Zastanawiam się nad kupnem wykrywacza podwodnego. Biore pod uwagę 3 sztuki:
fisher 1280 X Aquanaut
fisher cz-21
fisher cz-20
Mam takie założenia że chce kupić wykrywacz +/- 1200 zł. Bo już mam za duże lokaty porobione w wykrywaczach:). W tej cenie chodzą właśnie aquanty i cz 20 na ebay w stanach mint. „Cz 21” cięzko jest trafić ..
Nie bardzo wiem jak wypadają aquanty na tle seri „cz” . Aquanty to chyba młodsze wykrywacze (Sądząc po cenie jest to raczej półeczka niżej a nie rozwinięcie seri „cz” ) – może się mylę ?
Z tego co wyczytałam większość funkcji się pokrywa „cz” mają dodatkowo strojenie do gruntu( co jak domniemywam przyczynia się tez do wiekszej skuteczności na lądzie ?. )
„Cz” mają trzy tonowość. W Aquantach tylko wspomnieli w opisie ze wykrywacz ma dyskryminacje audio, jednak już nie znalazłem informacji ile posiada tonów.... (?)
Zależy mi na czymś w miarę uniwersalnym czym mógłbym pokopać kolor i cos stalowego.
Jak wypadają te wykrywacze w zestawieniu (Aquanaut – cz20) biorąc pod uwagę głębokość i dyskryminację ?
Z tego co wyczytałem
Cz 21 ma podobno zwiększone zasięgi względem cz 20 ale czy tylko ?
Są to oczywiście wykrywacze statyczne prawda ?
Za wszystkie uwagi wielkie dzięki

