.......
nie mniej prawda jest taka ze kupujac jedno zamowienie w XP nie stajemy sie ich OFICJALNYM dystrybutorem, ten proces troszke trwa...
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy XP ... DEUS

Post autor: ProScan »

kupujac jedno zamowienie w XP nie stajemy sie ich OFICJALNYM dystrybutorem


Nazwijmy to zatem inaczej. Osoba zainteresowana tą aukcją zostaje w prowadzona w błąd, że sprzedawca jest kimś więcej niż po prostu sprzedawcą.

Mam alergię na takich samozwańców, którzy swoją "autoryzację" dostają od cioci na imieninach i publicznie robią ludzi w to, czym sami są.

:pa

proscan
Lamina
Sprzedawca
Posty: 89
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:16 pm

Re: Nowy XP ... DEUS

Post autor: Lamina »

czekam az ze swiata skoncza naplywac informacje o poprawkach w deusie, pozostale XP bardzo mnie interesuja..... ale czemu takie ceny....

tak wiem ze stabilne, duze zasiegi ..... ale nie mniej jest to sprzet dla konserwatystow i jedynym konkurentem moze byc w polsce chyba tylko tessoro.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy XP ... DEUS

Post autor: ProScan »

Kuriozum na forum Odkrywcy:

http://www.odkrywca.pl/xp-deus-odpowiem ... tml#679395

A myślałem że reklama jest płatna.

Jeden z uczestników w innym wątku zaproponował mi przybliżenie tego wykrywacza. Jest to o tyle dla mnie trudne, że jestem dystrybutorem tego sprzętu i nie chciałbym łamać regulaminu.
Kiedy ukazały się pierwsze wzmianki o tym wykrywaczu na przełomie 2009/2010 byłem do niego sceptycznie nastawiony, co wyraziłem na innym forum i niektórzy mi to teraz wypominają. Pierwsze filmy na Youtube obejrzałem, gdy wykrywacz był już ok. pół roku na rynku. Filmy były słabe i nieporadne, ale zauważyłem, że wykrywacz ma duży potencjał. Używam Deusa od 3,5 miesiąca, jestem z niego bardzo zadowolony i wydaje mi się, że znam go w miarę dobrze i mogę odpowiedzieć na pytania w miarą moich możliwości.
Interesującą wiadomością może być informacja o tym, że dostępna jest już większa cewka 34/28 cm dająca bardzo duży zasięg i możliwość uzyskania dwóch wykrywaczy z jednego. Na forum Loisirs podawany jest zasięg do 80 cm na poj. monetę przy czym na 50 - 55 cm sygnał jest bardzo czysty. Nie mam jeszcze tej cewki (będę miał najwcześniej na przełomie listopada i grudnia)i nie mogę potwierdzić, ale w próbach ze standartową cewką uzyskiwaliśmy do 90 cm na puszkę od piwa denkiem. Są na to świadkowie.


Czy porządna firma nie może dorobić się normalnego dealera? Czy porządny portal nie może dorobić się normalnego moda?

#-o

proscan
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Nowy XP ... DEUS

Post autor: SiD »

To jest jeszcze nic :lol:
byłem do niego sceptycznie nastawiony, co wyraziłem na innym forum

Nie na innym forum, lecz na tym samym:
http://odkrywca.pl/xp-deus-spectra-v3-f ... 60863.html
Miałem 3 z nich oprócz Deusa, ale i nie chciałbym go mieć, mam na ten temat podobne poglądy jak kol. Brzęczyszczykiewicz, można się spodziewać ciągłych problemów np. 3 elementy z zasilaniem, które nie wyczerpuje się jednakowo.

Mnie taka "nowoczesność" nie imponuje, interesują mnie tylko wykrywacze do prawdziwych poszukiwań a nie sztuka dla sztuki za horrendalne pieniądze.

Warto jeszcze raz podkreślić, kto teraz sprzedaje te wykrywacze za
horrendalne pieniądze

I to powiedział obecny dealer tego sprzętu :lol:

Warto również przypomnieć, że to nie pierwszy przypadek, kiedy krytykowany przez tego pana wykrywacz, nagle okazuje się super, hiper sprzętem, w momencie, kiedy zaczyna go sprzedawać :)

A najbardziej dziwi mnie, nie to, że tak postępuje, tylko że nie potrafi powstrzymać się przed przedwczesną krytyką sprzętu, który w przyszłości ma szanse sprzedawać :P Nie lepiej było trzymać język za zębami? #-o

Niektórzy nie mają wstydu :roll:
Algiz
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 01, 2010 10:40 pm

Re: Nowy XP ... DEUS

Post autor: Algiz »


A najbardziej dziwi mnie, nie to, że tak postępuje, tylko że nie potrafi powstrzymać się przed przedwczesną krytyką sprzętu, który w przyszłości ma szanse sprzedawać :P Nie lepiej było trzymać język za zębami? #-o

Niektórzy nie mają wstydu :roll:


Mnie to nie dziwi . Człowiek średnio uczy się mówić dwa lata ale milczeć nie nauczy się przez całe życie ;)

Dziwi mnie tylko że sprzęt tego gościa skąd by go nie wytrzasnął to jest najlepszy na świecie ! Powinien się zająć sprzedażą MD from CHRL a szybko dostał by od nich honorowe obywatelstwo
ODPOWIEDZ