Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70
Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70
Witam.Takie coś wczoraj zauważyłem http://picasaweb.google.pl/mayormayor2/ ... 6741275826 Na razie nie stwierdziłem żadnych dziwnych objawów,więc najprawdopodobniej przewody są całe a do srodka nie dostała się woda.Czy da się to naprawić?
Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70
Pewnie tak, ale nie będzie to proste.
Jeśli chodzi o możliwość takiej naprawy u mnie, to proszę zapoznać się z tym wątkiem:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1881
proscan
Jeśli chodzi o możliwość takiej naprawy u mnie, to proszę zapoznać się z tym wątkiem:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1881
proscan
Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70
Przeczytałem,Viking nie odpowiada...
.
Na razie okręciłem ten uszkodzony kawałek dosyć solidną taśmą izolacyjną,ale jak sądzę długo na tym moim patencie nie pociągnieProScan pisze:Pewnie tak, ale nie będzie to proste.
Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70
Zamieszczam link do zdjęcia. Drugie zdjęcie nie ładuje się.
Tak na prawdę, to tylko Minelab teraz może Panu pomóc, bo takich głupków jak w proscanie, którzy kable w takich drastycznych przypadkach wymieniali, to na całym świecie chyba nie ma.
Minelab deklarował pomoc, więc naprawdę warto napisać (a może sonda jest na gwarancji?).
Jeśli się nie uda, to może przynajmniej kolejne kable będę lepszej jakości. Wina producenta jest tutaj ewidentna, chyba że użytkował Pan na mrozie, bo takiej opcji Minelab nie zapewnia.
proscan
Tak na prawdę, to tylko Minelab teraz może Panu pomóc, bo takich głupków jak w proscanie, którzy kable w takich drastycznych przypadkach wymieniali, to na całym świecie chyba nie ma.
Minelab deklarował pomoc, więc naprawdę warto napisać (a może sonda jest na gwarancji?).
Jeśli się nie uda, to może przynajmniej kolejne kable będę lepszej jakości. Wina producenta jest tutaj ewidentna, chyba że użytkował Pan na mrozie, bo takiej opcji Minelab nie zapewnia.
proscan
Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70
Sonda niestety od dwoch miesięcy już nie jest na gwarancji...
Na mrozie nie chodziłem,delikatne stworzenie jestem
Mi to wygląda na jakąś wade,co prawda z wykrywaczem nie obchodze się jak z jajkiem,ale na pewno nie jest to uszkodzenie mechaniczne-wyrwany czy za mocno naciągnięty przewod.Liczyłem na to że Pan mi pomoze.Cóż,trzeba będzie kupić nową.Dziękuję za odpowiedz.pozdrawiam.
Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70
ale na pewno nie jest to uszkodzenie mechaniczne-wyrwany czy za mocno naciągnięty przewod.
To jest wada materiałowa i błąd konstrukcyjny. Mam podejrzenie, że na etapie wulkanizowania przepustu zmienia się struktura (twardnieje) tzw. opona kabla w jego bezpośredniej bliskości, przez co staje się bardziej krucha.
W sumie nieźle wycelowali, że padło w dwa miesiące po gwarancji
Liczyłem na to że Pan mi pomoze.
Doba ma niestety tylko 24 godziny i wszystkim nie jestem w stanie pomóc, tym bardziej, że producent z dystrybutorem mi to utrudniają. Ponieważ musi Pan kupić nową sondę, to chyba wszyscy rozumieją, że serwis, który naprawia to czego nie da się naprawić nie jest im na rękę (na krótki dystans na pewno).
proscan
Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70
Viking się w końcu jednak odezawał,-"...tego typu uszkodzenia są w większości wypadków nie naprawialne..."Nie chcę nowego tematu zakładać,więc tu poproszę o opinię-sonda koncentryczna i typu DD 7,5 khz-która będzie miała większy zasięg?
Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70
tego typu uszkodzenia są w większości wypadków nie naprawialne..."
I ja się z tym zgadzam.
tu poproszę o opinię-sonda koncentryczna i typu DD 7,5 khz-która będzie miała większy zasięg?
Nie w tym wątku, poza tym
proscan
Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70
Kup porządną taśmę izolacyjną i dobrze okręć to po prostu. Nie będziesz ciągnął to wytrzyma. Jeżeli chcesz się pobawić to odlutuj wtyczkę, nałóż koszulkę termokurczliwą na dławik i kabel i też powinno być dobrze. Po co kupować nową cewkę za 550? 

Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70
Racja,tak zrobiłem,ot,zdaje się że spanikowałem w pierwszej chwili...Bambini pisze:Kup porządną taśmę izolacyjną i dobrze okręć to po prostu. Nie będziesz ciągnął to wytrzyma.
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70
Witam pana. Bardzo zależy mi na naprawie cewki tzw. Elipsy DD do Xterry 705. Objawy są następujące : po włączeniu wykrywacza co któryś raz Terka nie rozpoznaje podłączonej cewki. Jak już działa to często się wzbudza , lub czasami w ogóle nie reaguje na metal. Wydaje mi się że problem występuje przy wtyczce lub przewodzie dokręcanej do panelu wykrywki. Wtyczka jakoś słabo się dokręca jest "jakby luźna" dodatkowo przy nawet delikatnym dotknięciu przewodu w obrębie wtyczki następuje wzbudzanie cewki, nawet przy szybkim przemiatani występuje objaw wzbudzania. Mam wrażenie że jakieś przewody w tyczce nie stykają ale to tylko moja opinia. Z inna cewką którą posiadam "Nel Tornado" Terka działa bez zarzutów. Oto moje pytanie czy podjął by się pan naprawy tej cewki i czy nie musiał bym przysyłać całego wykrywacza który jest na 100 % sprawny, sezon trwa i zależy mi bym mógł używać nadal wykrywacz.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Re: Uszkodzony przewód-sonda od X-terra70
Naprawami sond Minelab już się nie zajmuję (szczegóły powyżej).
Jeśli uszkodzone jest połączenie przy wtyczce, to zrobi to każdy, kto potrafi lutować.

proscan
Jeśli uszkodzone jest połączenie przy wtyczce, to zrobi to każdy, kto potrafi lutować.

proscan