Minelab ETrac

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
pni
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 09, 2010 11:18 am

Minelab ETrac

Post autor: pni »

Witam,
mam od sierpnia zeszłego roku Etraca ekspozycyjnego. Sprzęt w mojej ocenie jest b. dobry bardziej precyzyjny od explorera i generalnie nieco fajniejszy. Jednakże mam z tym wykrywaczem trochę problemów. Najpierw wzbudzał mi się przy każdym traceniu cewki szorowaniu po rżysku itp. Po zmianie cewki z Etraca kolegi problem ustał co więcej stał się bardziej stabilny i może to subiektywne odczucie głębszy. Reklamowałem cewke w Warszawie i dostałem nową. Teraz po krótkim okresie użytkowania gdy w zeszły weeekend rozpoczołem nowy sezon a było jeszcze ok. - 3 stopni po krótkim okresie użytkowania w terenie pojawił sie komunikat przeładowanie baterii i wykrywacz sam się wyłączył. Po ponownym uruchomieniu chodził mi prawidłowo. Jak teraz sobie przypominam podobną sytuacje miałem na ostatnich poszukiwaniach w zeszłym roku.

Boje się że może coś być nie tak z elektroniką tego wykrywacza a mam na niego tylko roczną gwarancję.

Proszę o opinie i z góry dziękuję.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab E Trak

Post autor: ProScan »

a było jeszcze ok. - 3 stopni


Wg specyfikacji zakres temperatur od zera stopni! A czym grozi nieprzestrzeganie warunków użytkowania?

pojawił sie komunikat przeładowanie baterii


Przeładowanie !! ?? Na pewno? Czy to nie aby skutki tłumaczenia na język polski oryginalnego komunikatu: "Flat Battery"?

Rozładowana bateria to nic nadzwyczajnego na mrozie.

mam na niego tylko roczną gawarancję.


Na marginesie, gwarancja roczna nie zmniejsza praw ustawowych do zgodności z umową przez dwa lata. Chyba, że ktoś sam sobie zawini...

:pa

proscan
pni
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 09, 2010 11:18 am

Re: Minelab E Trak

Post autor: pni »

Dzięki za informację.
Wiem, że ze względu na ciekłe kryształy wykrywacze moga pracowac do 0 stopni choc z ex. II chodziłem przy - 17 stopniach i nic złego sie nie stało.

Odnosnie tłumaczenia to mam wykrywacz z polskim menu i taki dokładnie komunikat mi sie pojawił. A co do baterii były naładowane na maxa.

To wyłączenie wykrywacza zdarzyło sie nie po raz pierwszy. A na tych wykopkach nie stało się ponownie. Będe obserwował wykrywacz poniewaz oprócz tego wyłączania nadal jest on dosc wrażliwy i w lesie na krzakach lekko się wzbudza co nie ma miejsca u kolegi w tym samym typie sprzętu.

Pozdrawiam i ew. gdyby coś Pan lub inny użytkownik forum napisał jeszcze byłbym wdzieczny. Może inny posiadacz E traka ma podobne doświadczenia.
Ostatnio zmieniony pt mar 12, 2010 1:48 pm przez pni, łącznie zmieniany 1 raz.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab E Trak

Post autor: ProScan »

Nie napisałem, że chodzi o wyświetlacz. To może dotyczyć czegokolwiek (np. plastików). Producent ma prawo odrzucić roszczenia jeśli urządzenie było używane niezgodnie z instrukcja obsługi, w której napisano, że zakres od zera do 50 stopni.

W sprawie wyłączenia i tego dziwnego komunikatu, to przypomniało mi się, że E-trac ma podobno taką funkcję, że jeśli napięcie jest za wysokie, to się w ogóle nie włączy.

Wyłączanie się z "FLAT BATTERY" mimo sprawnego zasilania znam z Explorerów - ale to permanentne uszkodzenie.

:pa

proscan
pni
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 09, 2010 11:18 am

Re: Minelab E Trak

Post autor: pni »

Z tego co się znam to E track to troche zmieniony explorer a zatem takie wyłączenie to normalka i należy to za przeproszeniem "olać".?

O tyle to jest dziwne, że we wcześniejszym Ex. II nigdy mi sie to nie przytrafiło.

Do osób czytających - Nie chce by ktoś czytający odniósł wrażenie, że jestem nie zadowolony z E - tracka generalnie sprzęt super.
sla1971pw
Posty: 16
Rejestracja: sob gru 19, 2009 5:00 pm

Re: Minelab E Trak

Post autor: sla1971pw »

Uzywam EX SE od roku i nigdy z czyms takim sie nie spotkalem. :shock:
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab E Trak

Post autor: ProScan »

Panowie! Mówię o uszkodzeniu - jak się coś takiego pojawiało, to konieczna była naprawa! Wykrywacz był nie do użytku.

:pa

proscan
pni
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 09, 2010 11:18 am

Re: Minelab E Trak

Post autor: pni »

Sory bo jestm prosty chłopak. Oznacza to, że jeżeli mi sie to jeszcze przytrafi to powinienem sie zgłosić do vikinga z prośba o naprawę, poniewaz jest to usterka wykrywacza. Tak?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab E Trak

Post autor: ProScan »

Sory bo jestm prosty chłopak.


Ja też ;)

Oznacza to, że jeżeli mi sie to jeszcze przytrafi to powinienem sie zgłosić do vikinga z prośba o naprawę, poniewaz jest to usterka wykrywacza.


Nic takiego nie napisałem.

Ja pisałem o problemie z "FLAT BATTERY".

Nie wiem co może oznaczać komunikat "przeładowanie".

A nie lepiej zapytać Vikinga co oznacza taki komunikat ?

:pa

proscan
pni
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 09, 2010 11:18 am

Re: Minelab E Trak

Post autor: pni »

Dzięki

Pozdraiwam serdecznie.

Ps. Mam jeszcze pytanie czy w Odkrywcy w najbliższym czasie będzie test minelaba E trac? Ciekaw jestem Pana opinii na temat tego wykrywacza.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab E Trak

Post autor: ProScan »

Witam,

Nie przewiduję...

Najpierw chciałbym przetestować Explorery.

Chyba, że redakcja zgodzi się na rozbicie na dwa odcinki na temat całej rodziny Explorer-Etrac, bo w jednym się nie zmieścimy z masą materiału.

Podobny problem mam z XLT/DFX. (od razu nadmienię, że po dołożeniu do tego Spectry na pewno nie zmieściłoby się nawet w 3 odcinkach).

:pa

proscan
pni
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 09, 2010 11:18 am

Re: Minelab E Trak

Post autor: pni »

Witam,

mam odpowiedź z centrali Minelaba. Diagnozują to wstępnie jako poluzowanie syków "blaszek" w wykrywaczu. To wydaje się mieć ogólny sens o tyle, że kupiłem wykrywacz ekspozycyjny i po 2,3 miesiącach wyminiałem cewkę poniewaz przy lekkich trąceniach szorowaniu po trawie wzbudzała się strasznie tak, że dosłownie nie dało sie chodzić. Teraz wtkrywacz pracuje stabilniej ale też się trochę wzbudza i dochodzi to wyłączanie się w trakcie pracy. Podejrzewam, iz ten egzemplarz został walnięty o ziemię, spadł z wysokości i dla tego uszkodzeniu wewnętrznemu uległa cewka i elektronika co wychodzi dopiero teraz. Dodam jedynie, iz po samym wykrywaczu nie było widac sladów jakiegos katowania w terenie czy nawet większego użytkowania.

PS. To taka moja teoria.

Pozdrawiam
pni
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 09, 2010 11:18 am

Re: Minelab E Trak

Post autor: pni »

Prosiłbym o opinię Pana co sadzi o tej teorii.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab E Trak

Post autor: ProScan »

Diagnozują to wstępnie jako poluzowanie syków "blaszek" w wykrywaczu


W całej mojej karierze "minelabowej" nie spotkałem się z takim problemem. To niewątpliwie jakaś bzdura.

przy lekkich trąceniach szorowaniu po trawie wzbudzała się strasznie tak, że dosłownie nie dało sie chodzić.


Ewidentny problem z sondą.

Podejrzewam, iz ten egzemplarz został walnięty o ziemię, spadł z wysokości i dla tego uszkodzeniu wewnętrznemu uległa cewka i elektronika co wychodzi dopiero teraz.


Nie wykluczam.

Z powodu trudności językowych (ten idiotyczny komunikat!) nie jestem w stanie odnieść się do tego.

Proszę zapytać w Vikingu, bo pewnie tam tłumaczyli menu i komunikaty, jak brzmiał oryginalnie ten komunikat w angielskim.

:pa

proscan
Cezarian
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:10 am

Re: Minelab E Trak

Post autor: Cezarian »

Witam !

Mam problem podobnej natury ,dlatego skorzystam z istniejącego wątku i opowiem po krotce co mnie spotkało.
Byłem sobie na spacerze w troszkę deszczowy dzień ,ale do końca spaceru wykrywacz e-trac spisywał się nie nagannie i dlatego nie pomyślałem aby zabrać go do domu. Zostawiłem go w samochodzie.Mój dramat zaczął się w czasie następnego spaceru ponieważ minelabik nie chce się włączyć a pozostawione baterie wyczerpał do granic możliwość tj. 0.87V .Przy próbie włączenia daje tylko taki krótki sygnał w głośniku i koniec .Nic nie wyświetla po mimo zmiany baterii na pełne.
Tak sobie myślę ,że to ta wredna wilgoć zrobiła mi psikusa w minelabka .
Wykrywacz kupiony w stanach i tam jest na gwarancji .
proszę o pomoc (ratunku !) i jakieś sugestie co robić dalej.

Pozdrawiam Cezarian
ODPOWIEDZ